Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Boss Fireblight Ganon w Zelda: Breath of the Wild poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Fireblight Ganon jest kolejnym bossem na jakiego trafisz w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jest to kolejny z pomiotów Ganona, którego znajdziesz na samym końcu Vah Rudania. Poniższy rozdział zawiera dokładny opis walki.

Przeciwnik włada żywiołem ognia i dobrze jest wcześniej zaopatrzyć się w ekwipunek dający odporność na ogniste ataki. Koniecznie zjedz również posiłek lub wypij eliksir, który dodatkowo cię wzmocni, bo walka nie należy do najprostszych.

Faza pierwsza

Łatwo możesz pokonać wroga, gdy będziesz celnie strzelał w jego głowę. - Boss Fireblight Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Łatwo możesz pokonać wroga, gdy będziesz celnie strzelał w jego głowę.

Wróg jest dość agresywny i często będzie zmierzał do ataków bezpośrednich. Jego głównymi atakami będą potężne wymachy mieczem, które na szczęście dość łatwo odczytać i łatwo można przed nimi uciec. Postaw na uniki i szybkie kontry, choć domyślnie, bardzo dobrze uzbroić się w silny łuk i strzelać w głowę wroga. Kilka celnych strzał bardzo szybko go ogłuszy, co pozwoli na szybki doskok i okładanie go silną, dwuręczną bronią. Co jakiś czas, wróg zacznie się unosić i ciskać ognistymi pociskami w Linka, co jednak powinno być łatwe do uniknięcia. Jeśli chcesz postawić na walkę bezpośrednią, staraj się atakować wroga od tyłu i wykonuj odskoki do tyłu. Gdy odbierzesz mu połowę z punktów życia, rozpocznie się druga faza.

Faza druga

Rzuć bombą we wroga, gdy ładuje swój atak, by go ogłuszyć. - Boss Fireblight Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Rzuć bombą we wroga, gdy ładuje swój atak, by go ogłuszyć.

Wróg posiadzie nowy atak - zacznie w powietrzu ładować wielką bombę i będzie przy tym całkowicie niewrażliwy na ataki. Gdy tylko zacznie zbierać energię, szybko podbiegnij pod niego, wybierz runę bomby i rzuć we wroga. Bomba zostanie wessana wprost do przeciwnika, zdetonuj ją, a wróg padnie na ziemię. Zaatakuj go - reszta walki będzie wyglądać identycznie jak faza pierwsza, poza faktem, że wróg zacznie podpalać swój miecz, powodując większe obrażenia. Ponownie postaw na walkę wręcz/dystansową, a wróg szybko zamieni się... w proch.