Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Od autora poradnika: Przyznam iż granie w Star Wars: Knights of the Old Republic sprawiło mi naprawdę wiele przyjemności. Już dawno żadna gra cRPG nie przykuła tak bardzo mojej uwagi, mam nadzieję że i wy będziecie bawili się równie dobrze.

Gra jest przeznaczona zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących miłośników gier cRPG. Nie ma w niej praktycznie żadnych znaczących elementów zręcznościowych, a walkę w tryb całkowicie turowy, znośny dla miłośników starszego typu rozgrywki można przełączyć ustawiając odpowiednio "pause" w opcjach gry.

Gra choć z pozoru liniowa daje duże możliwości własnego prowadzenia akcji co powoduje iż można rozegrać ją na wiele różnych sposobów. Starałem się w Solucji uwzględnić wszystkie ważniejsze warianty rozgrywki tak aby grający mógł wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swojego typu gry.

Jeżeli jesteś graczem zaawansowanym zachęcam cię do eksperymentowania, jeżeli jesteś graczem początkującym staraj się trzymać opisanej w poradniku kolejności wykonywania zadań.

Starałem się tak przygotować poradnik aby was nie zanudzić. Na początku opisy są dosyć dokładne, w dalszej części gry starałem się pomijać rzeczy oczywiste, których powinniście nauczyć się podczas grania jak np. przeszukiwanie wszystkich dostępnych pojemników w poszukiwaniu przedmiotów. Tak czy inaczej wszystkie ważne zdarzenia, pzedmioty i zadania są opisane w zakresie całej gry.

Star Wars Knights of the Old Republic zostało wydane w Polsce w angielskiej wersji językowej, musisz być świadomym faktu iż umiejętność posługiwania się tym językiem przynajmniej na średnim poziomie jest wymagana aby dobrze się bawić w tą wspaniałą grę. Starałem się opisać ważniejsze dialogi tak aby osoba słabo rozumiejąca język angielski potrafiła sobie poradzić z zrealizowaniem konkretnego zadania.

Zanim zaczniesz grać na poważnie przeczytaj uważnie instrukcję dołączoną do gry i spróbuj, tworząc sobie na szybko postać jak się porusza, podnosi przedmioty, jak posługiwać się przedmiotami, jak je wyekwipować itd. Zapoznaj się również z interface gry tak abyś wiedział która ikona do czego służy.

Jeżeli grasz po raz pierwszy włącz sobie "podpowiedzi" które zapoznają cię z mechaniką gry.

Tryby walki można przełączać od czysto zręcznościowego po turowy. Sugeruję włączenie sobie wszystkich Automatycznych Pauz na początku gry a potem w miarę jak będziesz uczył się jak działa walka wyłączenie sobie zbędnych opcji.

Akcja gry Star Wars Knights of the Old Republic rozgrywa się na 4000 lat przed wydarzeniami znanymi nam z serii filmów Gwiezdne Wojny. W galaktyce targanej konfliktami narasta kolejna faza odwiecznej wojny pomiędzy Rycerzami Jedi a Stihami. Rozpoczynasz grę jako rekrut, szeregowy członek załogi statku Endar Spire.

Oczywiście Poradnik ten zawiera nieziemsko duża liczbę Spoilerów (!!!!!) zdradzających akcję i tajemnice, w końcu taka jest jego funkcja, Ale jak ktoś sobie nie życzy podpowiadania w nadmiernej ilości niech omija paragrafy zaczynające się na Quest ... i czyta tylko tą lokację w której się znajduje po jej osobistym wcześniejszym zbadaniu.

Nie zdradzam wcześniej najważniejszych faktów z bardzo ciekawej fabuły gry aby nie psuć wam zabawy, wszystko jest opisane w odpowiednim miejscu.

Nie umiem po angielsku a chcę grać w SW:KotOR - co zrobić? Jest na to rada, wybieraj zawsze, jeżeli poradnik nie mówi inaczej, najwyższą opcje dialogową, nie da ci to oczywiście możliwości ukończenia sporej części questów pobocznych, bo ich nie będziesz rozumiał, ale przy pomocy tego poradnika powinieneś sobie dać radę z ukończeniem gry nawet jeżeli rzeczywiście nie znasz ani słowa po angielsku i mieć z tego sporo zabawy. Niech to będzie lekcja języka dla tych co nie uważają w szkole, albo myślą że języki to nuda gdyż gra jest naprawdę świetna ze swoimi dialogami i fabułą, to wiedzą ci którzy znają angielski.

Przy przechodzeniu gry z tym poradnikiem musisz poruszać się zgodnie z numeracją punktów i odwiedzać lokacje tak jak jest to opisane w tym poradniku.

Przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne i niedoskonałości gramatyczne ale poradnik pisany był w trakcie gry co skutecznie uniemożliwiało skupienie się na pisaniu.

Informacje o Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Autor : Wojciech "Soulcatcher" Antonowicz

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 87, ilustracje: 247 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry