Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2011, 13:00

autor: Soviet

Sonic Generations oficjalnie potwierdzone

Kilkanaście dni co informowaliśmy o zarejestrowaniu przez SEGĘ kilku domen internetowych. Dziś wiemy już, że Sonic Generations będzie kolejną grą z niebieskim jeżem w roli głównej, przygotowywaną na dwudziestą rocznicę przygód tego nadpobudliwego ssaka.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o zarejestrowaniu przez firmę SEGA kilku domen internetowych. Dziś wiemy już, że Sonic Generations będzie kolejną grą z niebieskim jeżem w roli głównej, przygotowywaną na dwudziestą rocznicę przygód tego nadpobudliwego bohatera.

Generations ma połączyć fanów wszystkich części serii, wydanych w ostatnich dwudziestu latach. Odwiedzimy więc klasyczne, dwuwymiarowe etapy, pamiętające jeszcze 1991 rok. Grafika zostanie oczywiście odświeżona i dostosowana do obecnych standardów oraz możliwości konsol. Te same poziomy przejdziemy też we współczesnych warunkach, przypominających bardziej trójwymiarowe produkcje z ostatnich lat. Na potrzeby nowej gry przystosowane zostaną także etapy znane z późniejszych gier z sympatycznym niebieskim bohaterem w roli głównej. Sam Sonic również będzie się zmieniał. W zależności od epoki dostępne będą inne umiejętności specjalne - Spin Dash i Spin Attack dla naszego staruszka pamiętającego czasy Segi Genesis oraz Sonic Boost i Homing Attack dla jego młodszego wcielenia. Oba jeże będą musiały współpracować, używając odpowiednich zdolności, by popchnąć akcję do przodu.

Sonic Generations oficjalnie potwierdzone - ilustracja #1

Warstwa fabularna nie będzie zbyt rozbudowana. W świecie zamieszkałym przez Sonica i jego przyjaciół pojawiły się "dziury czasowe", które przenoszą bohatera pomiędzy różnymi epokami. W ten sposób mamy możliwość odwiedzenia starych znajomych czy w końcu przejść ten przeklęty etap podwodny. Wszystko to w sceneriach znanych z poprzednich odsłon serii.

Premiera Sonic Generations planowana jest na lato tego roku, w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.