Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

14. Gry RPG Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę Android.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Kingdom Hearts: Unchained X
Kingdom Hearts: Unchained X

RPG 2 września 2015

Mobilna wersja przeglądarkowej gry Kingdom Hearts X, należącej do jednej z najważniejszych marek jRPG-ów w katalogu wydawniczym firmy Square Enix. Aplikacja jest dostępna za darmo i zawiera opcjonalne mikropłatności. Pod względem fabularnym Kingdom Hearts: Unchained X jest prequelem serii Kingdom Hearts, a więc stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla nowych graczy, lecz także dla fanów cyklu. Jest to również produkcja uproszczona względem podstawowych odsłon.

Monster Raid
Monster Raid

RPG 4 września 2015

Gra RPG w stylu serii Pokemon. Gracze wcielają się w trenerów stworów, które starają się rozwijać, walcząc z innymi osobami lub przeciwnikami sterowanymi przez SI. Twórcy przygotowali kilka trybów zabawy, w tym raidy i Arenę.

Romancing SaGa 2
Romancing SaGa 2

RPG 23 marca 2016

Odświeżona edycja gry Romancing SaGa 2, która pierwotnie ukazała się w 1993. Jest to zarazem pierwsza odsłona serii wydana poza Japonią oraz przeznaczona na urządzenia mobilne (Android, iOS). Fabuła osadzona jest w świecie fantasy, który pad ofiarą Siedmiu Bohaterów – legendarnych herosów, którzy z nieznanych przyczyn zmienili się w zagrażające ludzkości demony. Walkę z najeźdźcami podejmuje dynastia królewska, której poczynaniami kieruje gracz.

Partia: The Broken Lineage
Partia: The Broken Lineage

RPG 7 października 2014

Partia: The Broken Lineage to taktyczne turowe RPG. Gra opowiada o wojnie domowej toczonej o kontrolę nad ludzkim królestwem w krainie fantasy, a zabawa sprowadza się głównie do serii potyczek, rozgrywanych w dużej skali.

Cyberlords
Cyberlords

RPG 20 października 2011

Cyberlords to wydane na Androida cyberpunkowe RPG, w którym kierujemy czteroosobowym oddziałem najemników wykonującym różnorodne zlecenia. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym, a rozwój postaci opiera się głównie na cyberwszczepach. Misje skonstruowano tak, aby dało się je przejść na kilka różnych sposobów.

bit Dungeon
bit Dungeon

RPG 21 marca 2013

Gra bit Dungeon to RPG z mocno zręcznościowym systemem walki. Gracz kieruje rycerzem eksplorującym pełne potworów lochy i zabawa sprowadza się do eliminowania hord przeciwników oraz rozwijania statystyk bohatera.

Ys Chronicles II
Ys Chronicles II

RPG 10 lutego 2016

Przeznaczona na urządzenia mobilne reedycja klasycznej gry jRPG, będąca konwersją drugiej części zestawu Ys Chronicles I & II, który ukazał się pierwotnie na konsolce PSP. Fabuła gry stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń ukazanych w pierwszej odsłonie serii, a podczas zabawy wcielamy się ponownie w postać rudowłosego wojownika imieniem Adol Christin.

Colopl Rune Story
Colopl Rune Story

RPG 23 lipca 2015

Gra RPG akcji, opracowana przez studio COLOPL NI z myślą o urządzeniach mobilnych. Gracze trafiają do fantastycznego świata, wcielając się w śmiałków wyruszających na poszukiwania tajemniczych, starożytnych run, według legend przepełnionych magiczną mocą. Do naszej dyspozycji oddano ponad dwustu bohaterów, reprezentujących sześć specjalizacji: Fencer, Lancer, Brawler, Sniper, Mage oraz Warrior.

Siralim
Siralim

RPG 16 czerwca 2014

Oldskulowa gra RPG typu dungeon crawler z lekkimi naleciałościami gatunku roguelike. Jako władca tytułowej krainy Siralim przemierzamy proceduralnie generowane lochy i oswajamy rozmaite stworzenia, by następnie z ich pomocą toczyć turowe walki z potworami, wykonywać losowe zadania i gromadzić magiczne skarby. Sprawujemy też pieczę nad swoim królewskim zamkiem.

Heroes of Loot 2
Heroes of Loot 2

RPG 8 czerwca 2016

Kontynuacja utrzymanego w klimatach fantasy, zręcznościowego RPG-a akcji studia OrangePixel. W grze Heroes of Loot 2 powracamy do znanej z pierwowzoru krainy oraz jej bohaterów, którzy po ukończeniu poprzedniej kampanii fabularnej szybko zaczęli się nudzić. Udali się więc do pewnego lorda, który zlecił im wyczyszczenie kilku lochów z potworów oraz uratowanie porwanej niewiasty.

Dawnbringer
Dawnbringer

RPG 15 czerwca 2016

Oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami mobilne RPG akcji studia Kiloo Games. Akcja gry toczy się w ponurej krainie fantasy o nazwie Mournguard, która dawno temu opanowana została przez demony. Podczas zabawy wcielamy się w postać anielskiego wojownika, który wygnany ze swego królestwa traci swoją moc i trafia do opuszczonego przez śmiertelników świata. Jego celem jest zaś zapoczątkowanie apokaliptycznego kataklizmu, który wypali z krainy całe zło i ciemność.

Guardian Codex
Guardian Codex

RPG 4 listopada 2016

Opracowana przez wewnętrzne studia koncernu Square Enix mobilna gra RPG z turowym systemem walki. Akcja Guardian Codex toczy się w 2030 roku; nasza planeta podzielona jest za sprawą konfliktu pomiędzy Imperium oraz Ruchem Oporu. Kiedy druga z tych frakcji zostaje zepchnięta do defensywy, postanawia spróbować odmiennej taktyki i wysyła swoich agentów do tytułowego Codexu, czyli wirtualnej wersji dawnych czasów.

