Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

9. książki - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Gry o tematyce książki na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Nancy Drew Dossier: Lights, Camera, Curses!
Nancy Drew Dossier: Lights, Camera, Curses!

Przygodowe 18 listopada 2008

Detektywistyczna przygodówka, należąca do popularnego cyklu. Tym razem prowadzone przez gracza dochodzenie ma związek z powstawaniem filmu, traktującego o starożytnym Egipcie.

Kroniki Spiderwick
Kroniki Spiderwick

Przygodowe 5 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem
Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem

Przygodowe 16 października 2007

Agatha Christie: Evil Under the Sun jest trzecią grą przygodową na podstawie twórczości literackiej Agathy Christie, przygotowaną przez połączone siły AWE Productions i The Adventure Company. Tym razem jako baza fabularna posłużyła developerom książka z roku 1941, znana w Polsce pod trzema różnymi tytułami: Hotel na wybrzeżu, Zło czai się wszędzie oraz Zło, które żyje pod słońcem.

Shannara
Shannara

Przygodowe 30 października 1995

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami akcji stworzona na bazie serii książek fantasy pod tym samym tytułem autorstwa Terry’ego Brooksa. Stajemy przed trudnym zadaniem uratowania krainy przed złym czarnoksiężnikiem Broną. W drodze do celu rozwiązujemy liczne łamigłówki, kompletujemy drużynę i od czasu do czasu bierzemy udział w walkach charakteryzujących się niewielką interaktywnością.

Nancy Drew: Shadow at the Waters Edge
Nancy Drew: Shadow at the Waters Edge

Przygodowe 19 października 2010

Nieustraszona detektyw Nancy Drew powraca w dwudziestej trzeciej odsłonie serii. Tym razem akcja toczy się w japońskim zajeździe ryokan, który jest nawieszony. Mechanika zabawy podążą typowymi przygodówkowymi ścieżkami i polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywkę urozmaicają mini gierki oparte na sudoku, pachinko oraz origiami.

Nancy Drew: Tomb of the Lost Queen
Nancy Drew: Tomb of the Lost Queen

Przygodowe 16 maja 2012

Dwudziesta szósta odsłona serii gier przygodowych typu point and click stworzona przez studio Her Interactive. Ponownie wcielamy się w rolę pani detektyw Nancy Drew i udajemy się do Kairu, aby odnaleźć legendarny grobowiec zagubionej królowej. Po drodze do celu musimy rozwiązać szereg klasycznych łamigłówek, które wymagają od gracza spostrzegawczości i umiejętności łączenia faktów.

Nancy Drew: Danger on Deception Island
Nancy Drew: Danger on Deception Island

Przygodowe 30 września 2003

Propozycja dla fanów gier przygodowych, którzy zdążyli już zaznajomić się z serią Nancy Drew i łakną nowych przygód z popularną bohaterką w roli głównej.

Nancy Drew: The Secret of the Scarlet Hand
Nancy Drew: The Secret of the Scarlet Hand

Przygodowe 22 sierpnia 2002

Okazja dla tych, którzy ukończyli już wszystkie pozostałe części serii Nancy Drew i zdążyli już zatęsknić za przygodami ulubionej bohaterki. Tym razem sympatyczna pani detektyw postanowiła odpocząć nieco od zawodu i przyjęła funkcję zastępcy dyrektora Beech Hill Museum.

Day Watch Racing
Day Watch Racing

Sportowe 22 grudnia 2005

Day Watch Racing to bliźniacza produkcja Night Watch Racing a zarazem kolejna gra umieszczona w świecie stworzonym przez rosyjskiego pisarza fantasy, Siergieja Łukjanienko, w trylogii zapoczątkowanej przez Nocny Patrol. Członkowie obu stron konfliktu, Jasnych i Ciemnych, zaniepokojeni coraz większą liczbą zgonów swoich żołnierzy, zabronili bezpośrednich starć między patrolami. W zamian za to postawiono na rywalizację sportową - tytułowe wyścigi.

Nancy Drew: Ghost Dogs of Moon Lake
Nancy Drew: Ghost Dogs of Moon Lake

Przygodowe 1 listopada 2002

Ghost Dogs of Moon Lake to gra przygodowa wyprodukowana przez firmę Her Interactive, stanowiąca kolejny, siódmy już epizod detektywistycznego tasiemca o perypetiach Nancy Drew. Tym razem akcja programu przeniesie nas w okolice tytułowego jeziora, gdzie dzieją się bardzo dziwne i nie dające się racjonalnie wytłumaczyć rzeczy...

Nancy Drew: The Final Scene
Nancy Drew: The Final Scene

Przygodowe 23 listopada 2001

The Final Scene to kolejna odsłona znanej serii gier przygodowych, zrealizowanych przy użyciu grafiki trójwymiarowej, w których na barkach Nancy Drew, a co za tym idzie również gracza, spocznie rozwiązanie tajemniczej zagadki.

Left Behind: Eternal Forces
Left Behind: Eternal Forces

Strategiczne 7 listopada 2006

Gra Left Behind: Eternal Forces powstała pod kierownictwem Troy’a Lyndona (twórcy Madden Football) jest rozbudowanym RTS-em dziejącym się w świecie znanym z bestsellerowej chrześcijańskiej serii książek Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa „Left Behind” (w Polsce: „Czasy ostateczne”).

