Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mutant Year Zero - poradnik do gry

Mutant Year Zero - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Ark - Atlas świata Mutant Year Zero Mutant Year Zero poradnik, solucja

Na tej stronie atlasu świata do gry Mutant Year Zero: Road to Eden znajduje się szczegółowy opis lokacji The Ark. Jest to centralny hub, który pełni rolę bazy wypadowej w grze. Nasz poradnik informuje z jakimi postaciami można spotkać się w trakcie wizyty w Arce i jakie rodzaje usług oferują przebywające tam osoby.

Podstawowe informacje o lokacji The Ark

Przeciwnicy - Brak - The Ark - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Przeciwnicy - Brak. To jedyna w pełni bezpieczna lokacja w grze.

Przejścia do innych lokacji - The Ark Outskirts (zawsze dostępne). Możesz też używać szybkiej podróży żeby szybko przenosić się do innych lokacji z mapy świata.

Unikalne skarby - Brak.

Unikalne miejsca w The Ark

The Elder - To najmniej ważna lokacja na terenie Arki - The Ark - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

The Elder - To najmniej ważna lokacja na terenie Arki. Z Elderem możesz odbywać kolejne rozmowy. Niektóre z nich będą automatycznie załączały się po tym jak powrócisz do Arki po zaliczeniu jakiegoś ważnego zadania.

Delta's Fix Pit - Możesz tu rozwijać, modyfikować oraz rozmontowywać posiadanie broni:

  1. Rozwijanie broni podnosi jej statystyki. Awansowanie jej na II poziom kosztuje 30 części broni (Weapon Parts), a awansowanie na III poziom 60 części. Najlepiej jest na początek rozwinąć na II poziom kilka najczęściej używanych broni. Na wydanie 60 punktów na awans na III poziom zdecyduj się dopiero w trakcie jednej z późniejszych wizyt w Arce.
  2. Modyfikowanie broni polega na instalowaniu ulepszeń, które odnalazłeś w świecie gry lub zakupiłeś w sklepie Iridii. Każde zainstalowanie ulepszenie możesz w dowolnej chwili zdjąć. Na taki krok decyduj się jeśli znajdziesz ciekawsze ulepszenie lub jeśli uznasz, że posiadany przedmiot bardziej przyda się po zainstalowaniu go na innej broni.
  3. Rozmontowywanie broni pozwala odzyskać trochę części Weapon Parts. Możesz rozmontować tylko te bronie, których nie ma w inwentarzu członków drużyny (także tych nieaktywnych). W grze nie możesz sprzedawać zebranego sprzętu, tak więc rozmontowanie jest jedyną alternatywą. Pozbywaj się w ten sposób jedynie najsłabszych broni, które nie są ci w ogóle potrzebne.
Pripps Place - Możesz tu poświęcać odnajdywane w świecie gry unikalne artefakty (znajdźki) na permanentne ulepszenia - The Ark - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Pripp's Place - Możesz tu poświęcać odnajdywane w świecie gry unikalne artefakty (znajdźki) na permanentne ulepszenia. Najważniejsze ulepszenie do odblokowania to Deal Maker i jeśli zebrałeś pierwszy artefakt w East Outpost to możesz je zakupić już podczas pierwszej wizyty w Arce. Obniża ono o 20% ceny w sklepie Iridii (opis w dalszej części strony). Będziesz mógł dzięki niemu kupować więcej zapasów.

Inne bardzo przydatne ulepszenia to:

  1. Medic - Zwiększa ono skuteczność apteczek - każde leczenie regeneruje o 3 punkty zdrowia więcej. Obowiązkowo zaopatrz się w nie przy pierwszej okazji, bo domyślnie apteczki są mało wydajne.
  2. Blaster Master - Zwiększa ono obrażenia od granatów o 4 punkty. Sprawia to dla przykładu, że granat odłamkowy może zadać aż 8 punktów obrażeń wszystkim przeciwnikom, którzy znaleźli się w zasięgu eksplozji. To ogromna różnica w stosunkowo do początkowej siły granatów.
  3. Zapper - Wydłuża ono czas ogłuszenia bota po użyciu granatu EMP o 1 turę. Ulepszenie to docenisz szczególnie w dalszej części gry gdy napotyka się więcej robotów, a także ich silniejsze odmiany.
Iridias Shop - Możesz tu kupować przedmioty jednorazowego użytku, ulepszenia broni oraz nowe bronie i pancerze - The Ark - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Iridia's Shop - Możesz tu kupować przedmioty jednorazowego użytku, ulepszenia broni oraz nowe bronie i pancerze. Na zakupy przeznacza się złom (Scrap), który gromadzisz dzięki eksploracji świata gry. Polecamy na bieżąco uzupełniać zapasy granatów (zwłaszcza odłamkowych i EMP) oraz apteczek. Są to przedmioty, które zużywa się najczęściej i które mogą najbardziej pomagać w przetrwaniu większości bitew.

Ulepszenia broni oraz nowe pancerze i bronie są niestety zazwyczaj bardzo drogie. Z kupowaniem ich lepiej wstrzymać się, bo przedmiotów tych nie możesz później sprzedawać, a możesz je odnajdywać w świecie gry. Wyjątek możesz zrobić dla kuszy jeśli zależy ci na posiadaniu trzeciej cichej broni. Lista oferowanych przedmiotów rozrasta się w miarę rozwoju drużyny i postępów w grze. Otrzymasz zawsze na ekranie komunikat, że w sklepie Iridii pojawiły się nowe przedmioty.