Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. Oculus Rift - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry z gatunku akcji o tematyce Oculus Rift ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows100
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox1
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Bloody Zombies
Bloody Zombies

Akcji 12 września 2017

Opracowana przez niezależne studio Paw Print Games gra z gatunku beat’em up z klasycznym widokiem z boku. Akcja Bloody Zombies osadzona została w Londynie opanowanym przez plagę tytułowych nieumarłych. Ostatnią nadzieją miasta okazuje się czwórka wyrzutków, którzy, nie mając nic do stracenia, podejmują próbę oczyszczenia ulic metropolii przy użyciu własnych pięści oraz mniej lub bardziej prowizorycznych broni.

PCPS4XONESwitch

Echo Combat
Echo Combat

Akcji 15 listopada 2018

Dodatek do Echo VR - pierwszoosobowej gry akcji, przygotowanej z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej. DLC Echo Combat dodaje do wspomnianej produkcji nowy tryb, który oferuje rozgrywkę bardziej zbliżoną do klasycznego FPS-a.

PC

Sairento VR
Sairento VR

Akcji 6 lutego 2018

Widowiskowa gra akcji, zaprojektowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Gracz wciela się w świetnie wyszkolonego, futurystycznego wojownika ninja. Produkcja została opracowana przez studio Mixed Realms.

PCPS4

Serious Sam 3 VR: BFE
Serious Sam 3 VR: BFE

Akcji 9 listopada 2017

Specjalna wersja gry Serious Sam 3: BFE, opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Gracze ponownie wcielają się w tytułowego bohatera i stawiają czoła hordom mniejszych lub większych potworów, starając się pokrzyżować plany złowrogiego Mentala pragnącego przejąć władzę nad światem.

PC

Feral Rites
Feral Rites

Akcji 13 września 2016

Przygodowa gra akcji stworzona przez studio Insomniac Games. Gracz trafia do fantastycznego świata, wcielając się w rolę potomka wodza jednego z największych plemion. Kiedy przywódca zostaje zamordowany, dziecko przechodzi pod opiekę innego ugrupowania, by po latach wrócić w rodzinne strony, starając się rozwikłać tajemnicę śmierci ojca.

PC

Serious Sam VR: The First Encounter
Serious Sam VR: The First Encounter

Akcji 30 marca 2017

Wierna adaptacja gry Serious Sam: Pierwsze starcie, dostosowana przez studio Croteam do zestawów wirtualnej rzeczywistości. Gracze wcielają się w nieustraszonego Sama, który jako najlepszy żołnierz oddziałów specjalnych zostaje przeniesiony w czasie do starożytnego Egiptu. Jego zadaniem jest zmiana biegu wydarzeń i położenie trupem Tah-Uma – wcielenie ostatniego z nieśmiertelnych, który niszczy napotkane po drodze cywilizacje.

PC

DreamWorks Voltron VR Chronicles
DreamWorks Voltron VR Chronicles

Akcji 26 września 2017

Gra akcji oparta na licencji popularnego serialu Voltron, za której opracowaniem stoi studio Digital Domain. Głównym bohaterem gry jest Lance, czyli pilot Niebieskiego Lwa – jednej z pięciu maszyn, które razem tworzą tytułowego Voltrona, gigantycznego robota będącego obrońcą ludzkości. W trakcie swoich kosmicznych wojaży protagonista odkrywa porzucony statek i przypadkowo wypuszcza na wolność starożytną moc zagrażającą całemu światu.

PCPS4

Apex Construct
Apex Construct

Akcji 20 lutego 2018

Gra akcji wzbogacona o elementy przygodowe, która przenosi gracza w przyszłość. Zadaniem głównego bohatera jest przetrwanie w świecie opanowanym przez roboty. Tytuł powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i wymaga do działania zarówno gogli, jak i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

PCPS4

Borderlands 2 VR
Borderlands 2 VR

Akcji 14 grudnia 2018

Przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej konwersja popularnego FPS-a z elementami RPG, wydanego na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 i PlayStation Vicie. Za stworzenie zarówno oryginalnego tytułu, jak i portu VR odpowiada firma Gearbox Software.

PCPS4

Frostpoint VR: Proving Grounds
Frostpoint VR: Proving Grounds

Akcji 2021

Frostpoint VR: Proving Grounds jest pierwszoosobową strzelanką stworzoną z myślą o trybie multiplayer i utrzymaną w konwencji science fiction. Tytuł wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości i został opracowany przez studio InXile Entertainment.

PC

MyDream
MyDream

Akcji 20 kwietnia 2018

MyDream to gra studia MyDream Interactive. Rozgrywka opiera się na kształtowaniu świata w stylu znanym z najpopularniejszych sandboksowych tytułów. Gracze mają niemal nieograniczoną swobodę w modyfikowaniu wokselowego środowiska. Rozgrywka dodatkowo została wzbogacona o elementy RPG. Choć gra zaczynała jako tytuł sieciowy, została po latach porzucona przez deweloperów, którzy jednak pozostawili graczom możliwość zabawy offline.

