Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2019, 14:56

Pokemon Masters. Gry sierpnia – najciekawsze premiery i konkurs

Spis treści

Pokemon Masters

Data premiery: 29 sierpnia

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: iOS, AND
  3. Przybliżona cena: free-to-play

Czym jest Pokemon Masters?

Pokemon Masters to kolejna pozycja z bogatej rodziny produkcji o pokemonach, tym razem kierowana na urządzenia mobilne. Tytuł jest grą akcji, w której przejmiemy kontrolę nad trenerem oraz jego pokemonami i weźmiemy udział w pojedynkach 3 na 3. Odpowiada za niego specjalizujące się w produkcjach mobilnych studio DeNa Corp.

Jak wygląda rozgrywka w Pokemon Masters?

Zabawę zaczniemy od wyboru płci naszego protagonisty. Następnie trafimy na wyspę Pasio, podczas eksploracji której nawiążemy kontakty z innymi trenerami – w tym postaciami znanymi z poprzednich gier czy z anime. Wspólnie z nimi przystąpimy do turnieju Pokemon Masters League, w ramach którego stoczymy liczne pojedynki w wariancie 3 na 3. System walki cechować ma się dużą prostotą – zależnie od wybranego pokemona będziemy mogli wykonywać określone ataki, zaś nasz trener działać będzie jako jednostka wsparcia, lecząca walczącego stworka albo zwiększająca jego statystyki.

NASZE OCZEKIWANIA

Jeśli grywacie w mobilne gry kolekcjonerskie (zwane czasem grami RPG) w stylu Star Wars: Galaxy of Heroes czy Fire Emblem Heroes, to powinniście wziąć na radar Pokemon Masters. Trudno wyobrazić sobie markę lepiej nadającą się do zbierania stworków, a współpraca The Pokemon Company z firmą DeNA gwarantuje wysoką jakość wykonania aplikacji. Gorzej pewnie będzie w przypadku mikropłatności, ale o tym przekonamy się dopiero po premierze, która – miejmy nadzieję – nie ominie Polski. Ostatnio takie Dr. Mario World nie pojawiło się w naszym kraju i na wiely innych rynkach.

Adam Zechenter

  1. Więcej o grze Pokemon Masters

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2019 czekasz najbardziej?

World of Warcraft: Classic
6,7%
Ancestors: The Humankind Odyssey
5,5%
Control
23,9%
Age of Wonders: Planetfall
7,8%
Blair Witch
23,9%
Remnant: From the Ashes
2,7%
Rebel Galaxy Outlaw
3,1%
Astral Chain
4,1%
The Lord of the Rings: Adventure Card Game
3,3%
Pokemon Masters
3,9%
Children of Morta
3,3%
The Dark Pictures: Man of Medan
11,9%
Zobacz inne ankiety
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

W lipcu zagramy w dodatek do Mutant Year Zero, egranizację trzeciego sezonu Stranger Things, pecetowy port Beyond: Two Souls, spin-offy Wolfensteina oraz nową grę wydaną w ramach EA Originals.

Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

Przygotujcie się - nadciąga sezon ogórkowy. Ale zanim rozkręci się na całego, zagramy w remake kultowego Crash Team Racing, spin-offa serii Yakuza, hack'and'slasha w świecie Warhammera i debiutujący po wielu latach na pecetach port Heavy Rain.