Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

9. Gry Logiczne Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Gry z gatunku logiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 244 Przed premierą 8
AND
Logiczne
Tematyki
Bubble Witch 2 Saga
Bubble Witch 2 Saga

Logiczne 15 maja 2014

Kontynuacja gry Bubble Witch Saga z 2012 roku. W produkcji pomagamy wiedźmie Stelli i jej kotom wypędzić złe moce z fantastycznej i niegdyś spokojnej krainy. Zabawa opiera się na strzelaniu kolorowymi bąbelkami do innych tego typu elementów znajdujących się na górze planszy.

Brain It: Amazing Adventure
Brain It: Amazing Adventure

Logiczne 13 sierpnia 2015

Gra logiczna opracowana przez niezależne studio Sleepless Clinic. Zadaniem gracza jest pomoc brain-o-botowi w walce ze złym botem, który zaatakował Ziemię celem doprowadzenia do jej całkowitej zagłady. Schemat rozgrywki w Brain It: Amazing Adventure oparto na krótkich, ograniczonych czasowo poziomach, w których musimy wykonywać zróżnicowane czynności – od napompowania balonu, po przeprowadzenie kół zębatych przez platformy.

Czarodziejski Flet
Czarodziejski Flet

Logiczne 20 października 2015

Mobilna produkcja logiczna stworzona przez polskie studio LabLike. Gra Czarodziejski Flet inspirowana jest tokijską inscenizacją tytułowej opery w reżyserii Amona Miyamoto z muzyką skomponowaną przez Wolfganga Amadeusza Mozarta. Rozgrywka stawia graczy przed szeregiem wyzwań logicznych, które mają na celu pomóc głównemu bohaterowi opery zejść ze sceny. By tego dokonać, należy tworzyć specjalne ścieżki z przesuwanych płytek.

Tennis in the Face
Tennis in the Face

Logiczne 29 kwietnia 2013

Dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, przypominająca popularny cykl Angry Birds. Gracze wcielają się tenisistę, który walczy z firmą produkującą uzależniający napój gazowany. Bohater do eliminacji przeciwników używa piłek tenisowych, odbijających się wielokrotnie od różnych powierzchni.

Alphabear
Alphabear

Logiczne 20 marca 2015

Opracowana przez studio Spry Fox mobilna gra logiczno-edukacyjna, w której zadaniem graczy jest układanie słów z dostępnych na ekranie klocków z literami. Po ułożeniu wyrazu w miejscach, w których znajdowały się użyte litery, pojawiają się tytułowe misie, odblokowujące nam dostęp do kolejnych klocków i zapewniające różnorakie bonusy punktowe. Z biegiem czasu misie stają się coraz większe, co znacznie zwiększa nasz ostateczny wynik.

Bridge Constructor Stunts
Bridge Constructor Stunts

Logiczne 8 października 2015

Gra zręcznościowo-logiczna, będąca poboczną odsłoną serii Bridge Constructor. W Bridge Constructor Stunts ponownie zajmujemy się budowaniem mostów i innych struktur, jednak w odróżnieniu od realistycznych, bardziej stonowanych poprzedników, tym razem chodzi o konstruowanie szalonych torów, na których kierowcy mogliby wykonywać niebezpieczne akrobacje powietrzne.

Puzzle Craft
Puzzle Craft

Logiczne 2 kwietnia 2013

Puzzle Craft to dostępna na pecety mieszanka mechanizmów match-3 ze strategią ekonomiczną. Gracz obsadzony zostaje w roli burmistrza skromnej wioski, zaś zadaniem jest gromadzenie żywności i surowców oraz rozbudowa infrastruktury, czego dokonuje w ramach mini gierki logicznej, gdzie manipuluje obiektami na mapie w sposób, który pozwala uzyskać ciągi minimum trzech tego samego typu.

