Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksploracja Świata w The Legend of Zelda: Breath of the Wild poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Eksploracja świata stanowi jeden z mocniejszych punktów rozgrywki w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W olbrzymim świecie gry znajduje się pokaźna ilość różnorodnych aktywności. Ten rozdział poświęcony jest wszystkich dostępnych w grze akcji.

Link może poruszać się po świecie na wiele rozmaitych sposobów. - Eksploracja Świata w The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Link może poruszać się po świecie na wiele rozmaitych sposobów.

Eksploracja świata stanowi jeden z mocniejszych punktów rozgrywki. Świat gry jest olbrzymi i przepełniony wieloma atrakcjami. Na początek warto przyjrzeć się podstawowymi sposobami poruszania się i możliwymi interakcji ze światem:

  1. Bieganie - najwięcej czasu w grze poświecisz poruszając się pieszo. Pamiętaj, że Link może biec szybciej (klawisz B), co jeszcze bardzo przydatne w wielu momentach rozgrywki. Biegając, twoja postać może wykonywać długie skoki, które umożliwią jej wspinanie się wyżej itp.
  2. Pływanie - w grze możesz pływać klasycznie, po prostu wskakując do wody, lub z pomocą tratwy. W pierwszej opcji, zużywał będziesz wytrzymałość, jednak możliwe będzie m.in. łowienie ryb. Czasami jednak, trafisz na porzucone tratwy, którymi możesz przemierzyć znacznie większe dystanse. By nawigować statkiem potrzebujesz jednak Korok Leaf,
  3. Wspinaczka - w grze możesz wspinać się po ścianach, klifach itp. zużywa to jednak jego wytrzymałość i bez ulepszeń, nie będziesz mógł wspinać się zbyt wysoko. W czasie wspinaczki możesz nacisnąć przycisk X, by szybko podskoczyć do góry i chwycić się wyższego punktu, co jednak zużyje sporo wytrzymałości. Wspinaczka jest bardzo przydatna, by lepiej poznawać okolice i planować swoją dalsza wędrówkę.
  4. Paralotnia - po początkowych etapach gry, zyskasz dostęp do paralotni. Pozwala ona szybować na znaczne dystanse, z czego będziesz korzystał wielokrotnie. Gdy będziesz w powietrzu, naciśnij X, by otworzyć paralotnię i szybować w wybranym kierunku. Pamiętaj, że tego typu akcja również pochałania wytrzymałość. Najlepiej korzystać z niej z najwyższych punktów w grze, by szybko eksplorować świat.
  5. Szybkie podróżowanie - za każdym razem, gdy aktywujesz wieżę, czy świątynie, odblokujesz możliwość szybkiego podróżowania do nich.
W pierwszej kolejności kieruj się zawsze do wież i do świątyń. - Eksploracja Świata w The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
W pierwszej kolejności kieruj się zawsze do wież i do świątyń.

Jeśli chodzi, o ważniejsze punkty na mapie, to z całą pewnością musisz mieć oko na:

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie