Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2019, 14:56

Ancestors: The Humankind Odyssey. Gry sierpnia – najciekawsze premiery i konkurs

Spis treści

Ancestors: The Humankind Odyssey

Data premiery: 27 sierpnia

INFORMACJE

  1. Gatunek: przygodowa gra akcji
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: 169,99 zł

Czym jest Ancestors: The Humankind Odyssey?

To pierwsze dzieło studia Panache Digital Games, założonego przez Patrice’a Desilets – projektanta gier z takich serii jak Assassin’s Creed czy Prince of Persia. Ancestors: The Humankind Odyssey to przygodowa gra akcji z elementami symulatora przetrwania, w której przenosimy się do dżungli inspirowanej Afryką z czasów neogenu (zgodnie z opisem na Steamie, cofniemy się o 10 milionów lat) i wcielamy w małpy będące członkami jednego klanu/stada. Zapewniając im przetrwanie i ciągłość gatunku, stopniowo obserwujemy ewolucję człekokształtnych.

Jak wygląda rozgrywka w Ancestors?

Zabawę zaczynamy jako prymitywna małpa. Naszym zadaniem jest zapewnienie protagoniście jedzenia, wody, odpoczynku i bezpieczeństwa. W przypadku porażki i śmierci przejmiemy kontrolę nad kolejnym członkiem małpiej społeczności, a jeśli „wybijemy” całą populację, musimy zaczynać od zera. Z czasem nasze małpy ewoluują, coraz bardziej upodabniając się do człowieka. Staną się mądrzejsze i zyskają dostęp do nowych umiejętności czy narzędzi (sami wybierzemy, czego nauczymy się w pierwszej kolejności). Rozgrywka w kampanii single player – jedynym oferowanym przez grę trybie zabawy – wystarczyć ma na około 40–50 godzin.

NASZE OCZEKIWANIA

Pomysł stojący za Ancestors: The Humankind Odyssey jest bardzo intrygujący. Mam jednak wątpliwości, czy niewielki zespół zdoła przekuć go w grę zapewniającą obiecane 40 godzin ciekawej zabawy. Istnieje spore ryzyko, że monotonia rozgrywki położy ten tytuł. Ale równie dobrze możemy dostać interaktywną, wciągającą lekcję ewolucji. Powiedziałbym, że szanse na jedno i drugie są równe i radziłbym po prostu bacznie przyglądać się pierwszym opiniom graczy i recenzentów przed podjęciem ewentualnych decyzji zakupowych. Sam tak najprawdopodobniej zrobię.

Michał „Czarny Wilk” Grygorcewicz

  1. Więcej o grze Ancestors: The Humankind Odyssey

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2019 czekasz najbardziej?

World of Warcraft: Classic
6,7%
Ancestors: The Humankind Odyssey
5,5%
Control
23,9%
Age of Wonders: Planetfall
7,8%
Blair Witch
23,9%
Remnant: From the Ashes
2,7%
Rebel Galaxy Outlaw
3,1%
Astral Chain
4,1%
The Lord of the Rings: Adventure Card Game
3,3%
Pokemon Masters
3,9%
Children of Morta
3,3%
The Dark Pictures: Man of Medan
11,9%
Zobacz inne ankiety
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

W lipcu zagramy w dodatek do Mutant Year Zero, egranizację trzeciego sezonu Stranger Things, pecetowy port Beyond: Two Souls, spin-offy Wolfensteina oraz nową grę wydaną w ramach EA Originals.

Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

Przygotujcie się - nadciąga sezon ogórkowy. Ale zanim rozkręci się na całego, zagramy w remake kultowego Crash Team Racing, spin-offa serii Yakuza, hack'and'slasha w świecie Warhammera i debiutujący po wielu latach na pecetach port Heavy Rain.