Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Splinter Cell: Blacklist, BioShock Infinite, WildStar) 11/4/13

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi gry Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist w wersji na Wii U, zaktualizowanej liście osiągnięć w BioShock Infinite, zamkniętych beta testach WildStar, a także możliwości wydania Prey 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Primal Carnage

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Primal Carnage. Dzieło studia Lukewarm Media możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 4,75 euro (ok. 20 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist ukaże się także na Wii U. Premiera na konsolę koncernu Nintendo odbędzie się równocześnie z wersjami na inne platformy sprzętowe, czyli 23 sierpnia w Europie i trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego gra ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Wersja na Wii U wykorzysta specjalne możliwości GamePada. Przykładowo bronie wybierzemy używając ekranu dotykowego, a obraz rejestrowany ze specjalnej karmerki (jednego z gadżetów Sama Fishera) zostanie zaprezentowany na wyświetlaczu kontrolera.

Na screenie zaprezentowano działanie GamePada w grze Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist - Wieści ze świata (Splinter Cell: Blacklist, BioShock Infinite, WildStar) 11/4/13 - wiadomość - 2013-04-11
Na screenie zaprezentowano działanie GamePada w grze Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Project Reality

Na forum NeoGAF pojawiła się informacja, że mod Project Reality do gry Battlefield 2 w ciągu 3-4 miesięcy ukaże się w wersji 1.0. Jest to jedna z najbardziej popularnych modyfikacji strzelaniny studia EA DICE. Fanowskie dzieło doczeka się wersji 1.0 niemal osiem lat po wydaniu jego pierwszej, najmniej rozbudowanej edycji. Wszelkie szczegóły na temat moda znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Prey

Firma Zenimax Media (właściciel studia Bethesda Software) złożyła wniosek w Amerykańskim Urzędzie Patentowym o przedłużenie praw do znaku towarowego Prey. Może to oznaczać, że długo oczekiwana gra Prey 2 jednak zostanie wydana. Prace nad nią jakiś czas temu zostały zawieszone i do tej pory nie potwierdzono ich wznowienia.

BioShock Infinite

Serwis cyfrowej dystrybucji Steam zaktualizował listę osiągnięć do odblokowania w grze BioShock Infinite, zapowiadając w ten sposób rychłe wydanie pierwszego dodatku DLC. Niestety nadal nie wiadomo, co moglibyśmy znaleźć w tym rozszerzeniu. Jednocześnie nie jest to żadna niespodzianka, bo studio Irrational Games od premiery oferuje do nabycia Season Pass, zapewniający dostęp do nadchodzących trzech dodatków DLC. Polscy gracze otrzymują Season Pass w cenie gry, choć jest to promocja obowiązująca do wyczerpania zapasów.

BioShock Infinite niedługo powinien doczekać się pierwszego dodatku DLC - Wieści ze świata (Splinter Cell: Blacklist, BioShock Infinite, WildStar) 11/4/13 - wiadomość - 2013-04-11
BioShock Infinite niedługo powinien doczekać się pierwszego dodatku DLC

Prime World

Studio Nival Interactive rozpoczęło przyjmowanie zapisów do zamkniętych beta testów gry Prime World. Jeśli ktoś chciałby wziąć w nich udział, powinien najpierw zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej i czekać na ewentualne zaproszenie. Prime World to sieciowa gra strategiczna z elementami RPG, działająca w oparciu o system free to play.

Stardock

Studio Stardock (Elemental: Fallen Enchantress, seria Galactic Civilizations) zdradziło w specjalnym dokumencie podsumowującym poprzedni rok, że planuje “przynajmniej dwie zapowiedzi nowych gier w 2013 roku”. Niestety nie doczekaliśmy się żadnych szczegółów na temat tajemniczych produkcji, więc musimy czekać na więcej informacji.

WildStar

Zespół Carbine Studios rozpoczął pierwszy etap zamkniętych beta testów gry WildStar, który potrwa przez kilka tygodni. Deweloper planował zaprosić do rozgrywki „tysiące graczy”. Chętni wciąż mogą zgłaszać chęć udziału w beta testach na oficjalnej stronie internetowej. WildStar to darmowa gra MMO, której wydawcą jest firma NCsoft, znana m.in. za sprawą serii Lineage, czy Guild Wars.

Level 5

Akihiro Hino ze studia Level 5 (Ni No Kuni: Wrath of the White Witch, seria Professor Layton) potwierdził w wywiadzie dla japońskiego serwisu Nikkei Trendy, że zespół jest na wczesnym etapie tworzenia gry na PlayStation 4. Deweloper na razie nie może zdradzić na jej temat żadnych szczegółów, ale wkrótce mamy doczekać się oficjalnej zapowiedzi.

Slant Six Games

Anonimowy reprezentant studia Slant Six Games (Resident Evil: Operation Raccoon City) potwierdził serwisowi GamesIndustry International, że deweloper musiał zwolnić bliżej nieokreśloną liczbę pracowników. To już trzeci taki przypadek w ostatnich latach – szefostwo zespołu Slant Six Games dziękowało za współpracę swoim podwładnym także w kwietniu 2010 roku i czerwcu 2012 roku. Deweloper określa te zwolnienia „tymczasowymi” i obiecuje z powrotem zatrudnić zwolnione osoby, gdy tylko pojawią się nowe projekty, nad którymi będzie można pracować.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: