Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak walczyć z Guardianami w The Legend of Zelda: Breath of the Wild? poradnik The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Guardiani to wielkie, pająkopodobne maszyny, które od czasu do czasu można napotkać w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Walka z tymi jednostkami mogą sprawić wiele problemów. Poniżej znajdziesz porady jak wyjść zwycięsko z tego starcia.

Możesz odbijać laser Guardiana z pomocą tarczy. - Jak walczyć z Guardianami w The Legend of Zelda: Breath of the Wild? - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik do gry
Możesz odbijać laser Guardiana z pomocą tarczy.

Guardiani są bardzo silnymi przeciwnikami, zdolnymi do odebrania całego życia ledwie jednym strzałem ich lasera. Często strzegą interesujących lokacji, czy skarbów i warto zapoznać się ze skutecznymi strategiami na pokonanie ich, by ułatwić sobie rozgrywkę:

  1. Odbicie promienia z pomocą tarczy - to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda, która pozwoli bardzo szybko pokonywać Guardianów, już w początkowych momentach gry. Mierząc się z wrogiem, zasłoń się tarczą i oczekuj na strzał laserem. Na moment przed wystrzałem, dookoła oka Guardiana zacznie zbierać się energia i ekran rozbłyśnie. Natychmiast przycisk odpowiedzialny za parowanie ciosów, a Link odbije promień prosto w przeciwnika. Początkowo może to wykazać się dość trudne, jednak jeśli szybko opanujesz tę technikę, bardzo to zaprocentuję w grze. Jeśli jednak zostaniesz trafiony laserem, to bez wyposażenia w silny pancerz zginiesz. Musisz odbić od 1-3 promieni, by zniszczyć Guardiana.
  2. Ukończ Vah Rudiana dungeon - gdy ukończysz ten dungeon, zyskasz umiejętność Daruk's Protection, która pozwoli ci zneutralizować jeden atak Guardiana. Jest to przydatne, gdy nie do końca opanowałeś jeszcze odbijanie promieni tarczą.
  3. Wyposaż się Guardian Shield - ten typ tarczy jest szczególnie przydatny w walce z Guardianami. Wystarczy, że będziesz zasłaniał się tarczą, a laser i tak zostanie odbity w twojego przeciwnika. Nie musisz kłopotać się odpowiednim wymierzeniem bloku, by odbić promień, tak jak przy pierwszej technice. Ten typ tarcz możesz znaleźć m.in. w Świątyniach.
  4. Uzbrój się w Ancient Arrows - to bardzo potężne strzały, które uśmiercą Guardiana przy pierwszym strzale. Ten typ amunicji jest jednak bardzo rzadki i dużo lepszym rozwiązaniem jest nauczyć się walczyć z pomocą tarczy.