Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. Gry Akcji Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry z gatunku akcji na platformę GBA.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry akcji
Bruce Lee: Return of the Legend
Bruce Lee: Return of the Legend

Akcji prace wstrzymane

Bruce Lee Return of the Legend jest grą akcji, stworzoną przez Vicarious Visions. Wcielamy się w rolę tytułowego bohatera (trenującego sztuki walki), który postanawia odnaleźć morderców swojego mistrza.

Three Tribes
Three Tribes

Akcji prace wstrzymane

Three Tribes to przygodowa gra akcji,w której obejmujemy kontrolę nad kilkoma bohaterami i wykonujemy szereg zlecanych misji, cechujących się rozmaitymi celami.

River City Ransom EX
River City Ransom EX

Akcji 25 maja 2004

River City Ransom Ex to bijatyka, dedykowana kieszonkowej konsoli Game Boy Advane. W wyższej szkole River City High toczyło się standardowe życie dopóty, dopóki dwoje studentów–punków nie przemianowało się na smoczych bliźniaków - spowodowało to bijatyki na holach oraz groźby – nauczyciele żyli w strachu.

Battle B-Daman: Fire Spirits!
Battle B-Daman: Fire Spirits!

Akcji 26 lipca 2006

Battle B-Daman: Fire Spirits! jest grą opartą na drugim sezonie kultowego w Ameryce (w Polsce można go oglądać dzięki stacji Cartoon Network) serialu telewizyjnego, opowiadającego o walkach B-Damanów, co w rozwinięciu oznacza B-Densetsu! Battle B-Daman. Produkcja jest drugą próbą podejścia firmy Atlus do tematyki B-Damanów.

Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue
Ty the Tasmanian Tiger 2: Bush Rescue

Akcji 13 października 2004

Trójwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w tytułowego tygrysa tasmańskiego. Ich zadaniem jest stawienie czoła złowrogiemu Cassowi próbującemu przejąć kontrolę nad planetą – w tym celu powołuje do życia armię złożoną z różnorodnych gadów. Rozgrywka opiera się na eksploracji rozległych map i walce z napotkanymi przeciwnikami – zabawę urozmaicają jednak nieskomplikowane zagadki oraz sekcje zręcznościowe.

Advance Guardian Heroes
Advance Guardian Heroes

Akcji 14 września 2004

„Advance Guardian Heroes” to stworzona przez grupę Treasure chodzona bijatyka w starym stylu wzbogacona o elementy cRPG. Gra jest kontynuacją fantastycznej przygody z bestsellerowej produkcji „Guardian Heroes” wydanej w 1996 roku na platformę Sega Saturn.

Tak 2: The Staff of Dreams
Tak 2: The Staff of Dreams

Akcji 14 października 2004

The Staff of Dreams to kontynuacja trójwymiarowej gry platformowej Tak and the Power of Juju bazującej na serialu animowanym pod tym samym tytułem. Akcja toczy się w prehistorycznej rzeczywistości w której funkcjonują moce magiczne zwane Juju. Tytułowy bohater Tak to młody uczeń, który dopiero zaczyna się nimi posługiwać.

Spy Hunter (2002)
Spy Hunter (2002)

Akcji 19 maja 2002

Remake przeboju z czasów, gdy szczytem marzeń było własne 8-bitowe Atari 800XL. Zadaniem gracza jest powstrzymanie tajemniczej korporacji NOSTRA, której celem jest „spustoszenie” naszej cywilizacji.