Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Starfield - poradnik do gry

Starfield - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Starfield: Czy można używać drabin? Starfield - poradnik, porady

Jeśli graliście w niektóre gry Bethesdy, to zapewne wiecie, że w większości nie umożliwiają one używania drabin. Jaką funkcję mają te przedmioty w Starfieldzie? Dowiecie się z tej strony poradnika.

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023

Z tej stronie poradnika dowiecie się wszystkiego na temat drabin w Starfield. Opisujemy czy można używać drabin, jak ich używać oraz czy można korzystać ze wszystkich drabin.

Wchodzenie i schodzenie po drabinach

Drabiny w Starfield mogą być problematyczne szczególnie podczas budowy i modyfikacji posiadanych statków - Starfield: Czy można używać drabin? - Starfield - poradnik do gry
  1. W Starfield można wchodzić po drabinach. Pojawiają się one na statkach kosmicznych, a ich zadaniem jest łączenie pięter, po których można się poruszać.
  2. Gra automatycznie przełącza się na tryb trzecioosobowy podczas interakcji z drabiną.
  3. Jeśli chcecie zejść z drabiny, to będąc przy podłodze jednego z pięter kliknijcie klawisz "A" lub "D"/użyjcie gałki na padzie.
  4. Postacie niezależne, w tym wrogowie, również potrafią schodzić i wchodzić po drabinach. Zajmuje to jednak dużo czasu, dlatego łatwo jest pozbyć się przeciwnika, jeśli postanowił użyć drabiny.

Drabiny w Starfield mogą być problematyczne szczególnie podczas budowy i modyfikacji posiadanych statków.

  1. Kwatery to części statku, które można ze sobą łączyć, nawet piętrami. Jeśli je wybudujecie w menu modyfikacji statków, to będziecie mogli się po nich poruszać będąc na pokładzie.
  2. Kwater nie da się obracać. Oznacza to, że nie możecie zdecydować o pozycji drabin łączących te pomieszczenia.
  3. Jeśli macie naprawdę duży statek z wieloma kwaterami i piętrami, to nie traćcie czasu na przemieszczenie się za pomocą drabin. Pamiętajcie, że możecie z dowolnego miejsca na mapie (jeśli nie jesteście obciążeni) teleportować się bezpośrednio do kokpitu statku, albo wejść do niego będąc przy furcie.

Ekrany ładowania

1 - Starfield: Czy można używać drabin? - Starfield - poradnik do gry
  1. W Starfield są drabiny, na które nie da się wejść. Prowadzą one na pokład statku.
  2. Takie drabiny mają zastosowanie wyłącznie kosmetyczne i podczas "wchodzenia" po nich gracz widzi ekran ładowania (gra wczytuje wtedy nową lokację).