PC

Stand Out: VR Battle Royale
Stand Out: VR Battle Royale

Akcji 17 maja 2019

Multiplayerowy FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Sednem gry są zmagania oparte na zasadach battle royale. W trakcie zabawy trafiamy więc na rozległą wyspę, gdzie walczymy o przetrwanie z innymi graczami aż do momentu, w którym na placu boju pozostanie jedna osoba.

PC

Herobound: Spirit Champion
Herobound: Spirit Champion

Akcji 28 marca 2016

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w nieustraszonego goblina stawiającego czoła złowrogiemu demonowi ognia i jego poplecznikom. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, rozwiązujemy zagadki logiczne oraz walczymy z przeciwnikami przy użyciu broni białej i łuku. Tytuł wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej.

PC

Evasion
Evasion

Akcji 9 października 2018

Osadzona w świecie science fiction pierwszoosobowa strzelanka, wzorowana na grach takich jak Doom czy Borderlands. Evasion został przygotowany przez studio Archiact z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.

PCPS4

Space Rift
Space Rift

Akcji 2 sierpnia 2016

Przygodowa gra akcji opowiadająca historię pilota statku kosmicznego. Jest to debiutancka produkcja studia Vibrant Core, zaprojektowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Fabuła Space Rift toczy się w przyszłości, kiedy to ludzkość została zmuszona opuścić Ziemię i skolonizować Marsa. Głównym bohaterem tej historii jest jeden z pracowników chciwej korporacji kontrolującej społeczeństwo, który zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę.

PC

Homebound
Homebound

Akcji 16 lutego 2017

Przygodowa gra akcji opracowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości, korzystająca z technologii Unreal Engine 4. W Homebound wcielamy się w astronautę przebywającego na stacji kosmicznej, na której dochodzi do katastrofy. Najpierw zmuszeni jesteśmy do poradzenia sobie na orbicie ziemskiej, potem stajemy twarzą w twarz z zagrożeniami związanymi z wchodzeniem w atmosferę, a na końcu czeka na nas awaryjne lądowanie.

PC

Landfall
Landfall

Akcji 21 lutego 2017

Gra taktyczna stworzoną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Akcja Landfall rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której niemal całą Ziemię pokrywa gigantyczny ocean, a ludzkość walczy o każdy skrawek suchego lądu. Gracz wciela się w rolę wojskowego dowódcy, którego zadaniem jest pokonać wrogów przy użyciu dostępnych środków. Wśród nich znajdują się m.in. kroczące machiny wojenne, bombowce oraz zaawansowane technologicznie ataki specjalne.

PC

Gunheart
Gunheart

Akcji 4 czerwca 2018

Pierwszoosobowa strzelanina zaprojektowana z myślą o zestawach do wirtualnej rzeczywistości. W Gunheart gracze trafiają na powierzchnię egzotycznej planety, gdzie kontrolują roboty bojowe i zarabiają na życie jako łowcy nagród. Sednem rozgrywki są dynamiczne starcia z licznymi przeciwnikami, w tym potężnymi bossami. W walce wykorzystujemy futurystyczny arsenał, w którym znalazły się m.in. wyrzutnie dysków odbijających się od ścian, pistolety i kusze.

PC

Space Ops VR
Space Ops VR

Akcji 30 maja 2019

Strzelanka VR w realiach science fiction, w której wcielamy się w członków elitarnego oddziału wojskowego, walczącego z obcymi formami życia na niezbadanej planecie. Gra jest przeznaczona do zabawy w pojedynkę lub w kooperacji. Odpowiada za nią studio DevCube.

PC

Defector
Defector

Akcji 11 lipca 2019

Gra akcji opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. W Defector wcielamy się w szpiega, którego zadaniem jest rozpracowanie międzynarodowej organizacji przestępczej. W toku zmagań bohater bierze udział w strzelaninach, walczy na pięści, rozwiązuje zagadki czy dokonuje kaskaderskich wyczynów, jakich nie powstydziłby się sam James Bond.

PC

Retrovirus
Retrovirus

Akcji 31 stycznia 2013

Inspirowana serią Descent strzelanka niezależnego studia Cadenza Interactive. Zasiadamy za sterami statku będącego w rzeczywistości oprogramowaniem antywirusowym i wyruszamy w głąb komputera by zlikwidować agresywnego wirusa. Gra oferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i rozbudowany tryb multiplayer.

PC

Bow to Blood: Last Captain Standing
Bow to Blood: Last Captain Standing

Akcji 3 kwietnia 2019

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

PCPS4XONESwitch