Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Ruszaj, aby uratować Królestwo Hyrule! Poradnik do The Legend of Zelda: Breath of the Wild to pełny, ilustrowany opis przejścia oraz porady, które pomogą Ci odnaleźć się w Hyrule. Nie zapomnieliśmy o nasionach Korok, wróżkach i gotowaniu, bo do ratowania świata trzeba się dobrze przygotować!

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2019

Poniższy poradnik do The Legend of Zelda: Breath of the Wild stanowi kompletny zbiór informacji ułatwiających ukończenie gry na 100%. W tej solucji poruszone zostały zagadnienia związane z najistotniejszymi elementami rozgrywki.

Niniejszy poradnik zawiera bardzo obszerny opis przejścia, wraz ze wskazaniem najważniejszych sekretów, ulepszeń i przedmiotów do skompletowania. Znajdziesz tutaj przydatne porady, które z powodzeniem możesz wykorzystać w czasie swojej przygody. Poznasz taktyki na pokonanie najsilniejszych przeciwników i bossów w grze. Dowiesz się również jak rozwiązać najtrudniejsze zagadki i dobrać odpowiedni rynsztunek pod określone wyzwania.

Damian Kubik, Grzegorz Misztal (www.gry-online.pl)

Krótko o The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to kolejna odsłona popularnego cyklu przygodowych gier akcji, których korzenie sięgają 1986 roku. W czasie swojej przygody ponownie wcielisz się w postać Linka. Stara się on rozwikłać zagadkę, która stoi za opłakanym stanem królestwa Hyrule.

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon serii Nintengo postawiło na osobliwą mieszankę gry przygodowej, RPG-a oraz survivalu. Będziesz więc przemierzał otwarty, niczym nieskrępowany świat. Wyprawy te wymagają jednak odpowiedniego przygotowania. Na jego drodze stoją bowiem nie tylko różnej maści przeciwnicy, ale też klimat. Hyrule jest zróżnicowane pod względem temperatur, co wymusza dostosowywanie wyposażenia pod panujące warunki atmosferyczne.

Czy w The Legend of Zelda: Breath of the Wild zagram po polsku?

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild nie zagrasz w języku polskim.

Czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild posiada osiągnięcia?

Nie. The Legend of Zelda: Breath of the Wild nie posiada osiągnięć.

Edycje The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Oprócz podstawowej wersji The Legend of Zelda: Breath of the Wild posiada także edycję limitowaną - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Oprócz podstawowej wersji The Legend of Zelda: Breath of the Wild posiada także edycję limitowaną. Jej skład jest różny w zależności od regionu. W przypadku rynku europejskiego posiada ona następującą zawartość:

 1. kopia gry
 2. figurka Master Sword of Resurrection
 3. płyta ze ścieżką dźwiękową

Porady na start

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild niezwykle istotny jest początek rozgrywki. Poniższe porady pomogą ci rozpocząć przygodę najlepiej jak jest to możliwe.

 1. Dostosuj interfejs i opcje gry do siebie - W menu gry znajdziesz kilka opcji, które mogą bardziej pasować do twoich preferencji. Zdecydowanie warto podnieść również tempo przesuwania kamery, by rozgrywka stała się dużo płynniejsza.
 2. Przeczekaj złą pogodę - Jeśli zaskoczy cię zła pogoda (np. deszcz, podczas którego nie możesz się wspinać) użyj ogniska i przesuń czas, do korzystniejszych warunków. Pamiętaj, że podczas burzy Link może zostać porażony błyskawicą - musisz ściągnąć metalową zbroję i broń, by tego uniknąć.
 3. Postaw na rozmowy i interakcje z innymi - Ogromna ilość postaci w grze jest niezwykle przyjazna do Linka i chce mu pomóc w jego zadaniu. Wiele npc ma różne ciekawostki do przekazania, przedmioty do sprzedania, czy oferuje poboczne zadania. Staraj się zawsze rozmawiać ze wszystkimi, by niczego nie przeoczyć.
 4. Nie walcz z każdym przeciwnikiem - Gra pozwala ci swobodnie eksplorować świat, jednak pamiętaj o tym, że wiele lokacji oferuje znacznie wyższy poziom trudności. Jeśli nie możesz sobie poradzić z jakimiś przeciwnikami, omiń ich, lub zajmij się innym zadaniem w grze.
 5. Nie bój się... zgubić - Gra wręcz zachęca, byś zgubił się i poznawał sekrety gry, krok po kroku. Zwiedzaj świat, eksploruj, eksperymentuj, a gra stanie się wspaniałym doświadczeniem.
 6. Nie przejmuj się umieraniem - Na początku, będziesz bardzo często ginął. Potraktuj to jako mechanizm nauki gry - bardzo często, konsekwencją śmierci jest powtórzenie naprawdę krótkiego fragmentu gry.

Opis przejścia

The Legend of Zelda: Breath of the Wild oferuje pokaźną ilość różnej maści zadań głównych oraz pobocznych. Opisowi przejścia tych misji zostały poświęcone dwa działy:

Misje główne

W tym dziale znajdziesz omówienie wszystkich zadań związanych z głównym wątkiem fabularnym.

 1. Follow the Sheikah Slate
 2. The Isolated Plateau
 3. Seek Out Impa i Locked Mementos
 4. Find the Fairy Fountain
 5. Eldin Tower
 6. Captured Memories
 7. Free the Divine Beasts
 8. Forbidden City Entry i Vah Naboris
 9. Divine Beast Vah Medoh
 10. Destroy Ganon

Misje pobocze

Ten dział zawiera opis wszystkich zadań pobocznych. Zostały one podzielone z względu na regiony, w których mają one miejsce.

 1. Dueling Peaks Tower
 2. Hateno Tower Region
 3. Lanayru Tower Region
 4. Wasteland Tower Region
 5. Central Tower Region
 6. Woodland Tower Region
 7. Eldin Tower Region
 8. Lake Hylia Region
 9. Tabantha Tower Region
 10. Faron Tower Region i Hebra Tower Region

Pytania i odpowiedzi

W czasie przygody mogą pojawić się pewne wątpliwości, związane z pewnymi aspektami rozgrywki. Poniższy dział zawiera odpowiedzi na pytania, które mogą się wówczas pojawić.

 1. Jak ulepszyć pancerz?
 2. Jak rozpalić ognisko?
 3. Jak zdobyć Hylian Shield?
 4. Jak zdobyć Master Sword?
 5. Jak zdobyć młot, topór i liść?

Autorzy Poradnika

Damian Kubik, Grzegorz Misztal


Informacje o The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 21 kwietnia 2017

Poradnik zawiera : strony: 99, ilustracje: 318 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 47.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry