Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozwój postaci i crafting w The Legend of Zelda: Breath of the Wild poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild podobnie jak we wszystkich grach RPG, istotną role odrywa rozwój postaci. Z każdym wyższym poziomem Link nabywa nowe umiejętności, które czynią go silniejszym. Oprócz tego do poprawy statystyk protagonisty wykorzystać można także crafting. Ten rozdział przybliży ci oba ta aspekty rozgrywki.

Z czasem możesz zdecydowanie ulepszyć parametry i wyposażenie swojej postaci. - Rozwój postaci i crafting w The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Z czasem możesz zdecydowanie ulepszyć parametry i wyposażenie swojej postaci.

Jak w wielu grach, Link na początku gry jest dość słabą postacią, która wraz z biegiem czasu posiądzie coraz potężniejsze umiejętności i wyposażenie. Istnieje kilka kluczowych obszarów, w których możesz wzmocnić i ulepszyć swoją postać:

  1. Wyposażenie - jak się łatwo domyślić, jedną z lepszych opcji na ulepszenie możliwości Linka jest zdobycie nowego wyposażenia. Wraz z kolejnymi postępami w grze, zyskasz dostęp do nowych obszarów, w których znajdziesz dużą liczbę nowych broni i zbroi, które zdecydowanie ułatwią rozgrywkę.
  2. Ulepszenia pancerzy - w Great Fairy Fountains możesz ulepszyć swój pancerz. Wystarczy, że zapłacisz początkową stawkę w Rupees i dostarczysz wróżce odpowiednie materiały. Ulepszone pancerze mają znacznie wyższe parametry obrony i bardzo ułatwiają grę.
  3. Dodatkowe serca - możesz zdobyć dodatkowe serca w grze na dwa sposoby. Możesz wymienić cztery Spirit Orby na jedno serce przy posągu bogini w mieście, lub ukończyć dungeon. Każde z czterech podziemi w grze dodaje jedno serce.
  4. Ulepszona wytrzymałość - podobnie jak z sercami, możesz ofiarować cztery Spirit Orby za ulepszenie wytrzymałości. Dodatkowa wytrzymałość pozwoli ci na więcej wspinaczki, pływania, szybowania itp. co ułatwi dostanie do nowych miejsc w grze.
  5. Dodatkowe sloty na przedmioty - koniecznym jest zbieranie Korok Seeds dla Hestu, który w nagrodę będzie zwiększał twoje sloty na przedmioty. Jest to bardzo przydatne, szczególnie w późniejszych etapach gry, gdzie warto kolekcjonować bronie pod konkretnych wrogów.

Dodatkowo, pamiętaj, że możesz tymczasowo wzmacniać postać z pomocą craftingu:

  1. Możesz gotować posiłki, które oferują różne ulepszenia i regenerują życie. Wiele posiłków oferuje m.in. tymczasowe serca, czy wzrost pancerza, co jest przydatne w trudnych walkach.
  2. Możesz przygotowywać unikalne eliksiry, które oferują szereg bonusów i wzmocnień. Aby móc uwarzyć eliksir, potrzebujesz monster parts, które są niczym innym jak pozostałościami po twoich pokonanych wrogach. Możesz je łączyć z tzw. critterami, a więc ropuchami, owadami itp. i w efekcie tworzyć eliksiry. Pozwolą one zyskać dodatkowe odporności i wzmocnić Linka.