Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

5. Gry RPG Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 5. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę DS.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Spectrobes: Beyond the Portals
Spectrobes: Beyond the Portals

RPG 7 października 2008

Druga odsłona serii "Spectrobes". Poznajemy dalsze losy Rallena i Jeeny, zajmując się odkopywaniem skamienielin, eksploracją kosmosu oraz staczaniem walk.

Harvest Moon DS Cute
Harvest Moon DS Cute

RPG 25 marca 2008

Harvest Moon DS Cute to kolejna odsłona słynnej serii. Tytuł ten jest jednocześnie wyjątkowym wydaniem Harvest Moon DS, przeznaczonym dla dziewcząt.

Princess and Knight
Princess and Knight

RPG prace wstrzymane

Princess and Knight to gra z gatunku actionRPG przeznaczona wyłącznie na Nintendo DS. Za prace nad nią odpowiedzialne jest studio Blueside, które wcześniej przygotowało przede wszystkim trzy części serii Kingdom Under Fire.

Dungeon Raiders
Dungeon Raiders

RPG 27 sierpnia 2009

Zabawna gra akcji z elementami RPG, w której przemierzamy obszerne i zróżnicowane podziemia, pełne wrogów do pokonania oraz łamigłówek do rozwiązania.

Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja
Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja

RPG 24 czerwca 2008

Kolejna odsłona popularnej serii RPG-ów. Tym razem dzielny Mega Man musi stawić czoła Rogue'owi oraz jego armii wirusów. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla sześciu osób.

Digimon World Championship
Digimon World Championship

RPG 26 sierpnia 2008

Połączenie strategii oraz japońskiego RPG-a. Wcielamy się w postać trenera, zajmując się wyłapywaniem tytułowych Digimonów oraz wystawianiem podległych sobie potworów w różnorakich turniejach.

Lunar: Dragon Song
Lunar: Dragon Song

RPG 27 września 2005

Kontynuacja znanej serii zapoczątkowanej przez Lunar: Silver Star w 1993 roku. Akcja Dragon Song rozpoczyna się tysiąc lat przed wydarzeniami pierwszej części. Magiczna równowaga sił pomiędzy ludźmi i zwierzoludźmi jest zagrożona, a my zostajemy wtrąceni w sam środek konfliktu.

Blue Dragon: Awakened Shadow
Blue Dragon: Awakened Shadow

RPG 8 października 2009

Przenośna wersja gry RPG z Xboksa 360, w której wcielamy się w bohatera o imieniu Shu. Śmiałek zamierza przeciwstawić się groźnym potworom i uratować baśniową krainę. Podczas walk dowodzimy całą drużyną na ekranie taktycznym i korzystamy z pomocy „cieni”, duchów wzmacniających wojowników. Ważne jest także zbieranie lub kupowanie nowych przedmiotów.

Etrian Odyssey III: The Drowned City
Etrian Odyssey III: The Drowned City

RPG 1 kwietnia 2010

Etrian Odyssey III: The Drowned City to trzecia część japońskiej sagi RPG. Tym razem fabuła przenosi nas do zatopionego, starożytnego miasta Amroad, gdzie poszukujemy dawnych technologii i skarbów.

Mega Man Star Force 3: Black Ace / Red Joker
Mega Man Star Force 3: Black Ace / Red Joker

RPG 30 czerwca 2009

Ponownie wcielamy się w postać Mega Mana, rozgrywając walki z użyciem specjalnych kart. W trzeciej odsłonie cyklu główny bohater musi uchronić cybernetyczny świat przed szumem niewiadomego pochodzenia.

Ragnarok Online DS
Ragnarok Online DS

RPG 18 grudnia 2008

Ragnarok Online DS to przeniesienie świata znanego z gry przeznaczonej na komputery osobiste na konsolę Nintendo DS. Nasze zadanie jest banalnie proste - powstrzymać zło, które już niedługo może zniszczyć wszystkich mieszkańców.

Harvest Moon: Frantic Farming
Harvest Moon: Frantic Farming

RPG 25 sierpnia 2009

Kolejna gra opowiadająca o losach słonecznej wyspy i pozwalająca opiekować się własną farmą. Tym razem okolicę zaatakowała plaga rosnących dziko i bez żadnej kontroli warzyw, którą musimy powstrzymać.

Rhapsody: A Musical Adventure
Rhapsody: A Musical Adventure

RPG 6 sierpnia 2008

Kolejna gra z gatunku muzycznych RPG, w której wcielamy się w dziewczynę wyruszającą w niebezpieczną podróż. Tytuł oferuje niezwykłą, bajkową stylistykę oraz urocze rozśpiewane i roztańczone postacie.

