Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2011, 13:20

autor: Sarge

Wysyp informacji o trybie multiplayer w Uncharted 3

Ujawnione wczoraj informacje poświęcone rozgrywce wieloosobowej w Uncharted 3: Drake’s Deception nie wyczerpały zupełnie tematu. Studio Naughty Dog podzieliło się z nami kolejnymi szczegółami.

Ujawnione wczoraj informacje poświęcone rozgrywce wieloosobowej w Uncharted 3: Drake’s Deception nie wyczerpały zupełnie tematu. Studio Naughty Dog podzieliło się z nami kolejnymi szczegółami.

Wysyp informacji o trybie multiplayer w Uncharted 3 - ilustracja #1

Na niedawnym pokazie trybu multiplayer zaprezentowano dwie mapy, jakie znajdziemy w pełnej wersji: Chateau oraz Airstrip. Pierwszą umiejscowiono w wielopoziomowej willi (znanej choćby z pierwszych materiałów filmowych), posiadającej wiele zakamarków oraz korytarzy.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się druga z aren, gdyż jej struktura będzie się płynnie zmieniała w czasie walki. Na początku znajdujemy się na pokładzie wielkiego transportowca, ściganego przez konwój ciężarówek. Po pewnym czasie samolot startuje, a my jesteśmy przenoszeni do pobliskich hangarów, gdzie rozgrywka bardziej przypomina tradycyjne, wieloosobowe mecze.

Pokazano również trzy tryby zabawy, z czego dwa z nich dopiero debiutują w tej serii. Standardowego Team Deathmatch nikomu nie trzeba przedstawiać, ale już Three Team Deathmatch, ze starciami trzech walczących ze sobą par graczy, niewątpliwie jest czymś nowym. W końcowym produkcie zagramy także w ramach Free For All, opierającym się na prostej zasadzie „każdy na każdego”.

Wysyp informacji o trybie multiplayer w Uncharted 3 - ilustracja #2

Zabawa w sieci powinna zyskać na funkcjonalności dzięki opcji Late Join. Pozwoli ona szybciej przyłączać się do meczów i będzie „pilnowała”, aby każdy z nich był zapełniony kompletem graczy. Z kolei Buddy System umożliwi wybór kolegi, z którym będziemy dzielić się swoimi osiągnięciami i zbierać dla niego skarby. Tymczasem opcja respawnu za plecami takiego kompana z pewnością będzie często wykorzystywana przez osoby, które cenią sobie kooperacyjne działania.

Oprócz tego potwierdzono to, o czym częściowo pisaliśmy już wczoraj. Chodzi o opcję elastycznych zmian wyglądu postaci. Każda z nich posiada wiele części wymiennych swojego ubioru, dzięki czemu stworzymy swoją wymarzoną indywidualność. W podobny sposób zmodyfikujemy wygląd broni, choć w tym przypadku nie ograniczy się to tylko do walorów estetycznych, a usprawni także działanie takiej pukawki. Nie zabraknie edytora emblematów.

Wysyp informacji o trybie multiplayer w Uncharted 3 - ilustracja #3

Znany z Uncharted 2: Among Thieves zestaw ulepszeń zostanie poszerzony o zupełnie nowe, wiążące się notabene z usprawnionym systemem nagród. Nie wszystkie usprawnienia odblokowują się teraz tylko i wyłącznie przez zdobycie kolejnych poziomów doświadczenia oraz wirtualnej waluty. W czasie trwania potyczki znajdziemy skrzynie ze skarbami, a niektóre z nich odblokujemy wypełniając specjalne Misje, dzielące się na dwa rodzaje. Pierwsze z nich to natychmiastowe zadania, pojawiające się w czasie danego meczu, podczas gdy te bardziej rozbudowane wybierzemy z oddzielnego menu, a ich wykonanie zajmie nam nawet kilka dni. Jasne jest, że nagrody w takim wypadku będą bardziej znaczące.

Chcąc uczynić rozgrywkę jeszcze bardziej emocjonującą, zrezygnowano z remisów lub minimalnych wygranych jednej ze stron. Gdy przewaga danej drużyny na sam koniec rundy jest minimalna, aktywuje się tryb Overtime, wyznaczający dodatkowy czas na rozstrzygnięcie bitwy na swoją korzyść. Jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, potyczka przechodzi w etap Sudden Death. W tym momencie nie ma respawnów, a wygrywa drużyna ostatniego gracza, jaki pozostanie przy życiu.

Wysyp informacji o trybie multiplayer w Uncharted 3 - ilustracja #4

To nie koniec atrakcji, bo coś dla siebie dostaną również fani serwisów YouTube i Facebook. Podobno integracja z nimi wykroczy znacznie poza proste dzielenie się filmami i zdjęciami z innymi użytkownikami. Więcej detali w tej sprawie powinniśmy poznać wkrótce. W trybie Cinema stworzymy własne klipy z rozgrywek, a najciekawsze z nich mają szanse znaleźć się w oddzielnym menu znanym jako Uncharted TV.

Na koniec potwierdzono, że w sieci będziemy mogli używać przycisku odpowiedzialnego za sprint. Twórcy jednocześnie uspokajają, że jego zalety zostaną na tyle wyważone, by nie stał się on zbyt skuteczny. Powróci kooperacja, ale jeszcze nie czas na ujawnienie jakichś konkretów na ten temat. Być może doczekamy się jej także przy potwierdzonym już wsparciu dla split-screena.

Wysyp informacji o trybie multiplayer w Uncharted 3 - ilustracja #5

Wczoraj informowaliśmy Was, że beta testy Uncharted 3: Drake’s Deception rozpoczną się 5 lipca. Okazuje się jednak, że ich start zaplanowano na 28 czerwca ze wskazaniem na wcześniejszy dostęp dla subskrybentów PlayStation Plus. Możliwe zatem, że lipcowy termin dotyczy pozostałych użytkowników PlayStation 3. Na deser prezentujemy Wam najnowsze screeny (po pełną galerię zapraszamy do serwisu Eurogamer) oraz zwiastun pokazujący tryb multiplayer w akcji.