Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Calamity Ganon w Zelda: Breath of the Wild poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Calamity Ganon jest bossem z jakim będziesz musiał się zmierzyć w czasie swojej przygody z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Walka z bossem składała się z dwóch faz, których opisy znajdziesz w poniższym rozdziale.

Jeśli uwolniłeś wszystkie Divine Beast, boss na początku walki straci 50% życia! - Calamity Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Jeśli uwolniłeś wszystkie Divine Beast, boss na początku walki straci 50% życia!

Calamity Ganon to główny sprawca zamieszania i zniszczeń w Hyrule. Wróg czyha w Hyrule Castle's Sanctum i warto naprawdę dobrze przygotować się do boju z nim. Po pierwsze, bardzo przydadzą się bomb/ancient arrows. Do tego, warto mieć łuk x3, by zadawać o wiele większe obrażenia wrogowi. Dotarcie do wroga jest możliwe bez uwalniania Divine Beasts, jednak nie jest to dobry pomysł. Jeśli ominąłeś któryś z dungeonów i nie pokonałeś tamtejszych bossów, pojawią się oni przed walką z Calamity Ganonem. Jeśli jednak wyzwoliłeś wszystkie cztery konstrukty, przed walką z wrogiem wystrzelą potężny promień i wróg zostanie pozbawiony 50% hp! Sama faza walki z wrogiem składa się w dwóch faz:

Faza pierwsza

Najlepiej postawić na walkę długodystansową i razić, we strzałami. Uważaj jednak na m.in. na jego laser! - Calamity Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Najlepiej postawić na walkę długodystansową i razić, we strzałami. Uważaj jednak na m.in. na jego laser!

Twój wróg używa ataków podobnych do wcześniejszych, elementarnych wcieleń Ganona. Wróg będzie atakował z pomocą ognistych kul, używał silnych ciosów w walce wręcz, a także wspinał się po ścianach i szarżował z nich, tworząc silne wstrząsy. Do tego, wróg dzierży bronie guardianów, łącznie z potężnym laserem, który odbiera bardzo dużo serc. Na szczęście, możesz odbijać promienie prosto we wroga, ogłuszając go przy tym. Jeśli zaczniesz walkę, z odebraną połową życia u bossa, ta faza walki nie potrwa zbyt długo. Najlepiej uzbroić się w bomb/ancient arrows i bez przerwy strzelać we wroga, robiąc przerwy na odbicie tarczą lasera. Nie trać czasu na walkę w zwarciu i trzymaj bezpieczny dystans.

Faza druga

Wróg otoczy się tarczą, którą możesz zniszczyć odbijając laser. - Calamity Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Wróg otoczy się tarczą, którą możesz zniszczyć odbijając laser.

Gdy wrogowi zostanie ok. 25% życia, rozpocznie się faza druga walki. Wróg otoczy się barierą, a następnie wchłonie ją, co spowoduje, że stanie się odporny na wszelkie obrażenia. Aby rozbić tarczę, musisz odbić laser prosto we wroga, co go ogłuszy i umożliwi zadanie obrażeń w krótkim odstępie czasu. Podobnie jak poprzednie, używaj do tego strzał. Ataki wroga pozostaną bez zmian, więc skup się na omijaniu ataków, czekaj na strzał lasera, odbij go i systematycznie rań wroga. W końcu padnie, a ty zakończysz zwycięsko walkę.

Gratulacje! Ukończyłeś... niestety, okazuje się, że wróg powróci w nowej formie, a ciebie czeka jeszcze jedna walka z kolejnym wcieleniem Ganona!