Hearthstone: Wielki Turniej
Hearthstone: Wielki Turniej

Logiczne 24 sierpnia 2015

Czwarty większy dodatek DLC do niezwykle popularnej karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft studia Blizzard. Opracowane przez twórców gry podstawowej rozszerzenie koncentruje się wokół tytułowego rycerskiego turnieju, organizowanego cyklicznie przez członków Krucjaty Argentu dla najodważniejszych rycerzy świata Azeroth. Dodatek wzbogaca rozgrywkę o 132 nowe karty, wraz z którymi gracze zyskują m.in. nową broń i zaklęcia oraz dodatkowych bohaterów (np.

The Long Siege
The Long Siege

Logiczne prace wstrzymane

Oryginalna hybryda strategii czasu rzeczywistego i gry logicznej typu match-3, opracowana przez niezależny zespół Anomaly Studio. Rozgrywka została podzielona na etapy, w trakcie których bierzemy udział w oblężeniach – podczas gdy niektóre misje opierają się na działaniach ofensywnych, inne zmuszają nas do obrony własnej fortecy.

Wedding Escape
Wedding Escape

Logiczne 30 kwietnia 2015

Oryginalna produkcja typu match-3, opracowana przez studio Firebird Games. Głównym bohaterem gry jest pan młody, który stojąc na ślubnym kobiercu niespodziewanie rezygnuje z zawarcia związku małżeńskiego. Protagonista zmyka w popłochu, jednak uczestnicy ceremonii, w tym ksiądz, nie zamierzają puścić go wolno. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest zatem umożliwienie mu ucieczki.

Scrubby Dubby Saga
Scrubby Dubby Saga

Logiczne 16 grudnia 2015

Gra logiczna typu match-3, opracowana przez studio King. Produkcja opowiada o zabawkach używanych podczas kąpieli, które próbują odnaleźć zaginionego przyjaciela, w czym nieodzowna okazuje się pomoc gracza. Rozgrywka koncentruje się na przesuwaniu kolorowych mydełek w taki sposób, by przy ich pomocy tworzyć linie składające się z co najmniej trzech identycznych obiektów – dzięki temu torujemy sobie drogę. Ukończenie poziomu następuje natomiast po zdobyciu określonej liczby punktów.

Alpha Betty Saga
Alpha Betty Saga

Logiczne 4 czerwca 2015

Kolejna produkcja firmy King, znanej m.in. z serii Candy Crush Saga. Tym razem twórcy postanowili spróbować swoich sił w gatunku układanek słownych. Akcja Alpha Betty Saga rozgrywa się w świecie myszy, w którym profesor Alpha, Betty oraz Barney wyruszają w podróż mającą na celu zebranie nowych słów do Encyklopedii Wszystkiego. Zabawa polega na układaniu słów z liter rozsypanych na niewielkiej planszy – im dłuższy wyraz uda nam się stworzyć, tym więcej punktów wpadnie na nasze konto.

Where's My Water? 2
Where's My Water? 2

Logiczne 9 października 2013

Dwuwymiarowa gra logiczna, w której doprowadzamy czystą wodę do wanny krokodyla Swampy'ego. Tytuł jest kontynuacją jednej z najlepszych produkcji mobilnych dedykowanych smartfonom i tabletom z systemami Android, Windows Phone i iOS.

Hearthstone: Czarna Góra
Hearthstone: Czarna Góra

Logiczne 2 kwietnia 2015

Kolejne płatne rozszerzenie do gry Hearthstone – sieciowej karcianki studia Blizzard, osadzonej w popularnym uniwersum cyklu Warcraft. Dodatek nawiązuje do tytułowej lokacji Blackrock Mountain, znanej z MMO World of Warcraft i podzielony jest na 5 mniejszych rozdziałów (tzw. „skrzydeł”), które możemy nabywać za zdobytą podczas zabawy wirtualną walutę bądź za prawdziwe pieniądze.

Shadowmatic
Shadowmatic

Logiczne 8 marca 2017

Nietypowa gra logiczna, przywodząca na myśl popularną wśród dzieci zabawę w teatr cieni. W produkcji studia Triada przed graczem postawione zostaje zadanie rozwiązania ponad 70 zagadek o systematycznie rosnącym poziomie trudności. Łamigłówki sprowadzają się do manipulowania obiektami rzucającymi cień na pobliską ścianę, tak aby przybrał on pożądaną postać (np. zwierzęcia lub przedmiotu domowego użytku).

