Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 18 października 2020, 11:04

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi.

Jeszcze nigdy kalendarz zaplanowanych na dany rok premier nie był tak niepewny, ale i równocześnie tak ekscytujący. Czekamy przecież na tytuły startowe nowych konsol oraz na potencjalne megahity obecnej generacji, choć niestety w dość nieprzewidywalnych czasach. Wzorem poprzednich lat zestawienie najlepszych gier tego roku zaczynamy tworzyć już teraz – wiosną – by uzupełniać je przez następne miesiące wraz z kolejnymi pozycjami. Na razie jednak warto docenić te tytuły, którym udało się pojawić na rynku zgodnie z planem. Przed Wami lista najlepszych gier, jakie do tej pory ukazały się w 2020 roku.

UWAGA! TEKST AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO

Poniższa lista jest listą otwartą. Przedstawia najlepsze i najciekawsze wydane dotąd produkcje. Będziemy ją uzupełniać w miarę premier kolejnych wartych uwagi tytułów.

Aktualizacje

To był niezły rok, w lipcu do naszego zestawienia trafiło sześć nowych gier, a w październiku kolejnych sześć. Najnowsze propozycje znajdziecie na ostatnich stronach tekstu.

Wolcen: Lords of Mayhem

To jeszcze nie Diablo 4, ale Wolcen na pewno uprzyjemni fanom hack’n’slashy czekanie na kolejną odsłonę dzieła Blizzarda. - Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku - dokument - 2020-10-19
To jeszcze nie Diablo 4, ale Wolcen na pewno uprzyjemni fanom hack’n’slashy czekanie na kolejną odsłonę dzieła Blizzarda.
  1. Premiera: 13 lutego 2020
  2. Platforma: PC Windows
  3. Nasza ocena: 7,5/10

Premiera Diablo 4 to wciąż pieśń odległej przyszłości, dlatego fani hack’n’slashy chętnie sięgają po kolejne tytuły mogące zastąpić, choćby tymczasowo, dzieło Blizzarda. Widać to najlepiej po sukcesie gry Wolcen: Lords of Mayhem, która mimo ogromnej liczby błędów technicznych mocno zaznaczyła swoją obecność na rynku (ponad milion sprzedanych kopii w pierwszym miesiącu).

Twórcy trafili w punkt z fantastyczną mechaniką walki, kuszącym lootem i dostępnym w dniu premiery endgame’em. Świetnie pomyślano też rozwój postaci, który jest bardziej intuicyjny niż w konkurencyjnych tytułach. Udany okazuje się także wątek fabularny – wciągający i dobrze napisany. Gdyby tylko aspekty techniczne dorównywały całej reszcie, mielibyśmy bezdyskusyjny hit. Te jednak kładą się na grze cieniem, ale fani hack’n’slashy tak czy siak powinni dać konkurencji Diablo szansę.

W grze widać pasję, zaangażowanie i świeże spojrzenie na formułę hack’n’slashy. [...] Jeśli twórcy po pierwszym sukcesie nie spoczną na laurach i dotrzymają obietnic, Wolcen znajdzie się w panteonie współczesnych hack’n’slashy obok Path of Exile – już wygląda lepiej, jest żywszy (choć dużo mniejszy). Mimo wielu błędów daję mu siedem z plusem. Za dużo tu radochy z rąbania i zbieractwa, za dużo pasji i pomysłów, by to zignorować.

Hubert Sosnowski, recenzja gry Wolcen: Lords of Mayhem

  1. Więcej o grze Wolcen: Lords of Mayhem
TWOIM ZDANIEM

Czy uważasz Half-Life: Alyx za rewolucję?

Nie, nawet jeśli jest świetne - to ma za mały zasięg, by coś zmienić.
64,5%
Tak, to wiatr, jaki VR musiało złapać w żagle
35,5%
Zobacz inne ankiety
Doom Eternal

Doom Eternal

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

Czarne konie jesieni 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście
Czarne konie jesieni 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście

Czekacie na Cyberpunka i Valhallę? A jesteście pewni, że nie przegapiliście mniejszych zapowiedzi? Oto kilka tytułów, które mogliście przegapić, a na które zdecydowanie warto czekać.

Idą wielkie hity – premiery gier drugiej połowy 2020 roku
Idą wielkie hity – premiery gier drugiej połowy 2020 roku

Świat gier zaczyna budzić się z pandemicznego snu. Liczba premier jaka zaleje nas już od końcówki wakacji jest naprawdę imponująca. Oto najciekawsze z nich.

Nie tylko gwint – najlepsze minigry w historii gier
Nie tylko gwint – najlepsze minigry w historii gier

W większych grach często pojawiają się mniejsze, stanowiąc przyjemne urozmaicenie standardowej zabawy. Wiedźmin 3, GTA czy Mortal Kombat - łączą je prześwietne minigry, o których Wam dzisiaj więcej opowiemy.