Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2019, 14:56

The Lord of the Rings: Adventure Card Game. Gry sierpnia – najciekawsze premiery i konkurs

Spis treści

The Lord of the Rings: Adventure Card Game

Data premiery: 8 sierpnia

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra karciana
  2. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
  3. Przybliżona cena: 68,99 zł (PC)

Czym jest The Lord of the Rings: Adventure Card Game?

Jak sugeruje tytuł, jest to gra karciana osadzona w wykreowanym przez J. R. R. Tolkiena Śródziemiu, uniwersum fantasy znanym m.in. z Hobbita oraz z trylogii Władca Pierścieni. Pozycja ta jest adaptacją fizycznej gry Władca Pierścieni: Gra karciana i została przygotowana przez studio Fantasy Flight Interactive. Na tle wielu innych tego typu dzieł wyróżnia ją nacisk na współpracę między graczami.

Jak wygląda rozgrywka w Adventure Card Game?

W The Lord of the Rings: Adventure Card Game możemy grać samotnie albo w kooperacji z innymi – ten drugi wariant zabawy jest rekomendowany przez twórców. Zaczynamy od wybrania bohatera i złożenia początkowej talii. Następnie trafiamy do Śródziemia, w którym musimy wykonywać kolejne zadania fabularne. Każda rozgrywka generowana jest proceduralnie i nawet jeśli tylko jeden z graczy przetrwa do końca kampanii, wszyscy uczestnicy sesji zwyciężają. Potyczki z przeciwnikami staczamy w systemie turowym.

  1. Więcej o grze The Lord of the Rings: Adventure Card Game

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2019 czekasz najbardziej?

World of Warcraft: Classic
6,7%
Ancestors: The Humankind Odyssey
5,5%
Control
23,9%
Age of Wonders: Planetfall
7,8%
Blair Witch
23,9%
Remnant: From the Ashes
2,7%
Rebel Galaxy Outlaw
3,1%
Astral Chain
4,1%
The Lord of the Rings: Adventure Card Game
3,3%
Pokemon Masters
3,9%
Children of Morta
3,3%
The Dark Pictures: Man of Medan
11,9%
Zobacz inne ankiety
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

W lipcu zagramy w dodatek do Mutant Year Zero, egranizację trzeciego sezonu Stranger Things, pecetowy port Beyond: Two Souls, spin-offy Wolfensteina oraz nową grę wydaną w ramach EA Originals.

Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

Przygotujcie się - nadciąga sezon ogórkowy. Ale zanim rozkręci się na całego, zagramy w remake kultowego Crash Team Racing, spin-offa serii Yakuza, hack'and'slasha w świecie Warhammera i debiutujący po wielu latach na pecetach port Heavy Rain.