Glory of Heracles
Glory of Heracles

RPG 22 maja 2008

Wcielamy się w postać cierpiącego na amnezję Herkulesa, eksplorując świat starożytnej Grecji. Rozwiązujemy questy, pokonujemy wrogów i kolekcjonujemy elementy wyposażenia.

My World, My Way
My World, My Way

RPG 12 czerwca 2008

Ciekawa produkcja RPG, w której wcielamy się w nieco rozpuszczoną księżniczkę wyruszającą na wielką przygodę, aby zaimponować pewnemu podróżnikowi. Tytuł oferuje możliwość modyfikowania wyglądu lokacji i statystyk przeciwników.

The Dark Spire
The Dark Spire

RPG 14 kwietnia 2009

Gra RPG nawiązująca do klasyki gatunku. The Dark Spire oferuje dwa zupełnie różne tryby graficzne, wśród których jeden próbuje odtworzyć wygląd historycznych czarno-białych pozycji.

Fossil Fighters
Fossil Fighters

RPG 17 kwietnia 2008

Zajmujemy się odnajdywaniem skamielin dinozaurów, a ożywione w cudowny sposób prehistoryczne gady wystawiamy do serii coraz trudniejszych walk. Bawimy się sami lub z udziałem innych graczy.

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road
The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road

RPG 29 września 2009

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road to gra cRPG oparta na motywach książki "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Tytuł przygotowany został przez studio deweloperskie Media.Vision. Gracze kierują poczynaniami Dorotki oraz jej psa - Toto, którzy przeniesieni do tytułowej, bajkowej krainy Oz starają się znaleźć drogę do domu.

Harvest Moon: Grand Bazaar
Harvest Moon: Grand Bazaar

RPG 30 grudnia 2008

Kolejna odsłona popularnej gry, w której wcielamy się we właściciela gospodarstwa rolnego przejmującego schedę po sławnym poprzedniku.

Wizardry: The Legacy of Oblivion
Wizardry: The Legacy of Oblivion

RPG 29 lipca 2010

Wizardry: The Legacy of Oblivion to wyprodukowana przez studio Suzak gra cRPG, stanowiąca element projektu Wizardry Renessaince, mającego na celu wskrzeszenie legendarnej marki. Gracze przejmują kontrolę nad drużyną złożoną z 6 bohaterów i kierując ich poczynaniami eksplorują pełne niebezpieczeństw lochy. Gra wykorzystuje możliwości techniczne konsoli Nintendo DS, w tym dodatkowy wyświetlacz urządzenia.

Tales of the Tempest
Tales of the Tempest

RPG 26 października 2006

Tales of Tempest jest pierwszą grą ze słynnej sagi Tales of... przygotowaną przez firmę Namco z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS. Należy ona do japońskiej odmiany gatunku RPG.

Deep Labyrinth
Deep Labyrinth

RPG 15 sierpnia 2006

Deep Labyrinth studia Interactive Brains to tytuł z gatunku RPG, będący NDS–ową wersją gry, wydanej wcześniej na telefony komórkowe. Sposób rozgrywki przypomina początki komputerowych RPG–ów: poczynania głównego bohatera oglądamy z perspektywy pierwszej osoby, a większość rozgrywki spędzimy na pokonywaniu podziemnych labiryntów.

Fossil League: Dino Tournament Championship
Fossil League: Dino Tournament Championship

RPG 22 stycznia 2007

Fossil League: Dino Tournament Championship to gra, nawiązująca do ogromnego sukcesu Pokemonów. Tym razem jednak na warsztat trafiły nie dziwaczne, fantastyczne stworki, tylko olbrzymie gady – dinozaury. Wcielamy się w chłopca, polującego na te ostatnie i trenującego je do walki z wrogiem.

Mega Man Star Force Dragon / Leo / Pegasus
Mega Man Star Force Dragon / Leo / Pegasus

RPG 7 listopada 2007

Mega Man Star Force jest nową grą typu jRPG autorów cyklu Mega Man Battle Network, mającą zapoczątkować kolejną udaną serię. Developerzy z korporacji Capcom opracowali trzy wersje MMSF, noszące odmienne podtytuły – Dragon, Leo i Pegasus. Poszczególne warianty różnią się drobnymi elementami, aczkolwiek myśl przewodnia jest wszędzie taka sama.