Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dark Gates (PC)

Dark Gates PC

Osadzona w realiach fantasy roguelike’owa gra cRPG, będąca adaptacją popularnej gry stołowej Citadel of Blood (znanej w Polsce jako Labirynt Śmierci). Tytuł jest debiutem rodzimego studia DFour Games.

RPG | fantasy | roguelike | 2D | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Dark Gates (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5stycznia2015

Uwaga: Gra dostępna w cyfrowej sprzedaży w wersji alpha.

Dark Gates jest debiutanckim projektem niezależnego studia DFourGames, utworzonego w 2010 roku przez Bartosza Dębskiego. Produkcja stanowi komputerową adaptację popularnej planszówki Citadel of Blood (w Polsce ukazała się jej nielicencjonowana edycja – Labirynt Śmierci) autorstwa Erica Smitha.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. W mrocznych tunelach, nazywanych Labiryntem Śmierci, zalęgły się złe siły, które przepełniły strachem serca okolicznych mieszkańców. Ludzie czekają na śmiałków, którzy w pogoni za sławą i bogactwem zstąpią w podziemia, by zniszczyć plugawe Czarne Wrota i strzegącego ich potężnego maga...

Gracz kieruje poczynania grupy herosów, pragnących zmierzyć się ze złymi mocami. Zabawa rozpoczyna się od wykreowania drużyny złożonej z sześciu bohaterów. Podobnie jak w planszówkowym pierwowzorze, postaci opisane są prostym zestawem atrybutów psycho-ficznych, a ponadto każda dysponuje określonymi umiejętnościami, których odpowiednie wykorzystanie w zespole może pomóc w odniesieniu zwycięstwa.

Rozgrywka bazuje na dwóch kluczowych elementach – eksploracji losowo generowanego lochu oraz walce z przeciwnikami. Ta ostatnia toczy się w systemie turowym. Kluczem do zwycięstwa w starciu z wrogami zazwyczaj jest odpowiednia taktyka i ustawienie drużyny. Nagrodami za zwycięstwo są doświadczenie, złoto lub losowe przedmioty (broń, pancerz, napoje magiczne itp.).

Dark Gates odznacza się prostą, choć estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika bazuje na ręcznie wykonanych ilustracjach, co w dużym stopniu upodabnia grę do tradycyjnych RPG typu pen&pencil.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Dark Gates

Wymagania wiekowe Dark Gates

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dark Gates

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1 GHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7/8), karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 60 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (26 stycznia - 1 lutego 2015 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (26 stycznia - 1 lutego 2015 r.)

wiadomość2 lutego 2015

Miniony tydzień na polskim rynku upłynął pod znakiem premiery Dying Light. Dowiedzieliśmy się także sporo nowego na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.