Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2019, 14:56

Age of Wonders: Planetfall. Gry sierpnia – najciekawsze premiery i konkurs

Spis treści

Age of Wonders: Planetfall

Data premiery: 6 sierpnia

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategia turowa
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: ok. 200 zł

Czym jest Age of Wonders: Planetfall?

To spin-off popularnej serii strategii turowych. Od poprzednich części cyklu Planetfall odróżniać ma się zupełnie innymi realiami. Klasyczny świat fantasy zostanie zastąpiony pełnymi futurystycznych technologii i kosmicznych ras realiami science fiction. Pod nową szatą skryją się jednak dość znajome mechaniki rządzące rozgrywką.

Jak się w to będzie grać?

W Age of Wonders: Planetfall przejmiemy kontrolę nad pewnym galaktycznym imperium (do wyboru mamy sześć frakcji), które powiedziemy ku świetlanej przyszłości. Zrobimy to, handlując i prowadząc działania dyplomatyczne z innymi kosmicznymi potęgami, dokonując naukowych odkryć, rozwijając swoje główne miasto oraz zakładając kolejne wyspecjalizowane kolonie. Istotną rolę w trakcie zabawy odegrają także toczone w systemie turowym walki, odbywające się na wydzielonych do tego celu mapach. Gra zaoferuje sporo opcji taktycznych – pod uwagę będziemy musieli wziąć m.in. zniszczalność środowiska czy możliwość modyfikacji ekwipunku jednostek.

Jakie tryby rozgrywki zaproponuje Age of Wonders: Planetfall?

Głównym wariantem zabawy ma być kampania single player, w której oprócz dążenia do kosmicznej dominacji poznamy także historię upadłej cywilizacji Star Union. Poza tym Planetfall zaoferuje krótkie potyczki na losowych mapach oraz opcję multiplayer – zarówno w wariancie sieciowym, jak i w trybie „gorącego krzesła” (przed jednym komputerem).

NASZE OCZEKIWANIA

Do tej pory po Age of Wonders sięgałem raczej sporadycznie i nigdy nie spędzałem z grami zbyt wiele czasu. Ale Planetfall ma w sobie coś innego – stare mechaniki mieszają się z nowymi rozwiązaniami, a to wszystko w sosie science fiction. Nie sądzę, żeby ta strategia mogła zagrozić w jakimkolwiek stopniu dominacji Stellaris w tym segmencie, ale może okazać się miłą, wakacyjną przygodą. Zanim jednak po nią sięgniecie – poczekajcie na recenzje. Pamiętajcie, nigdy nie należy brać preorderów ;)

Adam Zechenter

  1. Więcej o grze Age of Wonders: Planetfall
  2. Age of Wonders: Planetfall w sklepie GRYOnLine.pl

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2019 czekasz najbardziej?

World of Warcraft: Classic
6,7%
Ancestors: The Humankind Odyssey
5,5%
Control
23,9%
Age of Wonders: Planetfall
7,8%
Blair Witch
23,9%
Remnant: From the Ashes
2,7%
Rebel Galaxy Outlaw
3,1%
Astral Chain
4,1%
The Lord of the Rings: Adventure Card Game
3,3%
Pokemon Masters
3,9%
Children of Morta
3,3%
The Dark Pictures: Man of Medan
11,9%
Zobacz inne ankiety
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry października 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Call of Duty, Ghost Recon, Destiny, GRID - w październiku zadebiutują nowe odsłony niejednej popularnej serii. A to ledwie wierzchołek góry wypełnionej interesującymi tytułami debiutującymi w tym miesiącu.

Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

W lipcu zagramy w dodatek do Mutant Year Zero, egranizację trzeciego sezonu Stranger Things, pecetowy port Beyond: Two Souls, spin-offy Wolfensteina oraz nową grę wydaną w ramach EA Originals.

Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry czerwca 2019 - najciekawsze premiery i konkurs

Przygotujcie się - nadciąga sezon ogórkowy. Ale zanim rozkręci się na całego, zagramy w remake kultowego Crash Team Racing, spin-offa serii Yakuza, hack'and'slasha w świecie Warhammera i debiutujący po wielu latach na pecetach port Heavy Rain.