Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

8. elementy RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Gry o tematyce elementy RPG ułożone według popularności.

PC
PC Windows752 WWW16
PlayStation
Sony PlayStation 538 Sony PlayStation 4280 Sony PlayStation 355 Sony PlayStation 216 Sony PlayStation 18 PlayStation Portable13 PlayStation Vita42
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S32 Microsoft XBOX ONE247 Microsoft Xbox 36045 Microsoft Xbox7
Mobile
Android144 Apple iOS169 Windows Phone16
Nintendo
Nintendo Switch192 Nintendo Wii14 Nintendo DS13 Nintendo Wii U25 Nintendo 3DS34 Game Boy Advance6 Nintendo GameCube5
WIĘCEJ
MNIEJ
Celtic Kings: Rage of War
Celtic Kings: Rage of War

Strategiczne 27 sierpnia 2002

Izometryczna strategia czasu rzeczywistego z elementami przygodówki i RPG. Twórcy podzielili rozgrywkę na dwa zasadnicze tryby: przygodowy i strategiczny. W pierwszym z nich dowodzimy drużyną po stronie Cezara lub galijskiego druida. Zadania strategiczne polegają na rozwijaniu wojska, wynajmowaniu najemników, zbieraniu artefaktów i podbijaniu zamków. Produkcja gwarantuje około 40 godzin zabawy.

PC

Thea 2: The Shattering
Thea 2: The Shattering

Strategiczne 13 maja 2019

Kontynuacja stworzonej przez polską ekipę MuHa Games turowej strategii 4X z elementami RPG, survivalu, paragrafówek i karcianek. W Thea 2: The Shattering powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, wzbogaconej elementami zaczerpniętymi z mitologii słowiańskiej. Gracz wciela się zaś w jedno z bóstw, które z pomocą wybranych przez siebie bohaterów próbuje przetrwać w krainie Thea.

PC

Gladiux
Gladiux

Akcji maj 2021

Gra akcji z elementami RPG będąca swego rodzaju kontynuacją Gladiator Begins. Wcielamy się w rzymskiego gladiatora i bierzemy udział w starciach na śmierć i życie. W trakcie zabawy rozwijamy swojego bohatera oraz zdobywamy nowy ekwipunek, w tym wiele rodzajów uzbrojenia.

PCPS4

Hammerting
Hammerting

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od 27 października 2020)

Ukazana w rzucie bocznym gra strategiczna z elementami RPG, w której gracze przejmują kontrolę nad krasnoludzką kolonią i realizują zlecenia na rozmaite towary. Wymaga tp nieustannego pozyskiwania surowców, rozbudowy bazy oraz dbania o potrzeby pracowników.

PC

Death Tales
Death Tales

Akcji 1 października 2020

Death Tales to platformowa gra akcji 2D opracowana przez zespół Silver Sphere Studios. Tytuł zmierzał początkowo na konsolę PSP, jednak prace nad nim zostały wstrzymane – po latach deweloperzy postanowili wrócić do swojego pomysłu i doprowadzić do jego realizacji.

PCPS4

Romance of the Three Kingdoms XIV
Romance of the Three Kingdoms XIV

Strategiczne 28 lutego 2020

Czternasta główna odsłona cyklu turowych gier strategicznych z elementami RPG, którego akcja jest osadzona w Chinach w epoce trzech królestw, czyli niedługo po upadku dynastii Han w II wieku p.n.e. Tak jak poprzednie części, Romance of the Three Kingdoms XIV zostało opracowane przez firmę Koei Tecmo.

PCPS4Switch

Apostołowie: Święte Ziemie
Apostołowie: Święte Ziemie

Strategiczne 28 września 1999

Strategiczna gra turowa osadzona w realiach fantasy. Rozgrywka przypomina serię Heroes of Might & Magic, gdzie wybierając jedną z nacji, stajemy do walki z licznymi stworami i rasami, a naszym głównym celem jest objęcie terytorium należącego do wroga. Duże możliwości rozwoju głównego bohatera, ogromne ilości zaklęć i tryb dla wielu graczy sprawiają, że warto dać szansę tej grze.

