Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2013, 13:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Splinter Cell: Blacklist, Thief, F1 2014) 26/9/13

Dziś piszemy m.in. o wydaniu dodatku DLC do Splinter Cell: Blacklist, bonusie do pre-orderów najnowszej odsłony serii Thief, nowościach w F1 2014 na konsole nowej generacji, a także premierze Shadowrun Returns na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

CastleStorm

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę CastleStorm. Dzieło zespołu Zen Studios możecie aktualnie nabyć 40% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 5,99 euro (ok. 25 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

F1 2014

Studio Codemasters ujawniło serwisowi Sportra, że next-genowe odsłony serii F1 będą działać w 60 klatkach na sekundę oraz zaoferują poprawiony model jazdy i fizyki względem odsłon dostępnych na konsolach obecnej generacji. Przypomnijmy, że 4 października w Europie ukaże się F1 2013 na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Jest całkiem prawdopodobne, że F1 2014 będzie pierwszą częścią cyklu, która zawita na PlayStation 4 i Xboksie One.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist

W usługach Uplay, PlayStation Network oraz Xbox Live zadebiutował dodatek DLC Homeland do gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist. W skład rozszerzenia wchodzą dwie mapy (Martwe Wybrzeże, Jacht Milionera), po cztery nowe przedmioty i kombinezony oraz jedna broń. Cena została ustalona na poziomie ok. 26 złotych i może się trochę różnić w zależności od usługi.

Dodatek DLC Homeland do gry Splinter Cell: Blacklist wprowadza m.in. nowe mapy - Wieści ze świata (Splinter Cell: Blacklist, Thief, F1 2014) 26/9/13 - wiadomość - 2013-09-26
Dodatek DLC Homeland do gry Splinter Cell: Blacklist wprowadza m.in. nowe mapy

Humble Mobile Bundle 2

Wystartowała druga edycja akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której za dowolną kwotę można nabyć kilka interesujących gier na platformy mobilne korzystające z systemu Android. W podstawowej ofercie znalazły się cztery tytuły: Star Command, Time Surfer, Punch Quest oraz Bloons TD 5. Z kolei wpłacając kwotę powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie akcji (obecnie 4,52 dolary, czyli ok. 14 zł) otrzymacie dodatkowo Ravensword: Shadowlands i Carmageddon. Oprócz tego przy zakupie dostaniecie ścieżki dźwiękowe większości wymienionych produkcji.

Shadowrun Returns

Wydana do tej pory tylko na PC gra Shadowrun Returns ukazała się także na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android. Produkcja studia Harebrained Schemes kosztuje 9,99 dolarów w sklepie App Store i 33,35 zł w usłudze Google Play. Tytuł został stworzony dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej w serwisie Kickstarter.

Thief

Firma Square Enix ogłosiła, że nabywcy pre-orderów najnowszej odsłony serii Thief zostaną nagrodzeni dodatkową misją The Bank Heist. Jest to etap będący swego rodzaju hołdem dla zadania w banku występującego w grze Thief 2: The Metal Age. Twórcy udostępnili zwiastun promujący dodatkową misję. Thief zadebiutuje 28 lutego 2014 roku w Europie na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

PlayStation 4 / Xbox One

Od jakiegoś czasu wiemy, że posiadacze wybranych gier (m.in. Call of Duty: Ghosts, Battlefield 4, Assassin’s Creed IV: Black Flag, FIFA 14) w wersji na PlayStation 3 lub Xboksa 360 będą mogli za stosunkowo niewielką opłatą nabyć edycje na PlayStation 4 bądź Xboksa One. Teraz dowiedzieliśmy się, że postępy w trybie dla jednego gracza przy takiej „przesiadce” nie zostaną przeniesione. Pewne jest tylko, że w większości produkcji możliwy będzie transfer statystyk i osiągnięć multiplayer.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Pro Riders Snowboard: Extreme Edition
 2. South Park: Kijek Prawdy
 3. Thief
 4. Batman: Arkham Origins
 5. Nosgoth
 6. Skydive: Proximity Flight
 7. Giana Sisters: Twisted Dreams
 8. Gas Guzzlers: Extreme
 9. World of Warplanes
 10. Prohibition 1930
 11. Sentinel (2013)
 12. Titan

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Saint Seiya: Brave Soldiers – trailer #3
 2. Girl Fight – trailer #2
 3. Lone Survivor – zwiastun na premierę
 4. SUPERHOT – trailer
 5. The Raven: Legacy of a Master – zwiastun trzeciego rozdziału – A Murder of Ravens
 6. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – Ground Zeroes – Opening
 7. Kingdom Under Fire II – Invasion Mode – gameplay
 8. Lightning Returns: Final Fantasy XIII – Opening
 9. Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure – zwiastun na premierę
 10. Company of Heroes 2 – Case Blue – DLC trailer
 11. Guild Wars 2 – Twilight Assault – trailer
 12. Batman: Arkham Origins – Knightfall DLC trailer
 13. Pro Evolution Soccer 2014 – porównanie grafiki Xbox 360 vs PS3