Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć Master Sword w The Legend of Zelda: Breath of the Wild? poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Master Sword to jeden z ikonicznych elementów wyposażenia Linka. W The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest on dobrze ukryty i można go łatwo przeoczyć. W tym rozdziale poznasz jego dokładną lokalizację.

Oto lokalizacja Master Sworda na mapie świata gry. - Jak zdobyć Master Sword w The Legend of Zelda: Breath of the Wild? - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Oto lokalizacja Master Sworda na mapie świata gry.

Master Sword to ikoniczny i potężny miecz w grach z serii Zelda. W tej odsłonie również możesz zdobyć tę broń - jest ona jednak dobrze ukryta i możliwe jest nawet ukończenie gry, bez wcześniejszego zdobycia oręża.

Podążaj za paleniskami i i unikaj głębokiej mgły. - Jak zdobyć Master Sword w The Legend of Zelda: Breath of the Wild? - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Podążaj za paleniskami i i unikaj głębokiej mgły.

Master sword znajduje się w centrum Great Hyrule Forest, na północ od Zamku Hyrule. Aby dotrzeć do broni, musisz przedrzeć się przez Lost Woods. Lokalizacja jest dość zdradziecka - jeśli po prostu zaczniesz biec przed siebie, szybko pojawi się gęsta mgła, która pochłonie główną postać i przetransportuje na początek lokalizacji. Aby dostać się do serca lasu, kieruj się do kolejnych palenisk. Gdy dotrzesz do ostatniego z nich, rozpal pochodnię i ostrożnie poruszaj się postacią w wybranym przez siebie kierunku. Jeśli mgła zacznie robić się większa, błyskawicznie zawróć i szukaj innej odnogi. Pomocne jest również zwracanie uwagi na kierunek poruszania się święcących obiektów - staraj się zawsze podążać za nimi.

Aby wyciągnąć miecz potrzebujesz co najmniej 13 serc. - Jak zdobyć Master Sword w The Legend of Zelda: Breath of the Wild? - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Aby wyciągnąć miecz potrzebujesz co najmniej 13 serc.

Master Sword spoczywa w kamieniu, a ceną za jego wyciągnięcia są serca - potrzebujesz co najmniej trzynastu z nich, by przeżyć i zdobyć broń. Tymczasowe serca nie są brane pod uwagę, więc wyciągnąć broń będziesz mógł dopiero w późniejszych etapach rozgrywki. Pamiętaj, że dodatkowe serca możesz zdobyć m.in. szukając ukrytych kapliczek - potrzebujesz odwiedzić dokładnie 40 z nich, by zdobyć wystarczającą ilość serc.

Jeśli chodzi o samą broń - jest ona niezniszczalna i jeśli posiadasz komplet serc, broń strzela ognistymi pociskami w przeciwników. Dodatkowo, broń podwaja swoje obrażenia w walce z bossami z dungeonów, czy samym Ganonem. Jest więc naprawdę godne polecenia, szczególnie w obliczu trudniejszych potyczek. Uwaga! Jeśli będziesz nadużywał Master Sworda, to na pewien czas broń stanie się niemożliwa do użycia (ok. 10 minut) i będziesz musiał "odczekać", aż ponownie się naładuje. Warto więc oręż oszczędzać na silniejszych przeciwników i postarać się ją zdobyć przed końcowymi etapami gry, ponieważ zdecydowanie je ułatwi.