Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka w Zelda: Breath of the Wild poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Walka to jedna z najważniejszych mechanik w The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest walka. Została ona zaprojektowana tak, aby z postępem rozgrywki stanowiła coraz większe wyzwanie. Poniżej znajdziesz przydatne informacje, które przybliżą ci tą mechanikę.

Z biegiem czasu, walka stanie się dla ciebie dużo łatwiejsza. - Walka w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Z biegiem czasu, walka stanie się dla ciebie dużo łatwiejsza.

Walka w grze należy do jednych z największych wyzwań. Początkowo, przeciwnicy będą bardzo łatwi do pokonania i nie będą stanowić większego wyzwania. Sytuacja ulegnie zmianie, gdy zaczniesz eksplorować świat - z biegiem czasu będziesz natrafiał na coraz potężniejszych przeciwników. Potraktuj początkowy etap gry jako samouczek, który przygotuje cię do trudniejszych bojów. Poniżej znajdziesz opis i wyjaśnienie najważniejszych mechanizmów związanych z walką:

 1. Skradanie się - w większości przypadków, przeciwnicy będą mieli zdecydowaną przewagę liczebną i nie ma sensu otwarcie toczyć bojów ze wszystkimi wrogami. Skradanie to idealna opcja, która pozwala ci obejść licznych przeciwników, bez ich alarmowania. Dobrze chować się w wysokiej trawie i za różnymi osłonami, by utrudnić wykrycia przez wrogów. Dodatkowo, pamiętaj, że zakradając się za plecy wroga, możesz zadać bardzo silny cios krytyczny, który bardzo często uśmierci przeciwnika.
 2. Użycie łuku - element zaskoczenia + łuk to bardzo silni sojusznicy w walce. Możesz zadać sporo obrażeń wrogom, nim zorientują się co się dzieje. Dodatkowo, bardzo często możesz ułatwić sobie walkę, np. celując w wybuchowe beczki, czy ul z pszczołami. Spokojnie zaplanuj walkę, nim rzucisz się na oddział wroga.
 3. Blokowanie - możesz blokować ataki wrogów naciskając przycisk ZL (gdy Link dzierży tarczę), co pozwoli uniknąć otrzymanie obrażeń. Pamiętaj, że po każdym zablokowanym ciosie, tarcza traci punkt wytrzymałości i może ulec zniszczeniu. Docelowo, powinieneś celować w tzw. Perfect Guard, jest to sparowanie ciosu (przycisk A) tuż przed tym, jak wróg cię trafi. Pozwala to zneutralizować najsilniejsze ataki wrogów i zaatakować silną kontrą. To jedna z ważniejszych technik w grze, musisz ją dobrze opanować.
 4. Odskoki - naciskając ZL i skok, możesz dokonać odskoku w bok, do tyłu itp. pozwala to uniknąć większości ataków w grze. Podobnie jak z blokowaniem, jeśli uda ci się odskoczyć tuż przed atakiem, wykonasz Perfect Dodge i możliwe będzie wykonanie bardzo silnej kontry "flurry rush". Odskoki i blokowanie to podstawa w grze i poświęć jak najwięcej czasu na ich dobre opanowanie - zdecydowanie ułatwi to walkę i przejście gry.
 5. Lock/Focus - gdy naciśniesz ZL, dokonasz tzw. locka na swoim wrogu, co umożliw ci skupienie ataków tylko na nim.
 6. Naładowane ataki - trzymając przycisk Y, możesz naładować specjalny atak, który jest bardzo silny, choć pochłania sporo wytrzymałości. Każda broń posiada unikalny atak specjalny, taki jak obrót 360 stopni z bronią, fala uderzeniowa itp. tego typu ataki są silne, jednak pochłaniają wytrzymałość broni.
 7. Rzut bronią - możesz rzucić obecnie posiadaną bronią do walki wręcz. Wystarczy, że naciśniesz i przytrzymasz klawisz R. Tego typu rzut owocuje krytycznymi obrażeniami, pamiętaj jednak, że utracisz broń. Warto więc rzucać broniami, które posiadają mało wytrzymałości i niedługo ulegną zniszczeniu.
 8. Ataki z powietrza - gdy będziesz wysoko nad ziemią, możesz nacisnąć przycisk odpowiedzialny za atak, a Link zanurkuje w dół i uderzy bronią w ziemię, tworząc falę uderzeniową. To dobry sposób na rozpoczęcie walki, szczególnie jeśli szybujesz nad swoimi wrogami.
 9. Ucieczka - pamiętaj, że wiele walk może być zbyt trudnych w danym momencie rozgrywki, najlepszym rozwiązaniem jest wtedy użycie sprintu i ucieczka z pola bitwy. Późniejsze pancerze, większa ilość serc i lepsze wyposażenie umożliwi ci łatwiejszą walkę w przyszłości.
 10. Odnawianie serc - pamiętaj, że w każdym momencie walki możesz otworzyć swój ekwipunek i odnowić serca z pomocą odpowiedniego posiłku. Gotuj jak najwięcej posiłków na zapas, by nie znaleźć się w dramatycznej sytuacji w walce.
 11. Wzmocnienie wrogów - początkowo, większość przeciwników będzie słaba, co jest intencjonalne i przygotowuje cię do dalszych wyzwań w grze. Gdy jednak zaczniesz pokonywać coraz większe grupy przeciwników, wraz z czasem zaczną pojawiać ich ulepszone odmiany. W grze możesz znaleźć następujące odcienie wrogów: czerwone, niebieskie, czarne, białe, srebrne. Każda kolejny kolor symbolizuje silniejszego wroga danego typu.

Odradzanie przeciwników - wrogowie są odradzani podczas tzw. Blood Moon. Gdy nocą na niebie zawita czerwony księżyc, to znak, że wszyscy wrogowie na mapie zostali odrodzeni.