Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Atrybuty Postaci | Star Wars Knights of the Old Republic poradnik Star Wars: Knights of the Old Republic

Atrybuty Postaci

Ważną rzeczą jest fakt iż w wielu wypadkach tylko parzyste wartości statystyk dają nam dodatkowe bonusy. Czyli np. mając siłę na 14 podnosimy ją na 15 i dzieje się mało a dopiero podniesienie jej na 16 daje nam konkretne efekty. Musimy o tym pamiętać podczas rozwoju postaci, aby nie zostawiać statystyk o wartościach nieparzystych. Nasza postać dostanie dodatkowy Punkt Atrybutu co 4 levele doświadczenia.

Strength - (Siła) Ważna statystyka dla walczących wręcz. Wysoka siła zwiększa szansę trafienia przeciwnika w walce wręcz i podnosi ilość zadawanych obrażeń. Wpływa również na walkę Lightsaber jeżeli jest wyższa niż DEX. Ma również pewien wpływ na skuteczność Critical Strike.

Dexterity - (Zręczność) Statystyka ważna dla walczących na odległość, zwiększa szansę trafienia broniami na odległość (karabinami, pistoletami, blasterami). Również ważna przy obronie w walce na bliski dystans gdyż wpływa szansę na uniku lub zablokowania ataków przeciwników. Wpływa na skuteczność ataku Lightsaber jeżeli u danej postaci jest wyższa niż STR. Poprawia skuteczność Stelth oraz Reflex.

Constitution - (Wytrzymałość). Statystyka ważna dla wszystkich postaci gdyż wpływa na ilość punktów życia jakie mamy. Ale nie przeceniajmy jej, nie ma sensu podnosić jej zbyt wysoko gdyż nawet przy niskim poziomie Constitution ilość punktów życia jest na sensownym poziomie a dodatkowo są przedmioty które CON ładnie podnoszą. Tylko Scoundrel wymaga polepszenia Wytrzymałości gdyż z natury swojej klasy ma mało punktów życia dodawanych na każdy level. Dodatkowo wysoka Constitution podnosi Fortitude.

Intelligence - (Inteligencja). Inteligencja jest ważna właściwie tylko w kontekście ilości dostępnych skilli i ich rozwijania. Ale Skille niekoniecznie są istotną rzeczą w grze, biorąc pod uwagę że są ciekawsze możliwości w grze. Jeżeli zabraknie wam punktów do rozwijania statystyk Inteligencja jest pierwszą statystyką którą możecie pominąć. Wpływa na skuteczność Computer Use, Repair, Demolitions, oraz o dziwo na Sniper Shot.

Wisdom - (Wiedza, Mądrość). Wisdom determinuje ilość punktów Mocy jaką dostajemy na level gdy zostaniemy Jedi. Jest to jedna z ważniejszych o ile nie najważniejsza statystyka. Wpływa również na naszą odporność na ataki Mocą. Wisdom powinna być rozwijana u wszystkich postaci które są Jedi i pomijana przy postaciach które nie są Jedi. Wisdom nie koniecznie musimy rozwijać od początku gry gdzie ważniejsza jest Siłą, ale pod koniec gry powinniśmy mieć wysoki Wisdom szczególnie u naszej głównej postaci. Wpływa na Treat Injury , Awareness i Security, oraz w znaczący sposób na skuteczność działania całego szeregu mocy Jedi.

Charisma - (Charyzma). Pomaga umiarkowanym stopniu w używaniu skillu Persuade, daje nowe opcje dialogowe, wspomaga niektóre moce Jedi i wpływa na ilość punktów mocy na level. Oraz w znaczący sposób wpływa na działanie sporej grupy Mocy Jedi.

Klasy Postaci i Atrybuty:

Dla klasy Soldier ważne statystyki w kolejności to:

Wisdom, Strength, Dexterity, Constitution, Charisma, Intelligence,

Dla klasy Scout ważne statystyki kolejności to:

Wisdom, Dexterity, Strength, Charisma, Constitution, Intelligence,

Dla klasy Scoundrel ważne statystyki kolejności to:

Wisdom, Dexterity, Constitution, Charisma, Intelligence, Strength,