Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Boss Thunderblight Ganon w Zelda: Breath of the Wild poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Thunderblight Ganon należy jednych z trudniejszych bossów w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Pokonanie go może więc sprawić wiele trudności. Poniższy rozdział zawiera porady, które umożliwią ci wygranie walki.

Thunderblight Ganon niezwykle szybki, jego ataki zadają bardzo dużo obrażeń, a do tego włada silnymi elektrycznymi wyładowaniami. Koniecznie zaopatrz się w set/jedzenie/eliksiry zapewniające zwiększoną odporność na ten żywioł. Bossa można znaleźć na samym końcu Vah Naboris i sama walka składa się z trzech faz.

Faza pierwsza

Postaw na walkę w bezpośrednim zwarciu i korzystaj z kontry. - Boss Thunderblight Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Postaw na walkę w bezpośrednim zwarciu i korzystaj z kontry.

Wróg posiada dwa zasadnicze ataki - pierwszy z nich to unoszenie się w powietrzu i ciskanie elektrycznymi kulami w Linka. Ten atak bardzo łatwo uniknąć i nie powinno być z nim najmniejszych problemów. Drugi z nich to kilkukrotna teleportacja, połączona z natychmiastowym atakiem. Ten Atak jest zabójczo skuteczny i odbiera sporo serc. Jeśli posiadasz sporo tarcz, po prostu blokuj te ataki, a po wszystkim atakuj wroga swoimi atakami. To bezpieczna, choć czasochłonna metoda. Lepszym rozwiązaniem jest sparowanie ataku (Perfect Guard) wroga, lub odskok w ostatniej sekundzie, co umożliwi wykonanie szybkiej kontry. Ta metoda wymaga lekkiej wprawy, jednak pozwoli szybko pokonać wroga w tej fazie.

Faza druga

Z pomocą magnezu, unieś metalowy obiekt koło bossa. - Boss Thunderblight Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Z pomocą magnezu, unieś metalowy obiekt koło bossa.

Po odebraniu połowy punktów życia, wróg uniesie się wysoko w górę i zacznie ciskać wyładowaniami. Musisz błyskawicznie skryć się pod jedną z kolumn (skryj się pod platformą), wybierz runę magnezu i unieś jeden z metalowych obiektów z ziemi. Unieś go do góry, tuż obok bossa, by sam się poraził i upadł na ziemię. Jeśli ci się to uda, zostanie ogłuszony, odbierzesz mu trochę punktów życia i przejdziesz do fazy trzeciej.

Faza trzecia

Wróg zacznie ładować swoje ataki elektrycznością. - Boss Thunderblight Ganon w Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Wróg zacznie ładować swoje ataki elektrycznością.

Ta faza ataku jest bliźniaczo podobna do pierwszej fazy. Wróg będzie atakował w podobny sposób, z tym, że będzie również ładował swoja broń elektrycznością, co jest dość kłopotliwe. Jeśli zostaniesz trafiony, lub wciąż będziesz blokował metalową tarczą, zostaniesz porażony i opuścisz swój rynsztunek. Najlepszym rozwiązaniem jest więc parowanie/unikanie ataków i szybkie kontry. Dodatkowo, wróg zacznie strzelać czerwonym laserem, co powinieneś bezwzględnie unikać.