Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Metro: Last Light - poradnik do gry

Metro: Last Light - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Staczanie oraz unikanie walk z ludźmi w Metro Last Light | Cenne wskazówki poradnik Metro: Last Light

Staczanie oraz unikanie walk z ludźmi

W ogromnej większości przypadków napotykani w trakcie rozgrywki żywi przeciwnicy nie są świadomi obecności Artema i nie są przez to w żaden sposób przygotowani na jego przybycie - Staczanie oraz unikanie walk z ludźmi w Metro Last Light | Cenne wskazówki - Metro: Last Light - poradnik do gry

W ogromnej większości przypadków napotykani w trakcie rozgrywki żywi przeciwnicy nie są świadomi obecności Artema i nie są przez to w żaden sposób przygotowani na jego przybycie. Taki stan rzeczy z oczywistych względów zachęca do prowadzenia gry z ukrycia, polegającego na unikaniu lub eliminowaniu wrogów bez wszczynania alarmów.

Jeżeli nie masz nic przeciwko zabijaniu żołnierzy wroga to polecam korzystać z dobrej broni z tłumikiem lub z noży do rzucania, szczególnie że noże możesz odzyskiwać po każdym udanym ataku. Jeżeli z kolei nie chcesz mieć niczyjej śmierci na sumieniu, to możesz próbować całkowicie omijać przeciwników lub ogłuszać ich w walce wręcz (zadbaj o wciśnięcie klawisza odpowiedzialnego za ogłuszenie, a nie za cichą egzekucję z użyciem noża!). Osobiście polecam to drugie rozwiązanie, gdyż pozbywając się wartowników (niezależnie od tego czy zginęli czy nie) będziesz nie tylko mógł przeszukać ich ciała, ale także na spokojnie zbadać całą okolicę.

Pozostawanie w ukryciu w Metro: Last Light nie jest szczególnie trudne, choć warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach - Staczanie oraz unikanie walk z ludźmi w Metro Last Light | Cenne wskazówki - Metro: Last Light - poradnik do gry

Pozostawanie w ukryciu w Metro: Last Light nie jest szczególnie trudne, choć warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Zdecydowanie najważniejsza kwestia to unikanie oświetlonych miejsc i tu z pomocą może ci przyjść zegarek Artema, informujący o tym czy pozostajesz w ukryciu czy stoisz w oświetlonej lokacji (zapalona niebieska lampka). Dobrym pomysłem jest oczywiście neutralizowanie wszystkich interaktywnych źródeł światła i najlepiej sprawdza się tu pistolet z tłumikiem. Pilnuj się jedynie w tych miejscach, w których bezpośrednio pod czy przy danej lampie stoi jakiś wartownik, gdyż zniszczenie pobliskiego źródła światła może go niepotrzebnie zaalarmować. W takiej sytuacji o wiele lepiej jest podejść do lampy i (o ile jest to ją możliwe) osobiście ją wyłączyć lub zgasić. Warto przy okazji dodać, że niektórzy z napotkani w dalszych etapach wrogów sami używają latarek. Nie próbuj ich oczywiście niszczyć, tylko zamiast tego staraj się zachodzić tych przeciwników od tyłu.

Inna ważna sprawa powiązana ze skradaniem się to unikanie pozostawiania ciał ogłuszonych/zabitych wrogów w miejscach, w których mogą one zostać odkryte. Z racji tego, że Artem nie jest w stanie przenosić ciał najlepiej jest wyczekiwać aż wartownicy wyraźnie oddalą się od swych kolegów i dopiero wtedy decydować się na wyprowadzanie ataków z zaskoczenia.

W niektórych z późniejszych etapów zostaniesz już zmuszony do wzięcia udziału w bezpośrednich konfrontacjach z jednostkami wroga i w takich sytuacjach bardzo istotne jest przede wszystkim to żeby umiejętnie chować się za zasłonami, unikając w ten sposób odnoszenia obrażeń - Staczanie oraz unikanie walk z ludźmi w Metro Last Light | Cenne wskazówki - Metro: Last Light - poradnik do gry

W niektórych z późniejszych etapów zostaniesz już zmuszony do wzięcia udziału w bezpośrednich konfrontacjach z jednostkami wroga i w takich sytuacjach bardzo istotne jest przede wszystkim to żeby umiejętnie chować się za zasłonami, unikając w ten sposób odnoszenia obrażeń. W trakcie prowadzenia wymiany ognia używaj optymalnych broni w zależności od tego czy są to potyczki na długim (karabiny) czy średnim (strzelby) dystansie. Staraj się przy tym celować w głowy przeciwników, oszczędzając w ten sposób amunicję i szybciej neutralizując kolejne zagrożenia Oprócz broni palnej dobrze jest też często sięgać po granaty, szczególnie jeśli zauważysz, że większa grupa przeciwników skrywa się np. za zasłoną, nie planując wyruszenia w stronę Artema.