Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Invizimals: The Alliance (PSV)
OkładkaInvizimals: The Alliance (PSV)

Invizimals: Drużyna PSV

Invizimals: The Alliance

Czwarta odsłona serii zręcznościowej serii Inzivimals, która wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej. W trakcie rozgrywki łapiemy i trenujemy wiele rodzajów kolorowych stworów, które następnie wystawiają do walki z monstrami, sterownymi przez AI lub innych graczy.

Zręcznościowe | rzeczywistość rozszerzona | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Invizimals: Drużyna Premiera PSV

30października2013

pudełko PL

30października2013

Invizimals: The Alliance to już czwarta odsłona serii Inzivimals, za którą nieustannie odpowiada hiszpańskie studio Novarama. Poprzednie części cyklu ukazały się na konsoli PSP i cieszyły się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych odbiorców. The Alliance jest pierwszą gra dewelopera stworzona z myślą o konsoli PS Vita. Twórcy wprowadzili wiele nowości i poprawek do systemu rozgrywki, pamiętając o wykorzystaniu najważniejszych zalet Vity, takich jak ekrany dotykowe, żyroskopy oraz wbudowana kamera z mikrofonem. Tytuł łączy się na wiele sposobów z platformowo-zręcznościową grą Invizimals: The Lost Kingdom na PlaySation 3, pozwalając na wymianę stworów oraz rozgrywanie wspólnych walk.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części Invizimals, zadaniem graczy jest wyszukiwanie tytułowych kolorowych stworów, a następnie trenowanie i przygotowywanie ich do walki. Produkcja w całości opiera się na wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej. Na ekranie konsolki widzimy więc obraz z kamery urządzenia. Używając papierowych karty AR, które możemy położyć w dowolnym miejscu pokoju czy nawet na ulicy, gra jest w stanie wygenerować trójwymiarowe model stworków, poruszających się po rzeczywistym otoczeniu. Pojedynki z innymi Inzivimalsami możemy rozgrywać w trybie singleplayer jak i multiplayer, nowością jest wprowadzenie możliwości jednoczesnych starć czterech graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Invizimals: Drużyna cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Invizimals: Drużyna

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Invizimals: Drużyna Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • Karty AR