Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2019, 14:56

Children of Morta. Gry sierpnia – najciekawsze premiery i konkurs

Spis treści

Children of Morta

Data premiery: sierpień

INFORMACJE

  1. Gatunek: roguelike
  2. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
  3. Przybliżona cena: 71,99 zł (PC)

Czym jest Children of Morta?

To gra fabularna typu roguelike z elementami narracyjnej przygodówki wykorzystująca pixelartowy styl artystyczny. Tytuł powstaje w studiu Dead Mage, które ma na koncie Garshasp: Temple of the Dragon oraz mobilne Epic of Kings i Shadow Blade, a wydawcą projektu jest polskie 11 bit studios, twórcy Frostpunka, This War of Mine oraz serii Anomaly.

Jaki jest zarys fabularny Children of Morta?

Tytułowa Morta to potężna góra, pod którą znajduje się źródło życia. W wyniku działania mrocznych sił zostaje ono skażone, zamieniając większość istot w okolicy w krwiożercze monstra. Mieszkająca od pokoleń na zboczu tejże góry rodzina Bergsonów podejmuje się odnalezienia nasion życia i wykorzystania ich do zatrzymania postępującego dzieła zniszczenia.

Jak wygląda rozgrywka w Children of Morta?

Podczas zabawy przyjdzie nam wcielić się w różnych członków klanu Bergsonów – każdy z nich wyróżni się unikatowymi zdolnościami. Przemierzając proceduralnie generowane poziomy, stoczymy walki z niebezpiecznymi przeciwnikami, zdobędziemy cenne przedmioty i rozwiniemy naszych bohaterów. W porównaniu z innymi „rogalikami” Children of Morta kładzie większy nacisk na narrację – oprócz rozbudowanego wątku głównego w grze znajdziemy sporo zadań pobocznych, często przyjdzie nam także podejmować trudne decyzje moralne i tym samym kształtować bieg wydarzeń fabularnych.

  1. Więcej o grze Children of Morta

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2019 czekasz najbardziej?

World of Warcraft: Classic
6,7%
Ancestors: The Humankind Odyssey
5,5%
Control
23,9%
Age of Wonders: Planetfall
7,8%
Blair Witch
23,9%
Remnant: From the Ashes
2,7%
Rebel Galaxy Outlaw
3,1%
Astral Chain
4,1%
The Lord of the Rings: Adventure Card Game
3,3%
Pokemon Masters
3,9%
Children of Morta
3,3%
The Dark Pictures: Man of Medan
11,9%
Zobacz inne ankiety
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

W lipcu zagramy w dodatek do Mutant Year Zero, egranizację trzeciego sezonu Stranger Things, pecetowy port Beyond: Two Souls, spin-offy Wolfensteina oraz nową grę wydaną w ramach EA Originals.

Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

Przygotujcie się - nadciąga sezon ogórkowy. Ale zanim rozkręci się na całego, zagramy w remake kultowego Crash Team Racing, spin-offa serii Yakuza, hack'and'slasha w świecie Warhammera i debiutujący po wielu latach na pecetach port Heavy Rain.