Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mutant Year Zero - poradnik do gry

Mutant Year Zero - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? Mutant Year Zero poradnik, solucja

W grze Mutant Year Zero: Road to Eden bardzo łatwo można doprowadzić do sytuacji, w której członkowie drużyny odniosą poważne obrażenia lub znajdą się na skraju śmierci. Na tej stronie poradnika informujemy jak leczyć bohaterów oraz jak ratować członków drużyny przed śmiercią.

Sposób 1 - Apteczki

Najlepszy sposób na podreperowanie stanu zdrowia to użycie apteczki - Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Najlepszy sposób na podreperowanie stanu zdrowia to użycie apteczki. Możesz je przede wszystkim odnajdywać w świecie gry. Warto dokładnie zbadać każdą odwiedzaną mapę oraz sprawdzać ciała pokonywanych mutantów.

Alternatywny sposób zdobywania apteczek to kupowanie ich w sklepie Iridii (Arka) - Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Alternatywny sposób zdobywania apteczek to kupowanie ich w sklepie Iridii (Arka). Domyślnie każda apteczka kosztuje 55 sztuk złomu, ale może obniżyć o 20% ceny w sklepie (do 44 sztuk złomu) jeśli poświęcisz 1 zebrany artefakt na permanentne ulepszenie Deal Maker (odwiedź bar na Arce).

W grze nie będziesz miał nigdy dysponował bardzo dużą liczbą apteczek. Staraj się unikać odnoszenia niepotrzebnych obrażeń przez członków drużyny żeby nie trzeba ich było często leczyć lub grać osłabionymi postaciami z powodu niedoboru apteczek.

Każda apteczka domyślnie odnawia tylko 4 punkty zdrowia - Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Każda apteczka domyślnie odnawia tylko 4 punkty zdrowia. Możesz usprawnić jej lecznicze działanie poświęcając 2 artefakty na zakup permanentnego ulepszenia Medic. Dodaje ono 3 punkty leczenia, tak więc leczony bohater może ich odzyskać od tego momentu maksymalnie 7.

Jeśli tylko jest to możliwe to najlepiej wyleczyć się dopiero po walce, gdyż wtedy użycie apteczki odnawia wszystkie punkty zdrowia (zamiast maksymalnie 7HP). Jest to oczywiście ryzykowna metoda, gdyż ciężko ranny bohater może nie dotrwać do końca bitwy. Decyzja o użyciu apteczki powinna wynikać z sytuacji na polu bitwy. Jeśli ranny towarzysz jest otoczony przez wrogów to warto od razu mu pomóc. Jeśli nie ma bezpośredniego zagrożenia dla jego życia to lepiej poczekać aż bitwa się zakończy i odnowić więcej HP dzięki pojedynczej apteczce.

Sposób 2 - Pożeranie zwłok

Ta technika zarezerwowana jest tylko dla dwóch bohaterów - Bormina i Farrow - Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Ta technika zarezerwowana jest tylko dla dwóch bohaterów - Bormina i Farrow. Możesz im odblokować zdolność Corpse Eater, która pozwala na pożeranie zwłok. Pożarty może zostać pokonany mutant lub martwy członek drużyny (to ekstremalne rozwiązanie, choć jest nagradzane osiągnięciem). Z oczywistych względów pożarcie zwłok nie jest dostępne w przypadku eliminowanych robotów oraz mechów.

Najważniejszą informacją związaną ze zdolnością Corpse Eater jest to, że zwłoki musisz pożreć jeszcze w trakcie trwania bitwy, bo już po jej zakończeniu nie będzie to możliwe. Staraj się wybierać te zwłoki, które nie znajdują się na otwartej przestrzeni, bo zmierzający w ich stronę bohater może zostać zastrzelony przez wrogów jeszcze w drodze do nieboszczyka lub tuż po odnowieniu punktów zdrowia.

Mutacja Corpse Eater tak samo jak wszystkie inne aktywne musi odnowić się zanim będziesz mógł z niej ponownie skorzystać. Musisz konkretnie zabić dwóch dowolnych przeciwników.

Sposób 3 - Automatyczna regeneracja zdrowia po wygranej bitwie

Ta metoda uzależniona jest wybranego poziomu trudności rozgrywki - Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Ta metoda uzależniona jest wybranego poziomu trudności rozgrywki:

  1. Na normalnym poziomie trudności bohaterowie automatycznie odzyskują po wygranej bitwie wszystkie stracone punkty zdrowia. Jest to ogromne ułatwienie, dzięki któremu rzadziej możesz korzystać z apteczek. O ile dany bohater nie znajduje się w beznadziejnej sytuacji lepiej jest po prostu wytrwać do końca bitwy, dzięki czemu gra za darmo uzupełni utracone HP.
  2. Na poziomie Trudny zdrowie bohaterów automatycznie odnawiane jest po wygranej bitwie do połowy paska energii. Nie jest to już tak duża pomoc, bo w kolejnych bitwach każdy silniejszy atak przeciwnika może ich od razu zabić lub doprowadzić na skraj śmierci. Jeżeli tylko posiadasz zapas apteczek to warto ich podleczyć.
  3. Na poziomie trudności Ekspert nie ma żadnego automatycznego leczenia po walce. Każdy stracony punkt zdrowia można odnowić jedynie dzięki dwóm opisanym powyżej metodom (apteczka lub zdolność Corpse Eater).

Uratowanie bohatera przed wykrwawieniem się

W momencie gdy jakiś bohater utraci wszystkie punkty zdrowia nie dochodzi do jego natychmiastowej śmierci - Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? - Mutant Year Zero - poradnik do gry

W momencie gdy jakiś bohater utraci wszystkie punkty zdrowia nie dochodzi do jego natychmiastowej śmierci. Postać taka zaczyna wykrwawiać się i możesz uratować ją jeśli zdążysz do niej dotrzeć z apteczką. Jest to oczywiście bardzo ryzykowne, szczególnie jeśli członek drużyny został powalony na otwartej przestrzeni albo gdy w pobliżu rozstawieni są wrogowie z aktywną wartą.

Pewnym ułatwieniem jest permanentne ulepszenie Tough Guy, na zakup którego możesz poświęcić jeden z zebranych artefaktów - Jak leczyć członków drużyny w Mutant Year Zero? - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Pewnym ułatwieniem jest permanentne ulepszenie Tough Guy, na zakup którego możesz poświęcić jeden z zebranych artefaktów. Wydłuża ono czas krwawienia o 2 tury, a więc odkłada w czasie ostateczną śmierć członka drużyny. Warto się w nie zaopatrzyć. Będziesz miał dzięki niemu więcej czasu żeby dostatecznie oczyścić okolicę zanim dotrzesz do umierającego towarzysza z zamiarem przywrócenia go do życia.