Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
... poradnik w przygotowaniu ...
Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Samuraj Jin Poradnik do Ghost of Tsushima to porady i solucja oraz opis najważniejszych lokacji, mechanik, craftingu, eksploracji oraz walk z bossami. Wymagania sprzętowe, sterowanie oraz poradnik trofeowy.

Nieoficjalny poradnik do gry Ghost of Tsushima jest wielkim kompendium wiedzy na temat najnowszej produkcji studia Sucker Punch. Zapoznanie się z informacjami oraz poradami zawartymi w niniejszym poradniku pozwoli ci ukończyć wszystkie główne i poboczne misje oraz zbadać wielki świat Ghost of Tsushima w 100%. Twoje wysiłki powinny zostać nagrodzone odnalezieniem 100% sekretów gry oraz zdobyciem platynowego trofeum.

Nasz poradnik do gry Ghost of Tsushima otwiera rozdział będący przewodnikiem po grze, którego nadrzędnymi założeniami są omówienie najważniejszych mechanik rozgrywki i ułatwienie rozpoczęcia przygody z grą. Jedną z najistotniejszych stron w przewodniku są porady na start, które oferują wskazówki dla początkujących graczy oraz informacje pomocne w utrzymaniu postaci przy życiu. Kolejne strony przewodnika to między innymi porady na temat skradania się, staczania bezpośrednich walk (styl Samuraja), rozwijania postaci, craftingu, eksploracji świata gry, jazdy konnej, zaliczania zadań, czy korzystania z najlepszych broni i gadżetów. W naszym przewodniku znalazło się miejsce dla poradnika trofeowego, w którym bardzo dokładnie omówiliśmy wszystkie dostępne trofea oraz sposoby ich pozyskania. Przewodnik uzupełniają strony m.in. na temat sterowania, wymagań sprzętowych, dostępnych edycji gry oraz informacji ile czasu zajmuje przejście Ghost of Tsushima.

W naszym poradniku znajdziesz oczywiście szczegółowy opis przejścia gry Ghost of Tsushima. Nasza solucja podzielona została na opisy wszystkich głównych questów oraz opisy opcjonalnych pobocznych zadań, których ukończenie nie jest wymagane do zaliczenia głównej fabuły. W opisach przejścia poszczególnych zadań znajdziesz wskazówki jak zaliczać cele misji, jak zakradać się do wrogich lokacji, jak wygrywać bezpośrednie starcia oraz jak pokonywać bossów, którzy mogą stanowić większe wyzwanie. W omówienia wybranych misji uwzględniliśmy także ważne wybory oraz przedstawiliśmy konsekwencje podjętych decyzji. Oprócz tego możesz dowiedzieć się o tym czy Ghost of Tsushima ma różne zakończenia.

Jednym z większym rozdziałów naszego poradnika do Ghost of Tsushima jest atlas świata, w którym skupiliśmy się na omówieniu wszystkich możliwych do odwiedzenia lokacji oraz wszystkich atrakcji skrywanych na tytułowej wyspie Cuszima. Skorzystanie z przygotowanych przez nas informacji pozwoli ci odnaleźć wszystkie sekrety gry, do których zaliczają się między innymi kapliczki.

Ostatni duży rozdział tego poradnika to FAQ z odpowiedziami na najczęstsze pytania. Możesz w nim znaleźć rozwiązania wielu potencjalnie problematycznych kwestii. Przykładowe z poruszonych przez nas tematów FAQ to jak działa mechanizm szybkiej podróży (fast travel), jak zmienić wygląd bohatera i czy ma to wpływ na grę, jak zabić przeciwnika jednym atakiem, oraz jak aktywować tryb fotograficzny i jakimi funkcjami oraz filtrami on dysponuje.

Ghost of Tsushima to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Akcja gry rozgrywa się w 1274 roku, poruszając temat inwazji imperium mongolskiego na feudalną Japonię. Areną zmagań w grze jest tytułowa japońska wyspa Cuszima, zaś głównym bohaterem jest samuraj Jin Sakai. Główny bohater doświadcza ataku mongolskich wojsk na jego rodzinną wioskę, w której giną jego rodzina i przyjaciele. Jin poprzysięga zemstę, przy czym z racji na brak wsparcia ze strony innych samurajów musi często prowadzić działania z ukrycia i w rezultacie nazywany jest tytułowym Duchem z Cuszimy. Za przygotowanie gry odpowiada studio Sucker Punch, które zasłynęło przede wszystkim za sprawą serii gier inFamous znanych posiadaczom konsol PS3 i PS4.

Japoński dubbing – czy można ustawić?

Tak, Ghost of Tsushima pozwala na prowadzenie rozgrywki z włączonym japońskim voice actingiem. Jest to rekomendowane ustawienie opcji językowych, gdyż pozwoli na lepsze wczucie się w rozgrywkę dzięki wypowiadaniu kwestii dialogowych przez bohaterów w ich ojczystych językach. Należy oczywiście zaznaczyć, że ustawienie japońskiego dubbingu odbywa się niezależnie od wybrania języka dla tekstu wyświetlanego na ekranie. Możesz wybrać np. polskie lub angielskie napisy.

Czy gra jest podobna do Assassin’s Creed?