PC

60 Seconds!
60 Seconds!

Strategiczne 25 maja 2015

Osadzona w realiach postapokaliptycznych survivalowa gra strategiczna z elementami RPG, za której powstanie odpowiada polskie studio Robot Gentleman. W grze wcielamy się w ojca typowej amerykańskiej rodziny, który w obliczu nuklearnej katastrofy musi zadbać o bezpieczeństwo przebywających w schronie najbliższych. Akcja rozpoczyna się na minutę przed wybuchem bomby, a my mamy 60 sekund na udanie się do schronu i zebranie po drodze wszystkich najpotrzebniejszych zapasów.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Phantom Brigade
Phantom Brigade

Strategiczne 2022 (wczesny dostęp od 16 listopada 2020)

Osadzona w realiach science fiction turowa gra strategiczna, będąca debiutancką produkcją studia Tetragon Works. Akcja Phantom Brigade osadzona została na terenie kraju, który pada ofiarą agresji innego mocarstwa. Podczas zabawy wcielamy się w rolę przywódcy ruchu oporu, który próbuje odbić ojczyznę z rąk najeźdźców. W trakcie gry większość czasu spędzamy na dowodzeniu niewielkimi oddziałami mechów, wykonując rozmaite misje.

PC

Rebel Galaxy Outlaw
Rebel Galaxy Outlaw

Akcji 13 sierpnia 2019

Osadzony w realiach science fiction kosmiczny sandboks, w którym znajdziemy elementy RPG oraz gry akcji. Gra Rebel Galaxy Outlaw stanowi kontynuację Rebel Galaxy z 2015 roku. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Double Damage Games.

PCPS4XONESwitch

Mushrooms: Forest Walker
Mushrooms: Forest Walker

Symulacje maj 2021

Polski symulator zbierania grzybów, w którym to pozornie sielankowe hobby zmienia się w walkę o przetrwanie. W Mushrooms znajdziemy czworo bohaterów o odmiennych zdolnościach, pięć różnych, rozległych lokacji i kilkaset gatunków grzybów do zbierania. Produkcja została opracowana przez firmę SimFabric.

PC

Songs of Conquest
Songs of Conquest

Strategiczne 2021

Turowa strategia fantasy wzbogacona elementami RPG, nawiązująca do pierwszych odsłon serii Heroes of Might & Magic. Gracz musi zarówno zarządzać królestwem, jak i dowodzić drużyną podczas eksplorowania królestwa i wypełniania zadań. Do tego dochodzą taktyczne potyczki.

PC

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master
Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master

Strategiczne czerwiec 2021 (wczesny dostęp od 19 marca 2020)

Gra strategiczna z elementami turowego RPG i roguelike’a, w której wcielamy się w świeżo upieczonego władcę podziemi, strzegącego lochów przed zakusami bohaterów. Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master pozwala na zabawę w pojedynkę oraz w multiplayerze.

PC

Etherlords II
Etherlords II

Strategiczne 30 września 2003

Druga część turowej strategii RPG w klimatach fantasy, autorstwa studia Nival. Wcielamy się w przywódcę jednej z czterech nacji i walczymy o dominację nad fantastyczną krainą. W tej odsłonie otrzymamy jeszcze więcej magicznych postaci, zaklęć i przedmiotów, spotkamy więcej potworów, wykonamy nowe zadania. Do tego walki przyjdzie nam toczyć w usprawnionej, trójwymiarowej grafice, a do gry dołączony zostaje nowy edytor poziomów.

PC

SpellForce 2: Faith in Destiny
SpellForce 2: Faith in Destiny

Strategiczne 19 czerwca 2012

Drugie rozszerzenie do wydanej w 2006 roku gry SpellForce 2, stanowiącej kolejną odsłonę popularnej serii łączącej elementy strategii oraz RPG. Za przygotowanie dodatku odpowiada indyjskie studio Trine Games, mające na swoim koncie także dodatki do Gothica 3 i The Guild 2. W odróżnieniu od poprzedniego rozszerzenia tym razem mamy do czynienia z produkcją samodzielną. Oferuje ona nową kampanię jednoosobową, której akcja toczy się 4 lata po wydarzeniach ukazanych w Dragon Storm.

