Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Star Wars: Knights of the Old Republic - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Uwagi na temat gry | Star Wars Knights of the Old Republic poradnik Star Wars: Knights of the Old Republic

Uwagi na temat gry

  • Jeżeli masz problemy z wydajnością komputera lub z poprawnym działaniem gry wyłącz wszystkie opcje udoskonalające grafikę.
  • Jasna i Ciemna strona Mocy. Podczas całej gry, czynności jakie wykonujemy będą nagradzane Jasnymi lub Ciemnymi punktami. Ilość punktów Ciemnej lub Jasnej strony będzie wyznaczała jak łatwo będzie nam używać zdolności Ciemnej lub Jasnej strony, nie oznacza jednak czy jesteśmy dobrzy czy źli, ani nie oznacza czy jesteśmy Jedi Knight czy też Sith Lord. Dopiero w stosunkowo późnym momencie fabuły otrzymujemy wybór po jakiej stronie mocy chcemy się opowiedzieć i dopiero wtedy mamy szansę zostać Light Jedi albo Dark Jedi i wcale nie jest to uzależnione od ilości jasnych i ciemnych punktów w grze. Reasumując: Jeżeli mamy dużo punktów Light Side łatwo jest nam używać mocy Light Side, jeżeli mamy dużo punktów Dark Side mniej mocy kosztuje nas używanie mocy Dark Side. Zarabiając punkty Light Side niwelujemy wpływ Punktów Dark Side i na odwrót.
  • Nasza drużyna składa się z 9 osób. Jednoczenie do akcji możemy wydelegować swoja postać plus dwóch pomocników wybranych z drużyny. Nowe postacie które będziemy mogli przyłączyć do drużyny będą nam się pojawiały w trakcie zwiedzania nowych lokacji.
  • Skład naszej drużyny zmieniamy włączając klawisz [M] - przechodząc na ekran mapy i wybieramy opcję [Party Selection]
  • Suma poziomów doświadczenia (leveli) jakie może osiągnąć nasza postać w grze to 20. Na tą dwudziestkę składają się levele normalnej postaci (te które zarobimy z doświadczenia jakie zdobędziemy zanim zostaniemy Jedi) i level jakie zarobimy jako Jedi. Upraszczając levele Jedi są lepsze nić levele normalne, dlatego do momentu gdy nie zostaniemy Jedi staramy się nie podnosić leveli. To znaczy zdobywamy doświadczenie gdyż będziemy mogli potem użyć go do podniesienia leveli Jedi, ale nie zużywamy go na normalne levele. Jedi będziemy mogli zostać na Dantooine. Przy normalnej grze na Dantooin będziecie mieli już 8 level u swojej postaci. Jeżeli się postaracie i nie będziecie podnosili poziomów normalnego doświadczenia to powinno bez większych problemów dojść na Dantooine na 4 levelu. Zadaniem dla prawdziwych graczy może być dojście do Jedi na 2 lvl doświadczenia co jest możliwe.
  • Każdej postaci z naszej drużyny możemy przypisać jeden z trzech skryptów zachowywania się podczas walki. To jest ważne, gdyż nie chcemy aby postać przeznaczona do walki na odległość walczyła wręcz, a postać do walki mieczem rzucała granaty. Możemy to zrobić na ekranie opisującym postać.
  • Skuteczność walki za pomocą miecza świetlnego zależy od WYŻSZEGO z dwóch parametrów DEX lub STR.
  • Bronie sieczne są w każdej sytuacji lepsze niż bronie palne, także nie zawracajmy sobie w ogóle głowy rozwijaniem możliwości strzelania u naszej głównej postaci.