Ghost of Tsushima wykazuje wiele podobieństw do serii Assassin’s Creed, jak również do innych gier z gatunku action adventure oferujących otwarte światy. W podobny sposób do AC zrealizowana została opcja wyboru pomiędzy skradaniem się oraz przystępowaniem do otwartych walk. Tak samo jak w grach z serii Assassin’s Creed bohater może korzystać z różnych odmian broni białej oraz z różnorakich gadżetów pomocnych w eliminowaniu przeciwników lub w odwracaniu ich uwagi. Ghost of Tsushima nie kładzie jednak tak dużego nacisku na awansowanie postaci i ciągłe ulepszanie jej wyposażenia, jak AC Origins i AC Odyssey, choć system rozwoju postaci jest oczywiście obecny w tej grze.

Tryb multiplayer – czy jest dostępny?

Nie, Ghost of Tsushima nie oferuje żadnych trybów wieloosobowych. Jest to produkcja w 100 procentach singleplayer, a więc przygotowana z myślą o pojedynczym graczu. W Ghost of Tsushima nie ma też dostępnego żadnego trybu kooperacji. Pomimo braku co-opa może zdarzyć się tak, że w niektórych z rozgrywanych w grze misji pojawią się kontrolowane przez SI przyjaźnie nastawione postacie, które będą np. mogły pomóc w wygraniu jakiejś bitwy.

Czy Ghost of Tsushima ukaże się na PC?

Nie, gra przygotowana została wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation. Jej premierowa wersja możliwa jest do uruchomienia wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Gra doczeka się w przyszłości łatki pozwalającej na uruchamianie jej także na PS5 i na wykorzystywanie znacznie silniejszych podzespołów nowej generacji konsoli PlayStation.

HUD – czy można wyłączyć?

Interfejs użytkownika w Ghost of Tsushima jest bardzo minimalistyczny już w swojej domyślnej postaci. Jest to całkowite przeciwieństwo np. wcześniejszych gier z serii Assassin’s Creed, które umieszczały na ekranie mnóstwo informacji i znaczników. HUD w ogóle nie pojawia się na ekranie podczas zwykłego podróżowania po świecie gry. Elementy interfejsu pojawiają się dopiero po tym jak napotkamy jakichś przeciwników i gra informuje wtedy np. o aktualnym stanie zdrowia postaci. Gra pozwala oczywiście na dalsze dostosowanie HUD-a do swoich preferencji z poziomu menu opcji.

Elementy fantasy – czy są obecne w grze?

Nie, w Ghost of Tsushima nie ma żadnych elementów fantasy ani wątków nadprzyrodzonych. Gra w dużym stopniu bazuje na prawdziwych wydarzeniach z historii Japonii, przy czym oczywiście niektóre wątki i mechaniki rozgrywki zostały przygotowane w taki sposób, by gwarantowały czerpanie dużej przyjemności z obcowania z grą. Dobrym przykładem może być zmodyfikowanie wyglądu zbroi samurajów w grze. Mają one ciekawszy wygląd od historycznych zbroi, choć z drugiej strony nie cechują się one całkowitą wszechstronnością i w dalszym ciągu utrudniają lub uniemożliwiają wykonywanie niektórych czynności (takich jak np. pływanie).

Parkour – czy jest w grze?

Tak, w grze dostępny jest parkour, czyli efektowny system omijania przeszkód i wspinaczki. Działa on w podobny sposób np. do wielu odsłon serii Assassin’s Creed – bohater jest w stanie szybko wspinać się na wyższe konstrukcje czy sprawnie skakać po dachach budynków. W szybkim przemieszczaniu się pomaga także lina z hakiem, dzięki której można przyciągać się lub doskakiwać do bardziej oddalonych półek. Parkour przydaje się do sprawnego docierania do miejsc zaliczania misji, omijania napotykanych przeciwników oraz do szybkiej ucieczki na wypadek przedwczesnego wykrycia.

System karmy – czy jest dostępny?

Nie, w Ghost of Tsushima sterowana postać nie zdobywa dodatnich ani ujemnych punktów karmy. Studio Sucker Punch zdecydowało się zrezygnować z systemu moralności znanego z gier z serii inFamous. Nie oznacza to, że świat gry nie reaguje w żaden sposób na nasze poczynania. W Ghost of Tsushima Jina czekają ważne wybory, którą mogą wpływać na nastawienie postaci niezależnych. NPC-e mogą też w inny sposób reagować w zależności od aktualnie założonego stroju bohatera.

Cykl całodobowy – czy gra go oferuje?

Tak, w Ghost of Tsushima obowiązuje pełny cykl całodobowy. Rozległy świat gry można przemierzać w godzinach dziennych, jak również po zapadnięciu zmroku. Prowadzenie działań nocną porą może oczywiście ułatwiać zakradanie się do wrogich lokacji i wykonywanie innych czynności, w których pomocne jest ograniczone pole widzenia wrogów.

W przygotowaniu Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Poradnik do gry Ghost of Tsushima jest w trakcie przygotowania.

W tym momencie nad nim pracujemy. Robimy wszystko, żeby poradnik ukazał się w okolicy premiery Ghost of Tsushima.

Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412603Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412602Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412601Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412600Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412599Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412598Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412597Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412596Ghost of Tsushima - screen - 2020-03-05 - 412595