PC

Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade
Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade

Strategiczne 30 września 1999

Pierwszy oficjalny dodatek do turowej strategii fantasy Heroes of Might and Magic III studia New World Computing. Fabuła rozszerzenia Armageddon’s Blade opowiada o wydarzeniach, jakie rozegrały się po zakończeniu kampanii podstawowej. Główny wątek fabularny koncentruje się na postaci władcy Eofolu – Kreegana, który pragnie stworzyć potężną broń i za jej pomocą pogrążyć świat w chaosie i zniszczeniu. Naprzeciw niemu staje przyszła królowa Erathii – Katarzyna, wraz z mężem i innymi sojusznikami.

PC

Assassin's Creed Origins: Klątwa faraonów
Assassin's Creed Origins: Klątwa faraonów

Akcji 13 marca 2018

Drugie rozszerzenie do gry Assassin's Creed Origins, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio Ubisoft Montreal. Tym razem gracze mają okazję zagłębić się w świat egipskiej mitologii – historia opowiedziana w tym DLC koncentruje się na tytułowej klątwie, która sprawiła, że jeden z faraonów powrócił z zaświatów, a także spowodowała, iż na światło dzienne zaczęły wychodzić legendarne bestie.

PCPS4XONE

Fade to Silence
Fade to Silence

Akcji 30 kwietnia 2019

Survivalowa gra akcji TPP w klimatach postapokaliptycznych. Gracze wcielają się w mężczyznę próbującego przetrwać w świecie opanowanym przez wieczną zimę. Podczas zabawy gromadzimy surowce, budujemy schronienia, werbujemy sojuszników i walczymy z potworami. Bawić można się samotnie lub w kooperacji z drugim graczem.

PCPS4XONE

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch
F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch

Akcji kwiecień 2021

Platformowa gra akcji typu metroidvania, osadzona w dieselpunkowym uniwersum. Gracz wciela się w dość oryginalnego bohatera – humanoidalnego królika noszącego na plecach potężne mechaniczne ramię. Za stworzenie F.I.S.T. odpowiada chińskie studio TiGames.

PCPS5PS4

Fallout Shelter Online
Fallout Shelter Online

Strategiczne lipiec 2021

Poboczna wersja darmowej gry strategicznej Fallout Shelter. Chociaż założenia rozgrywki pozostają takie same, a gracz nadal skupia się na rozbudowie własnej krypty i dbaniu o potrzeby jej mieszkańców, to tym razem w tytule pojawiły się także aspekty wieloosobowe.

ANDiOS

Hunted: Kuźnia Demona
Hunted: Kuźnia Demona

RPG 31 maja 2011

Hunted: The Demon's Forge to hybryda gry akcji i RPG umieszczona w fantastycznym świecie pełnym magii, lochów i groteskowych demonów. Możemy wcielić się w wojownika Caddoca lub łuczniczkę E’larę. Każda postać ma inne umiejętności i uzbrojenie. Zabawę urozmaicają delikatne elementy RPG w postaci systemu rozwoju bohaterów.

PCX360PS3

Kingdom: New Lands
Kingdom: New Lands

Strategiczne 9 sierpnia 2016

Ulepszona wersja oldskulowej, minimalistycznej strategii Kingdom. W Kingdom: New Lands wcielamy się w rolę króla, który podróżując po świecie zjednuje sobie za pomocą złota kolejnych poddanych i powiększa swoje włości.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising
Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

Strategiczne 11 marca 2010

Samodzielny dodatek do osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000 drugiej części RTS-a studia Relic Entertainment. Zgodnie z tytułem rozszerzenia, Dawn of War II: Chaos Rising koncentruje się wokół frakcji Kosmicznych Marines Chaosu. Akcja gry osadzona została na pokrytej lodem planecie Aurelia, która tysiąc lat wcześniej została "pożarta" przez burzę Osnowy, a teraz powróciła wraz z legionami Chaosu.

PC

BlockStarPlanet
BlockStarPlanet

Akcji 6 lipca 2014

Sandboksowa produkcja, pod względem rozgrywki i grafiki przywodząca nieco na myśl Minecraft studia Mojang AB. Oferuje dużą dozę swobody, umożliwiając tworzenie własnych plansz i eksplorowanie lokacji wykonanych przez innych. Tytuł został opracowany przez firmę MovieStarPlanet ApS.

ANDiOSWWW