Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Starfield - poradnik do gry

Starfield - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Starfield: Najlepszy towarzysz Starfield - poradnik, porady

W grze Starfield można mieć wielu członków załogi, którzy dysponują różnymi umiejętnościami. Na tej stronie poradnika wyszczególniliśmy najlepszych, naszym zdaniem, towarzyszy.

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2023

Warto w Starfield mieć kilku członków załogi. Można ich rekrutować np. w różnych barach lub po wykonaniu niektórych misji fabularnych. Taką osobę należy przypisać do statku lub placówki, albo podróżować i walczyć z nią na powierzchni planet - wtedy postać stanie się aktywnym towarzyszem. Poniżej wyszczególniliśmy najlepszych, naszym zdaniem, kompanów w grze i opisaliśmy, gdzie warto ich przypisać lub czy opłaca się z nimi walczyć.

Sara Morgan

Sara Morgan dołączy do Waszego zespołu już na samym początku gry - wystarczy, że będziecie kontynuować główny wątek fabularny - Starfield: Najlepszy towarzysz - Starfield - poradnik do gry

Sara Morgan dołączy do Waszego zespołu już na samym początku gry - wystarczy, że będziecie kontynuować główny wątek fabularny. Jej umiejętności to:

 1. astrodynamika - ranga 4;
 2. lasery - ranga 3;
 3. przywództwo - ranga 2;
 4. botanika - ranga 1.

Zdolności Sary sprawiają, że jest ona bardzo dobrym towarzyszem podczas walk na powierzchni planet. Warto ją również przypisać jako członka załogi do statku, którym podróżujecie, ze względu na to, że ma wysoką rangę astrodynamiki.

Sam Coe

Podczas zadania głównego Puste gniazdo Sam Coe będzie Waszym aktywnym towarzyszem - Starfield: Najlepszy towarzysz - Starfield - poradnik do gry

Podczas zadania głównego Puste gniazdo Sam Coe będzie Waszym aktywnym towarzyszem. Po misji może stać się członkiem załogi. Umiejętności Sama to:

 1. pilotaż - ranga 4;
 2. certyfikacja karabinu - ranga 3;
 3. ładowność - ranga 2;
 4. geologia - ranga 1.

Podobnie jak Sara Morgan, Sam dzięki posiadanym zdolnościom nadaje się na towarzysza w walce oraz członka załogi Waszego statku. Nie zapomnijcie więc przypisać go do statku, którąym podróżujecie, gdyż m.in. zwiększycie ładowność na pokładzie.

Heller

Hellera będziecie mogli zrekrutować do zespołu podczas głównej misji Powrót na Vecterę - Starfield: Najlepszy towarzysz - Starfield - poradnik do gry

Hellera będziecie mogli zrekrutować do zespołu podczas głównej misji Powrót na Vecterę. Jest to jednak opcjonalne, ale nie wiąże się z żadną opłatą. Umiejętności, jakie posiada Heller, to:

 1. inżynieria placówek - ranga 3;
 2. geologia - ranga 1.

Heller co prawda nie ma zdolności, które pomogą w walce na powierzchni planet, ale za to warto go przypisać do własnej placówki.

Rafael Aguerro

Rafael ma umiejętności związane z rozwojem placówki, dlatego warto właśnie tam go przypisać - Starfield: Najlepszy towarzysz - Starfield - poradnik do gry

Rafael ma umiejętności związane z rozwojem placówki, dlatego warto właśnie tam go przypisać. Jego zdolności to:

 1. konserwacja statków - ranga 2;
 2. inżynieria placówek - ranga 1;
 3. zarządzanie placówką - ranga 1.

Poniżej wyjaśniliśmy, w jaki sposób zrekrutować Rafaela. Opis zawiera spoilery z głównego wątku fabularnego.

Rafaela Aguerro spotkacie podczas głównej misji Splątanie - nie da się jej ominąć, ale można łatwo zablokować dostęp do zrekrutowania mężczyzny. Pod koniec zadania będziecie musieli wyłączyć kilka blokad zasilania. Aby uratować Rafaela musicie zrobić to w tym spaczonym wymiarze, a nie rzeczywistości.

Po wykonaniu misji udajcie się do baru The Viewport w Nowej Atlantydzie. Tam znajdziecie Rafaela - możecie go za darmo zrekrutować.

Jak przypisywać członków załogi?

1 - Starfield: Najlepszy towarzysz - Starfield - poradnik do gry
 1. Towarzyszy można przypisywać do statku lub placówki.
 2. W menu Waszej postaci wybierzcie "Statek" i kliknijcie klawisz "C"/"Y" na kontrolerze.
 3. Kliknijcie na towarzysza bez przydziału i przypiszcie go w wybrane miejsce.
 4. Należy pamiętać, że jeśli macie własną placówkę, i chcecie do niej przypisać członka załogi, to musicie wybudować na niej stanowisko załogi (z glinu, nikielu i żelaza). Potrzebne surowce zdobędziecie podczas eksploracji lub kupując u handlarzy, np. w Neon Mining League.