Medal Masters: Call of Destiny
Medal Masters: Call of Destiny

RPG 23 listopada 2015

Mobilne RPG koreańskiej firmy Nexon. Medal Masters: Call of Destiny jest darmową grą RPG z mikropłatnościami, wymagającą stałego połączenia z Internetem. Medal Masters: Call of Destiny zawiera rozbudowaną kampanię fabularną. Oprócz tego możemy zwiedzać specjalne lochy, pozwalające na zdobywanie lepszego wyposażenia i szybszy wzrost poziomu doświadczenia, oraz sprawdzić się w zmaganiach PvP. Rozgrywka jest stosunkowo łatwa, a sterowanie sprowadza się do stukania w opcje widoczne na ekranie.

Chaos Chronicle
Chaos Chronicle

RPG 25 maja 2016

Opracowana przez ekipę WING Studio mobilna gra RPG w realiach fantasy. Akcja Chaos Chronicle rozgrywa się w krainie, łączącej elementy europejskiego średniowiecza, kultury azjatyckiej oraz magii, a podczas zabawy wcielamy się w postać wojownika, będącego członkiem organizacji mającej chronić świat przed złem.

Dofus Touch
Dofus Touch

RPG 17 sierpnia 2017

Mobilna wersja popularnej na komputerach osobistych produkcji typu MMORPG, której premiera odbyła się w 2004 roku. Za stworzenie Dofus Touch odpowiada zespół Ankama Studio, zabierający gracza w podróż do fantastycznego, złożonego z siedemnastu rozbudowanych lokacji świata.

Templar Battleforce
Templar Battleforce

RPG 27 października 2015

Templar Battleforce to opracowana z myślą o pecetach taktyczna gra RPG z turowym systemem walki. Gracz dowodzi kilkuosobowym oddziałem wojowników i musi wypełniać różnorodne misje bojowe. Produkcja oferuje nieliniową fabułę oraz dużą swobodę konfigurowania składu oraz wyposażenia drużyny.

Galaxy of Pen & Paper
Galaxy of Pen & Paper

RPG 27 lipca 2017

Kolejna część serii humorystycznych RPG-ów, nad którymi pieczę sprawuje studio Behold. Galaxy of Pen & Paper symuluje sesje stołowych gier fabularnych, odtwarzając zachowania graczy i mistrza gry oraz wydarzenia toczące się w ramach rozgrywanych przez nich kampanii. W odróżnieniu od swoich poprzedników, tytuł stawia na klimaty science fiction – wirtualni gracze i prowadzone przez nich postacie przemierzają galaktykę, wykonują rozmaite zadania i toczą bitwy rozgrywane w systemie turowym.

Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle
Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle

RPG 4 listopada 2016

Taktyczne RPG z turowym systemem walki od twórców Adventure Bar Story. Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle rozgrywa się w klasycznej krainie fantasy, a gracz wciela się w wojownika o imieniu Claude, wodza zakonu Srebrnych Orłów. Historia rozpoczyna się od polowania zorganizowanego na cześć władcy krainy, podczas którego dochodzi do próby zamachu. Monarcha zostaje zraniony zatrutym ostrzem, a nam przypada za zadanie odnalezienie legendarnego antidotum.

DragonSoul (2016)
DragonSoul (2016)

RPG 21 września 2016

Opracowana przez studio PerBlue mobilna gra RPG z turowym systemem walki. Fabuła DragonSoul przenosi gracza do fantastycznego świata, którym przed laty rządzili nieustraszeni bohaterowie. Ich potęga stała się jednak obiektem zazdrości smoka Umlauta, który pojmał herosów i uwięził ich w magicznych kamieniach. Gracz wciela się w jednego z ocalałych bohaterów, a jego zadaniem jest uratowanie zniewolonych towarzyszy i ostateczne unicestwienie sił zła.

Dragon Sinker: Descendants of Legend
Dragon Sinker: Descendants of Legend

RPG 20 września 2016

Dragon Sinker to osadzona w świecie fantasy gra RPG, klimatem i formą nawiązująca do takich klasyków jak np. Chrono Trigger, Dragon Quest czy pierwsze części serii Final Fantasy. Produkcja ta wyróżnia się 8-bitową grafiką w stylu retro i rozbudowanym, turowym systemem walki.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 30 czerwca 2014

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.

Antiquia Lost
Antiquia Lost

RPG 1 lutego 2016

Antiquia Lost to w pełni dwuwymiarowa, oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację sporego, fantastycznego świata z walkami zrealizowanymi w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie.

Disney Heroes: Battle Mode
Disney Heroes: Battle Mode

RPG 14 maja 2018

Gra RPG skoncentrowana na toczeniu turowych starć z przeciwnikami, w której wcielamy się w bohaterów znanych z filmów Disneya i Pixara. Disney Heroes: Battle Mode zabiera nas w podróż do cyfrowego Miasta pustoszonego przez tajemniczego wirusa. To właśnie z nim muszą się uporać nasi podopieczni, na czele z Ralphem Demolką, Panem Iniemamocnym i jego rodziną czy postaciami znanymi z filmu Zwierzogród.

Ghostbusters World
Ghostbusters World

RPG 22 października 2018

Mobilna gra korzystająca z rzeczywistości rozszerzonej oraz popularnej marki Pogromcy duchów. Zadaniem graczy jest złapanie ponad 100 rodzajów zjaw, przenoszonych ze świata gry na obraz rejestrowany przez kamerę urządzenia.