Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

13. Gry Logiczne po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Gry po premierze z gatunku logiczne ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 1341
Logiczne
Tematyki
PC
PC Windows829 WWW45
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 4146 Sony PlayStation 395 Sony PlayStation 232 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable59 PlayStation Vita69
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S6 Microsoft XBOX ONE121 Microsoft Xbox 360100 Microsoft Xbox11
Mobile
Android244 Apple iOS271 Windows Phone33
Nintendo
Nintendo Switch117 Nintendo Wii72 Nintendo DS197 Nintendo Wii U32 Nintendo 3DS44 Game Boy Advance19 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ
Lumines Remastered
Lumines Remastered

Logiczne 26 czerwca 2018

Dwuwymiarowa gra logiczna, która rozgrywką nawiązuje do klasyka gatunku i jednej z pierwszych gier tego typu na świecie, czyli znanego wszystkim dobrze Tetrisa. Tytuł ten inteligentnie rozwija stare pomysły, dodając od siebie nowe elementy. Produkcja jest remasterem Lumines, wydanego w 2005 roku na konsolę PlayStation Portable.

PCPS4XONESwitch

Scribblenauts Showdown
Scribblenauts Showdown

Logiczne 6 marca 2018

Scribblenauts Showdown jest szóstą częścią docenianej zarówno przez graczy, jak i branżowe media serii przygodowych gier logicznych. Produkcję wyróżnia duża swoboda działania. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio 5th Cell, zaś jego wydaniem zajął się koncen Warner Bross.

PS4XONESwitch

Diamond Diaries Saga
Diamond Diaries Saga

Logiczne 30 października 2017

Gra typu match-3, w której wcielamy się w Lucy - kolekcjonerkę drogocennych klejnotów. Zabawa w Diamond Diaries Saga toczy się na planszy wypełnionej kolorowymi kryształami; łącząc trzy lub więcej elementów o tej samej barwie, stopniowo sprowadzamy na dół znajdujący się na szczycie diament pożądany przez dziewczynę.

ANDiOS

Glass Masquerade 2: Illusions
Glass Masquerade 2: Illusions

Logiczne 28 lutego 2019

Kontynuacja gry logicznej typu puzzle stworzonej i wydanej przez Onyx Lute. Ponownie z rozsypanych elementów układamy okrągłe plansze przypominające witraże. Glass Masquerade 2: Illusions cechuje się mroczniejszą stylistyką niż pierwsza część.

PCPS4XONESwitch

Spidi Matematyk (Liczy)
Spidi Matematyk (Liczy)

Logiczne 24 listopada 2003

Spidi Matematyk to interesujące połączenie platformówki oraz gry edukacyjnej. Program został przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 8 lat i w zabawny sposób uczy je podstawowych działań matematycznych, mianowicie dodawania i odejmowania.

PC

Chessmaster 8000
Chessmaster 8000

Logiczne 10 listopada 2000

Gra szachowa, które potrafi zapewnić równie dobrą zabawę nowicjuszom, jak i doświadczonym graczom. Autorzy wprowadziło nowy silnik oferujący znacznie wyższy poziom sztucznej inteligencji komputera. Mocną stroną produkcji jest rozbudowany samouczek. Nie zabrakło też trybu multiplayer.

PC

Brain College: Ancient Quest of Saqqarah
Brain College: Ancient Quest of Saqqarah

Logiczne 22 lipca 2008

Gra logiczna stworzona przez polskie studio Codeminion. W produkcji przenosimy się do antycznego Egiptu, aby rozwikłać wiele wymagających zagadek, prezentowanych przez kolejnych bogów. Każdy z nich specjalizuje się w innych dziedzinach, dzięki czemu łamigłówki są zróżnicowane. Autorzy przygotowali w sumie 7 różnych minigierek i aż 500 poziomów.

PC

Bejeweled Twist
Bejeweled Twist

Logiczne 18 listopada 2008

Kolejne wcielenie popularnej gry logicznej polegającej na tworzeniu jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych klejnotów.

PCNDS

Holiday Lemmings 1994
Holiday Lemmings 1994

Logiczne 20 grudnia 1994

Holiday Lemmings 1994 to czwarta, ostatnia i zdecydowanie najbardziej udana przeróbka klasycznego pomysłu na Bożonarodzeniową modłę. Firma DMA Design nie tylko zaprojektowała kolejne 32 poziomy dla entuzjastów łamania głowy, ale również dodała w ramach bonusu wszystkie plansze z poprzedniej edycji.

PC

Dweep
Dweep

Logiczne 17 czerwca 2000

Gra logiczna z futrzastym pluszaczkiem o imieniu Dweep w roli głównej. Ta urocza produkcja polega na rozwiązywaniu różnych łamigłówek na 30 dopracowanych poziomach. Przyjazna i komiczna oprawa audiowizualna może zachęcić młodszych graczy do rozgrywki.

PC

LEGO Creator: Knights' Kingdom
LEGO Creator: Knights' Kingdom

Logiczne 11 października 2000

Gra zrealizowana z myślą o dzieciach, które mogą tu spełnić swoje najgłębsze marzenia samodzielnie tworząc wirtualne królestwo z klocków Lego.

PC

The Eye of Judgment
The Eye of Judgment

Logiczne 23 października 2007

The Eye of Judgment jest innowacyjną grą logiczno-taktyczną, zaprojektowaną wyłącznie z myślą o stacjonarnej platformie PlayStation 3 przez Sony Computer Entertainment. Omawiany produkt w unikalny sposób zespala świat rzeczywisty z wirtualnym, dzięki obsłudze cyfrowej kamery EyeToy, podłączanej do konsoli.