Nancy Drew: The Secret of Shadow Ranch
Nancy Drew: The Secret of Shadow Ranch

Przygodowe 20 lipca 2004

Jedenasta już gra z wydawanej przez Her Interactive serii detektywistycznych przygodówek. Tytułowa Nancy Drew, młoda pani detektyw, tym razem musi rozwiązać zagadkę pewnego rancza, na które natrafiła podczas wakacyjnej wyprawy.

Nancy Drew: Stay Tuned for Danger
Nancy Drew: Stay Tuned for Danger

Przygodowe 19 lutego 2001

Druga część przygód Nancy Drew, dziewczyny z niesamowitym zmysłem detektywistycznym, która odkrywa kto wysyła listy z pogróżkami gwiazdorowi popularnego serialu telewizyjnego.

Nancy Drew: Secrets can Kill
Nancy Drew: Secrets can Kill

Przygodowe 23 kwietnia 2001

Detektywistyczna gra przygodowa należąca do popularnej serii. Tym razem musimy pomóc Nancy Drew odkryć tajemnicę morderstwa popełnionego w liceum w nadmorskiej miejscowości na wybrzeżu Florydy. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Nancy Drew: Message in a Haunted Mansion
Nancy Drew: Message in a Haunted Mansion

Przygodowe 15 listopada 2000

Kieszonkowa wersja bardzo dobrej gry przygodowej, doskonale znanej posiadaczom komputerów osobistych. Tym razem młoda pani detektyw próbuje rozwikłać tajemnicę tytułowej posiadłości.

Nancy Drew: The Haunted Carousel
Nancy Drew: The Haunted Carousel

Przygodowe 12 sierpnia 2003

Nancy Drew: The Haunted Carousel to kolejna część cyklu gier przygodowych z młodą panią detektyw w roli głównej. Jako tytułowy bohater zostałeś zaproszony do Jersey, celem poprowadzenia dochodzenia w sprawie serii niefortunnych wypadków w Parku Rozrywki Kapitana Cove’a.

Culpa Innata
Culpa Innata

Przygodowe 23 października 2007

Culpa Innata to reprezentant gatunku gier przygodowych stworzony z wykorzystaniem nowoczesnej trójwymiarowej grafiki. Autorzy zdecydowali się tutaj na zastosowanie trzecioosobowego widoku akcji (system dynamicznych kamer) oraz klasycznego, i co by nie mówić, niezwykle wygodnego, interfejsu „point & click”.

Nancy Drew: The Captive Curse
Nancy Drew: The Captive Curse

Przygodowe 28 czerwca 2011

Dwudziesta czwarta część serii detektywistycznych przygodówek.. Tym razem bohaterka odkrywa sekrety starego bawarskiego zamku terroryzowanego przez przerażające monstrum. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Dr Jekyll And Mr Hyde
Dr Jekyll And Mr Hyde

Przygodowe 10 stycznia 2011

Dr Jekyll And Mr Hyde to casualowa przygodówka, autorstwa studia deweloperskiego firmy Anuman Interactive. Fabuła gry nawiązuje do motywów klasycznej noweli literackiej Roberta Louisa Stevensona. Gracz kieruje poczynaniami Gabriela Uttersona, londyńskiego prawnika, który próbuje dowieść niewinności swego przyjaciela – dr. Henry'ego Jekylla i odnaleźć groźnego pana Hyde'a.

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde
The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Przygodowe 3 grudnia 2010

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde to wyprodukowana przez niemieckie studio Joindots gra przygodowa adresowana do szerokiego kręgu odbiorców z rynku tzw. casuali. Gracz wciela się w rolę inspektora Scotland Yardu i przemierza zakątki XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu sprawcy bestialskiego morderstwa na sir Danversie Carewie. Rozgrywka bazuje na zagadkach typu „ukryte przedmioty”, dla których urozmaicenie stanowią logiczne mini-gierki.

Nancy Drew: The Deadly Device
Nancy Drew: The Deadly Device

Przygodowe 23 października 2012

Dwudziesta siódma odsłona serii gier przygodowych, w których wcielamy się w młodą panią detektyw Nancy Drew. Za tytuł – stworzony w konwencji point’n’click – po raz kolejny odpowiada studio Her Interactive. Tym razem gracz musi wykazać się spostrzegawczością i logiką, aby rozwiązać zagadkę śmierci naukowca pracującego nad tajemniczym urządzeniem stworzonym przez Nikolę Teslę.

Nancy Drew: Ghost of Thornton Hall
Nancy Drew: Ghost of Thornton Hall

Przygodowe 14 maja 2013

28 odsłona serii gier przygodowych opowiadających o przygodach pani detektyw Nancy Drew. Tym razem z tytułową bohaterką musimy rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia niejakiej Jessalyn Thornton, która zniknęła na przyjęciu, tuż przed swoim ślubem.

Left Behind 3: Rise of the Antichrist
Left Behind 3: Rise of the Antichrist

Strategiczne 25 października 2010

Trzecia część strategicznego cyklu gier bazujących na bestsellerowej serii książek, znanej w Polsce jako "Powieść o czasach ostatecznych". Wraz z nią otrzymujemy kilka drobnych usprawnień i 46 nowych misji, w których możemy dowodzić Opozycją Ucisku, bądź amerykańską milicją.