Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2019, 14:56

The Dark Pictures: Man of Medan. Gry sierpnia – najciekawsze premiery i konkurs

Spis treści

The Dark Pictures: Man of Medan

Data premiery: 30 sierpnia

INFORMACJE

  1. Gatunek: narracyjna gra przygodowa
  2. Platformy: PC, PS4, XONE
  3. Przybliżona cena: ok. 115 zł (PC), ok. 110 zł (PS4, XONE)

Czym jest The Dark Pictures: Man of Medan?

Man of Medan to pierwsza gra z planowanej antologii narracyjnych przygodówek The Dark Pictures. Każda wchodząca w jej skład produkcja ma być samodzielną historią, którą z pozostałymi łączyć będzie jedynie ogólna atmosfera horroru. Za Man of Medan odpowiada studio Supermassive Games, twórcy m.in. Until Dawn oraz Hidden Agendy. Jest to pierwszy tytuł tego zespołu, który ukaże się nie tylko na konsolach Sony, ale także na pecetach i na konsoli Microsoftu.

Jaka jest fabuła gry?

W Man of Medan poznamy losy czworga fanów nurkowania, którzy zdecydowali się zbadać wrak samolotu zatopionego w czasie II wojny światowej. Wraz z każdym kolejnym wydobytym z pokładu przedmiotem zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy, a jakby tego było mało – nadciąga sztorm.

Jak wygląda rozgrywka w Man of Medan?

Pierwsza gra z antologii The Dark Pictures to narracyjna przygodówka pod względem mechaniki przypominająca takie tytułu jak Heavy Rain, Detroit: Become Human czy wspomniane już Until Dawn. Podczas rozgrywki przyjdzie nam eksplorować otoczenie i rozwiązywać proste zagadki środowiskowe, ale esencję zabawy stanowić mają sekwencje Quick Time Events oraz momenty, w których gra zmusza nas do podejmowania trudnych decyzji fabularnych. Nasze działania i dokonywane wybory wpłyną na to, kto przeżyje i jak wyglądać będzie zakończenie opowieści – całość została zaprojektowana tak, by zachęcać do ponownego przechodzenia gry.

NASZE OCZEKIWANIA

W 2015 roku Studio Supermassive Games udowodniło, że rządzi niepodzielnie na poletku gier wideo w konwencji filmów grozy klasy B. Stworzone przez nie Until Dawn było produkcją przyjemną w odbiorze, z kilkoma dobrymi straszakami i permanentnym poczuciem zagrożenia, a w dodatku pozwalało podejmować decyzje, których konsekwencje miały faktyczny wpływ nie tylko na rozgrywkę, ale i finał całej przygody. Teraz, cztery lata po premierze ich pierwszego horroru, deweloperzy ci próbują podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej – wypuszczając na rynek The Dark Pictures: Man of Medan. Założenia są jednak te same co w Until Dawn. Ma być strasznie, a opcjonalną śmierć ponieść może każdy z protagonistów. Kupuję więc w ciemno i z zapartym tchem już teraz oczekuję kolejnych odsłon The Dark Pictures. Seria będzie warta każdych pieniędzy – czuję to w trzewiach!

Michał „Pajdos” Pajda

Until Dawn było super. Hidden Agenda już mniej, ale tam szwankowała nie tyle warstwa fabularna, co zaprzęgnięcie na siłę do gry narracyjnej technologii Playlink, która nie bardzo chciała z nią współpracować. W Man of Medan takich ekscesów już być nie powinno, więc liczę, że znów będzie super – zwłaszcza że cena, jaką ustaliło Supermassive Games za premierowe wydanie, wydaje się być całkiem uczciwa jak na tego typu projekt.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

  1. Więcej o grze The Dark Pictures: Man of Medan
  2. The Dark Pictures: Man of Medan w sklepie GRYOnLine.pl

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2019 czekasz najbardziej?

World of Warcraft: Classic
6,7%
Ancestors: The Humankind Odyssey
5,5%
Control
23,9%
Age of Wonders: Planetfall
7,8%
Blair Witch
23,9%
Remnant: From the Ashes
2,7%
Rebel Galaxy Outlaw
3,1%
Astral Chain
4,1%
The Lord of the Rings: Adventure Card Game
3,3%
Pokemon Masters
3,9%
Children of Morta
3,3%
The Dark Pictures: Man of Medan
11,9%
Zobacz inne ankiety
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

W lipcu zagramy w dodatek do Mutant Year Zero, egranizację trzeciego sezonu Stranger Things, pecetowy port Beyond: Two Souls, spin-offy Wolfensteina oraz nową grę wydaną w ramach EA Originals.

Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

Przygotujcie się - nadciąga sezon ogórkowy. Ale zanim rozkręci się na całego, zagramy w remake kultowego Crash Team Racing, spin-offa serii Yakuza, hack'and'slasha w świecie Warhammera i debiutujący po wielu latach na pecetach port Heavy Rain.