Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 20 grudnia 2020, 11:33

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł był na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi - teraz zakończyliśmy prace nad nim.

Jeszcze nigdy kalendarz zaplanowanych na dany rok premier nie był tak niepewny, ale i równocześnie tak ekscytujący. Czekamy przecież na tytuły startowe nowych konsol oraz na potencjalne megahity obecnej generacji, choć niestety w dość nieprzewidywalnych czasach. Wzorem poprzednich lat zestawienie najlepszych gier tego roku zaczynamy tworzyć już teraz – wiosną – by uzupełniać je przez następne miesiące wraz z kolejnymi pozycjami. Na razie jednak warto docenić te tytuły, którym udało się pojawić na rynku zgodnie z planem. Przed Wami lista najlepszych gier, jakie do tej pory ukazały się w 2020 roku.

KONIEC 2020, KONIEC AKTUALIZACJI TEKSTU

2020 to był niezły rok. W lipcu do tego zestawienia trafiło sześć nowych gier, w październiku kolejne sześć, a w grudniu dopisaliśmy jeszcze cztery. Najnowsze propozycje znajdziecie na ostatnich stronach tekstu.

Wolcen: Lords of Mayhem

To jeszcze nie Diablo 4, ale Wolcen na pewno uprzyjemni fanom hack’n’slashy czekanie na kolejną odsłonę dzieła Blizzarda. - Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku - dokument - 2020-12-20
To jeszcze nie Diablo 4, ale Wolcen na pewno uprzyjemni fanom hack’n’slashy czekanie na kolejną odsłonę dzieła Blizzarda.
  1. Premiera: 13 lutego 2020
  2. Platforma: PC Windows
  3. Nasza ocena: 7,5/10

Premiera Diablo 4 to wciąż pieśń odległej przyszłości, dlatego fani hack’n’slashy chętnie sięgają po kolejne tytuły mogące zastąpić, choćby tymczasowo, dzieło Blizzarda. Widać to najlepiej po sukcesie gry Wolcen: Lords of Mayhem, która mimo ogromnej liczby błędów technicznych mocno zaznaczyła swoją obecność na rynku (ponad milion sprzedanych kopii w pierwszym miesiącu).

Twórcy trafili w punkt z fantastyczną mechaniką walki, kuszącym lootem i dostępnym w dniu premiery endgame’em. Świetnie pomyślano też rozwój postaci, który jest bardziej intuicyjny niż w konkurencyjnych tytułach. Udany okazuje się także wątek fabularny – wciągający i dobrze napisany. Gdyby tylko aspekty techniczne dorównywały całej reszcie, mielibyśmy bezdyskusyjny hit. Te jednak kładą się na grze cieniem, ale fani hack’n’slashy tak czy siak powinni dać konkurencji Diablo szansę.

W grze widać pasję, zaangażowanie i świeże spojrzenie na formułę hack’n’slashy. [...] Jeśli twórcy po pierwszym sukcesie nie spoczną na laurach i dotrzymają obietnic, Wolcen znajdzie się w panteonie współczesnych hack’n’slashy obok Path of Exile – już wygląda lepiej, jest żywszy (choć dużo mniejszy). Mimo wielu błędów daję mu siedem z plusem. Za dużo tu radochy z rąbania i zbieractwa, za dużo pasji i pomysłów, by to zignorować.

Hubert Sosnowski, recenzja gry Wolcen: Lords of Mayhem

  1. Więcej o grze Wolcen: Lords of Mayhem
TWOIM ZDANIEM

Czy uważasz Half-Life: Alyx za rewolucję?

Nie, nawet jeśli jest świetne - to ma za mały zasięg, by coś zmienić.
66,1%
Tak, to wiatr, jaki VR musiało złapać w żagle
33,9%
Zobacz inne ankiety
Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Doom Eternal

Doom Eternal

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Ori and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps

Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx

Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji
Gry 2021 roku - aktualna lista najlepszych produkcji

To jeszcze nie jest podsumowanie, a nasza lista najlepszych tegorocznych gier na PC i konsole, w jakie można już zagrać w 2021 roku. Przedstawiamy tytuły, na które warto zwrócić uwagę, bo może powalczą pod koniec roku o tytuł GOTY.

Gry na Androida 2020 roku - lista najlepszych gier mobilnych roku
Gry na Androida 2020 roku - lista najlepszych gier mobilnych roku

Kolejny rok za nami, w trakcie którego uzbierało się całkiem sporo gier mobilnych zasługujących na uwagę. Zwłaszcza gdy czekacie na łatki oraz poprawę optymalizacji „najważniejszej premiery” 2020 roku.

Najlepsze gry 2020 roku według redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze gry 2020 roku według redakcji GRYOnline.pl

The Last of Us: Part 2 czy Cyberpunk 2077? A może niepozorny Hades, który skradł redakcyjne serca? Wybraliśmy nasze redakcyjne gry roku.