Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 12:05

autor: Łosiu

ShootMania Storm – za nami premiera strzelanki od twórców TrackManii

Wczoraj odbyła się oficjalna, światowa premiera gry ShootMania Storm. Jest ona dziełem studia Nadeo, znanego przede wszystkim z serii gier TrackMania. Tym razem jednak zamiast wyścigów samochodowych otrzymaliśmy FPS-a przeznaczonego wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej.

Za nami oficjalna premiera tytułu ShootMania Storm wyprodukowanego przez studio Nadeo. Producent znanej serii gier wyścigowych TrackMania tym razem postanowił dostarczyć nam strzelaninę FPS przeznaczoną wyłącznie do rozgrywki sieciowej. Jej twórcy nie ukrywają, że głównym założeniem ich nowego dzieła jest przede wszystkim stworzenie sceny opartej na profesjonalnych zmaganiach drużynowych.

ShootMania Storm - ShootMania Storm – za nami premiera strzelanki od twórców TrackManii - wiadomość - 2013-04-11
ShootMania Storm

ShootMania Storm, wydawana przez firmę Ubisoft, ma za zadanie stać się wiodącym tytułem w świecie sportów elektronicznych. Świadczyć ma o tym chociażby ilość imprez zorganizowanych w ramach uroczystości celebrujących premierę gry. Łącznie utworzono kilkanaście wydarzeń nazwanych ShootMania 4 All Launch Party, które odbyły się na 5 kontynentach. Były to pierwsze impezy mające zapoczątkować rozwój społeczności graczy nastawionej na zawodowe rozgrywki i turnieje esportowe.

Beta testy SMS rozpoczęły się w lutym tego roku i zgromadziły wielotysięczne grono aktywnych zawodników. Podczas ich trwania twórcy udostępnili również zaawansowany edytor, umożliwiający kreowanie własnych urozmaiceń do gry. Dzięki temu przez ponad dwa miesiące gracze utworzyli 40 000 nowych map oraz kilkanaście modyfikacji zmieniających rozgrywkę. Deweloperzy z Francji zapowiadają, że na tym nie koniec i idąc za głosem społeczności będą dalej rozwijać wydany edytor. Dzięki temu gracze otrzymają możliwość stworzenia na nowo każdego elementu występującego w grze, w tym także modeli 3D czy fragmentów otoczenia.

Poglądowe rozmieszczenie turniejów Shootmania 4 All Launch Party, które odbyły się podczas premiery gry. - ShootMania Storm – za nami premiera strzelanki od twórców TrackManii - wiadomość - 2013-04-11
Poglądowe rozmieszczenie turniejów Shootmania 4 All Launch Party, które odbyły się podczas premiery gry.

ShootMania jest produkcją gwarantującą łatwy start każdemu zainteresowanemu. Wysoki poziom umiejętności i opanowania tego tytułu ma być jednak możliwy dopiero po wielogodzinnych treningach. Całość wydana została wyłącznie na PC. Można ją zakupić na oficjalnej stronie gry oraz platformie Steam. Jej obecna cena to 69,99 PLN.

W ShootMania Storm grają także najlepsi gracze Quake na świecie, w tym najlepszy polski zawodnik – av3k. - ShootMania Storm – za nami premiera strzelanki od twórców TrackManii - wiadomość - 2013-04-11
W ShootMania Storm grają także najlepsi gracze Quake na świecie, w tym najlepszy polski zawodnik – av3k.
ShootMania Storm – za nami premiera strzelanki od twórców TrackManii - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

ShootMania: Storm

ShootMania: Storm