Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 maja 2011, 10:25

autor: Adrian Werner

Wyniki finansowe Take-Two - 8,5 mln egzemplarzy Red Dead Redemption

Take-Two to kolejny wydawca, który podzielił się ze światem swoimi wynikami finansowymi. Dzięki doskonałej sprzedaży gier takich jak Red Dead Redemption firma ma się czym pochwalić.

Take-Two to kolejny wydawca, który podzielił się ze światem swoimi wynikami finansowymi. Dzięki doskonałej sprzedaży gier takich jak Red Dead Redemption firma ma się czym pochwalić.

Wyniki finansowe Take-Two - 8,5 mln egzemplarzy Red Dead Redemption - ilustracja #1

Red Dead Redemption

W okresie of 1 kwietnia 2010 roku do końca marca 2011 roku Take-Two wypracowało przychód w wysokości 1,41 miliarda dolarów. Stanowi to wzrost o 49% i udało się to osiągnąć głównie dzięki wielkiemu sukcesowi Red Dead Redemption. Do dzisiaj na półki sklepowe powędrowało 8,5 miliona pudełek z tą grą.

Zyski wyniosły 48,5 miliona dolarów. Suma ta może nie wydawać się imponująca, ale w zeszłym roku firma wykazała za analogiczny okres 123 milionów dolarów strat, więc poprawa jest wyraźna. Nie ujawniono w ilu egzemplarzach do tej pory sprzedało się L.A. Noire. Natomiast doskonale poradziło sobie NBA 2K11, które znalazło 5 milionów nabywców. Ten wysoki wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki decyzji Electronic Arts o skasowaniu konkurencyjnego NBA Elite 11. Wśród swoich największych przebojów wydawca wymienił również Grand Theft Auto IV: Complete, Red Dead Redemption: Undead Nightmare, Top Spin 4, Major League Baseball 2K11, Civilization V oraz Borderlands.

Niestety, mamy złe nowiny dla ludzi czekających na Spec Ops: The Line. Take-Two stwierdziło bowiem, że gra pojawi się dopiero w przyszłym roku, pomiędzy 1 kwietnia a 30 września. Z bardziej optymistycznych wieści warto wspomnieć, że Sam Houser, Dan Houser oraz Leslie Benzies, czyli twórcy będący siłą napędową Rockstara, zgodzili się przedłużyć własne kontrakty z wydawcą.