Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mutant Year Zero - poradnik do gry

Mutant Year Zero - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki Mutant Year Zero poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Mutant Year Zero zawiera sekrety i znajdźki - spis i lokalizacja pozwolą Ci z łatwością namierzyć artefakt, dzięki którym odblokujesz pasywne bonusy dla Twojej drużyny.

W grze Mutant Year Zero: Road to Eden możesz zajmować się odnajdywaniem artefaktów. To jedna z kategorii sekretów i są one bardzo ważne, albowiem możesz dzięki nim odblokowywać nowe permanentne ulepszenia. Dodatkowe informacje o lokacjach z artefaktami znajdziesz też w naszym atlasie świata.

Strona w przygotowaniu. Kolejne artefakty dodamy w najbliższym czasie.

Po co zbiera się artefakty?

Artefakty możesz wymieniać na stałe ulepszenia po powrocie do Arki - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Artefakty możesz wymieniać na stałe ulepszenia po powrocie do Arki. Musisz w tym celu odwiedzić bar Pripp's Place. Poszczególne ulepszenia wymagają poświęcenia jednego lub dwóch artefaktów.

Najważniejsze ulepszenia do szybkiego odblokowania to:

  1. Deal Maker - Obniża ono o 20% ceny w sklepie Iridii. Koniecznie odblokuj to ulepszenie już przy pierwszej wizycie. Będziesz mógł kupować więcej zapasów.
  2. Medic - Zwiększona ono skuteczność apteczek - każde leczenie regeneruje o 3 punkty zdrowia więcej. Obowiązkowo zaopatrz się w nie przy pierwszej okazji, bo domyślnie apteczki są mało wydajne.
  3. Blaster Master - Zwiększa ono obrażenia od granatów o 4 punkty. Sprawia to dla przykładu, że granat odłamkowy może zadać aż 8 punktów obrażeń wszystkim przeciwnikom, którzy znaleźli się w zasięgu eksplozji. To ogromna różnica w stosunkowo do początkowej siły granatów.
  4. Zapper - Wydłuża ono czas ogłuszenia bota po użyciu granatu EMP o 1 turę. Ulepszenie to docenisz szczególnie w dalszej części gry gdy napotyka się więcej robotów, a także ich silniejsze odmiany.

Boom Box

Lokacja East Outpost - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja East Outpost. Artefakt jest obok ogniska i chatki gdzie trzeba było pozbyć się grupy przeciwników.

Far-Looker

Lokacja Hammons Cabin - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja Hammon's Cabin. Artefakt jest na terenie gospodarstwa gdzie przebywała grupa przeciwników pod dowództwem szamana. Zbadaj obszar przed chatką.

Hipster Fruit Tester

Lokacja The Fallen Angel - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja The Fallen Angel. Artefakt jest do odnalezienia w lesie, obok jednej z głównych ścieżek (możesz zauważyć fioletową poświatę w oddali).

Power Brick

Lokacja The Sea Titans - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja The Sea Titans. To jeden z lepiej ukrytych artefaktów w grze. Musisz dotrzeć do dużego statku na przeciwległym końcu mapy (tego samego gdzie są mostek kapitański i przejście do kolejnej lokacji). Zainteresuj się wrakami pojazdów na dolnym pokładzie okrętu. Artefakt to akumulator, który znajdziesz w komorze silnika żółtego samochodu.

Defribrillator

Lokacja House of Bones - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja House of Bones. Artefakt jest w jednym z głównych budynków. Jest to obszar z przeciwnikami dowodzonymi przez brata Skooga.

Cold Box

Lokacja Izza and Fala - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja Izza and Fala. Artefakt leży na masce wraku samochodu obok budynku, którego pilnowali m.in. szaman oraz czołg.

Melting Tool

Lokacja Scraplands - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja Scraplands. Artefakt jest wewnątrz zniszczonego warsztatu samochodowego. Jest to lokacja z przeciwnikami dowodzonymi przez wodza Deadfingera.

Lux's Lights

Lokacja The Castle of Light - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja The Castle of Light. To bardzo problematyczny artefakt, bo istnieje ryzyko, że można go pominąć. Musisz w trakcie pierwszej wizyty w The Castle of Light porozmawiać z przyjaźnie nastawionym Luxem i odebrać od niego poboczny quest. Na poszukiwania klucza wyrusz do sąsiedniej lokacji The Unenlightened. Pokonaj wrogów z głównej części obozowiska i odszukaj klucz Lux Sanction Key (powyższy obrazek).

1 - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry
Po powrocie do obszaru The Castle of Light nie wchodź na piętro budynku żeby zwrócić klucz Luxowi - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Po powrocie do obszaru The Castle of Light nie wchodź na piętro budynku żeby zwrócić klucz Luxowi. Zamiast tego udaj się na przeciwległy koniec obozu. Odszukaj drzwi z obrazka 1 i otwórz je z użyciem klucza. Artefakt jest w pomieszczeniu z pracującymi niewolnikami (obrazek 2).

El-Generator

Lokacja Lair of the Horned Devil - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja Lair of the Horned Devil. Generator jest w centralnym obozowisku gdzie walczyło się m.in. z Szarą i mechem Mimir Z600 (stoczenie bitwy jest obowiązkowe, nie możesz ukraść artefaktu po zakradnięciu się do obozu). Odnajdziesz go przed największym budynkiem.

Zabranie tego generatora nagradzane jest aż czterema punktami artefaktów (zamiast standardowego jednego). Możesz dzięki temu szybciej zakupić nowe permanentne ulepszenia.

Grogg Milker

Lokacja The Grogg Den - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja The Grogg Den. Artefakt znajduje się wewnątrz dużej stodoły na terenie farmy (tej, w pobliżu której podróżował Med-Bot).

Holy Book of Fixing

Lokacja The World Ender - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja The World Ender. Artefakt jest w głównej sali atomowego schronu. Znajdziesz go obok ogromnej rakiety z głowicą nuklearną.

Kommode 64

Lokacja The Forbidden City - Artefakty w Mutant Year Zero - Sekrety i znajdźki - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Lokacja The Forbidden City. Artefakt jest na piętrze sklepu Roboshack. Zabranie go może doprowadzić do uaktywnienia się okolicznych robotów. Rozpocznij walki z nimi lub szybko ucieknij ze sklepu.