Super Glyph Quest
Super Glyph Quest

Logiczne 28 maja 2015

Super Glyph Quest to hybryda gatunkowa łącząca mechanizmy gier logicznych typu match-3 z rozbudowanymi elementami RPG. Gracze wcielają się maga, który walczy z potworami za pomocą zaklęć aktywowanych poprzez tworzenie ciągów minimum trzech symboli tego samego typu.

SwapQuest
SwapQuest

Logiczne 30 kwietnia 2015

Niezależna gra logiczna z elementami RPG autorstwa niemieckiego studia Rebusmind. W SwapQuest wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych postaci: księcia Wilberta lub księżniczkę Wilmę, wyróżniających się odmiennymi zdolnościami bojowymi. Naszym celem jest zaś odnalezienie legendarnego miecza Aventurila, dzięki któremu uratujemy nasze królestwo przed złą Hordą. Rozgrywka łączy cechy gier logicznych i fabularnych.

2048
2048

Logiczne 13 czerwca 2017

2048 należy do popularnego nurtu gier logicznych, których założeniem jest osiągnięcie tytułowej sumy za pomocą łączenia ze sobą identycznych liczb znajdujących się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Produkcja ukazała się na PC i urządzeniach mobilnych.

Photographs
Photographs

Logiczne 11 kwietnia 2019

Miks gry przygodowej i logicznej, w którym analizując tytułowe fotografie, poznajemy rozbudowaną warstwę fabularną, dotykającą tragicznych losów pięciu postaci. Mowa tu o dziele studia EightyEight Games, które wcześniej stworzyło m.in. You Must Build a Boat.

Hearthstone: Koboldy i katakumby
Hearthstone: Koboldy i katakumby

Logiczne 7 grudnia 2017

Jedenaste rozszerzenie do popularnej gry karcianej firmy Blizzard. Gracze otrzymują zestaw 135 kart inspirowanych koboldami i zamieszkiwanymi przez nie katakumbami, pełnych potworów i skarbów. Dodatek wprowadza też nowy tryb gry jednoosobowej.

PUSH
PUSH

Logiczne 10 października 2017

Gra logiczna, w której wciskamy przyciski ulokowane na trójwymiarowych obiektach. Realizacja zadania jest o tyle trudna, że nie ma tu żadnego systemu podpowiedzi. Kluczem do sukcesu w przypadku większości łamigłówek jest odkrycie kolejności, w jakiej należy naciskać poszczególne guziki lub rozwikłanie znaczenia umieszczonych na nich symboli.

Friday the 13th: Killer Puzzle
Friday the 13th: Killer Puzzle

Logiczne 13 kwietnia 2018

Gra logiczna utrzymana w klimacie horroru, wyprodukowana na licencji filmowej serii Piątek trzynastego. W pełnym czarnego humoru tytule wcielamy się w zabójcę, Jasona Voorheesa, odwiedzającego kampingi i mordującego przebywających tam wczasowiczów.

Riddlord: The Consequence
Riddlord: The Consequence

Logiczne 1 grudnia 2017

Inspirowana serią The Room gra logiczna autorstwa rosyjskiego studia Amrita. Gracz wciela się w Jacka Reeda - byłego detektywa, który musi zmierzyć się z tajemniczym Mistrzem Zagadek. Tytuł łączy w sobie elementy nadprzyrodzone i prawdziwe nierozwiązane zbrodnie z przeszłości.

Eden: Renaissance
Eden: Renaissance

Logiczne 13 października 2017

Eden: Renaissance to gra logiczna autorstwa zespołu The Last Kind. Gracz kontroluje młodego archeologa, który podczas wyprawy na Antarktydę wpada na trop obcej cywilizacji. Wraz z jednym z jej przedstawicieli, czyli tytułowym Edenem, musi uratować świat i znaleźć drogę powrotną do domu. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, a cała zabawa sprowadza się do bezpiecznego przeprowadzania postaci od punktu startowego do mety.