PS3PSP

Soko-ban
Soko-ban

Logiczne 10 września 1984

Legendarna gra logiczna z serii zapoczątkowanej na komputerach NEC przez Hiroyukiego Imabayashiego w 1981 roku. W Soko-banie wcielamy się w postać magazyniera, który musi uporządkować szereg kolejnych pomieszczeń, przepychając porozrzucane tam pudła w wyznaczone miejsca. Poszczególne skrzynki przepychamy, stając tuż za nimi i wciskając odpowiednie klawisze kierunkowe.

PC

Queen: Play the Game
Queen: Play the Game

Logiczne 27 maja 2015

Przygotowana przez firmę Soshi Games aplikacja mobilna, dedykowana wszystkim fanom legendarnego zespołu Queen. Produkcja zatytułowana Queen: Play the Game jest oficjalnym programem powiązanym z twórczością słynnych muzyków i oferującym rozmaite formy aktywności, wraz z możliwością zdobywania specjalnych nagród. Rozgrywka podzielona została na trzy główne tryby, takie jak puzzle, gry słowne oraz ciekawostki.

ANDiOS

Tricky Towers
Tricky Towers

Logiczne 2 sierpnia 2016

Przygotowana przez holenderskie studio WeirdBeard gra logiczno-zręcznościowa, będąca rozwinięciem jego poprzedniej produkcji o nazwie 99 Bricks Wizard Academy. Gra Tricky Towers to kolejna wariacja na temat klasycznego Tetrisa, a zadaniem graczy jest tu układanie spadających z góry kolorowych klocków. Te jednak po dopasowaniu nie znikają, ale tworzą wieżę, a naszym celem jest zbudowanie możliwie jak najwyższej konstrukcji.

PCPS4Switch

Tiny Brains
Tiny Brains

Logiczne 15 listopada 2013

Tiny Brains to gra logiczna autorstwa zespołu Spearhead Games. Opowiada ona o przygodach czterech gryzoni doświadczalnych, które w wyniku eksperymentu zyskały moce parapsychiczne. Teraz wykorzystują je do rozwiązywania testów przygotowanych przez szalonego naukowca.

PCPS4XONEX360PS3

Teslagrad
Teslagrad

Logiczne 13 grudnia 2013

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm. Jako uwikłany w tajemniczy konflikt młody chłopiec, przemierzamy kolejne piętra opuszczonej wieży, rozwiązując serię zagadek logicznych wymagających umiejętnego wykorzystania praw fizyki.

PCPS4XONESwitchPS3ANDiOSWiiUPSV

Calineczka
Calineczka

Logiczne 17 października 2011

Adresowana do najmłodszych odbiorców gra edukacyjna w formie interaktywnej książki. Gracze poznają bajkę o Calineczce, a przy okazji mogą poćwiczyć czytanie i liczenie, sprawdzić swoją pamięć oraz wykazać się zdolnościami plastycznymi. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie firmy Aidem Media.

PCiOS

Amazing Alex
Amazing Alex

Logiczne prace wstrzymane

Amazing Alex to opracowana przez studio Rovio gra logiczna. Zabawa polega na odpowiednim ustawianiu różnorodnych urządzeń i przedmiotów na ekranie, tak aby uzyskać łańcuch wydarzeń prowadzących do pożądanego efektu.

PC

Q.U.B.E: Director's Cut
Q.U.B.E: Director's Cut

Logiczne 6 stycznia 2012

Gra logiczna z widokiem FPP opracowana przez walijskie studio Toxic Games na bazie Unreal Development Kit firmy Epic Games. Gracze wcielają się w bezimienną postać, która musi odnaleźć drogę wyjścia ze sterylnego środowiska, przemierzając kolejne sektory i rozwiązując zawarte w nich zagadki logiczne.

PCPS4XONEPS3WiiU

Jeopardy!
Jeopardy!

Logiczne 2 listopada 2010

Jeopardy! to egranizacja jednego z najpopularniejszych teleturniejów na świecie, który w Polsce znany jest jako „Va Banque”. Gracze wcielają się w role uczestników show i układają pytania do wskazówek podawanych przez Aleksa Trebecka (gospodarza amerykańskiej edycji). Konkursowe zagadnienia dotyczą różnych dziedzin wiedzy, w tym chociażby historii, geografii, biologii i nauki.

X360PS3WiiNDSWiiU

Transformers: Centrum Zabawy
Transformers: Centrum Zabawy

Logiczne 13 lipca 2007

Zestaw kilkunastu gier logicznych oraz zabaw dla najmłodszych użytkowników komputerów, nawiązujący oczywiście do filmu science-fiction pod tym samym tytułem.

PC

Dragon Quest Rivals
Dragon Quest Rivals

Logiczne 2 listopada 2017

Gra karciana opracowana przez firmę Square-Enix, której akcję osadzono w fantastycznym uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Dragon Quest.

PCANDiOS

I Expect You to Die
I Expect You to Die

Logiczne 6 grudnia 2016

Stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra logiczna autorstwa niezależnego, amerykańskiego studia Schell Games. W grze wcielamy się w postać szpiega, którego zadaniem jest wydostanie się cało z pełnych pułapek pomieszczeń. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszoosobowej, a rozgrywka sprowadza się do rozwiązania licznych łamigłówek, zrealizowanych w konwencji podgatunku "escape room". Podczas zabawy protagonista musi np.

PCPS4