Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dark Gates (PC)
OkładkaDark Gates (PC)

Dark Gates PC

Osadzona w realiach fantasy roguelike’owa gra cRPG, będąca adaptacją popularnej gry stołowej Citadel of Blood (znanej w Polsce jako Labirynt Śmierci). Tytuł jest debiutem rodzimego studia DFour Games.

RPG | fantasy | roguelike | 2D | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Gates Premiera PC

5stycznia2015

producent: DFour Games wydawca: DFour Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dark Gates

Undertale

Dungeons of Dredmor

Hack, Slash, Loot

Uwaga: Gra dostępna w cyfrowej sprzedaży w wersji alpha.

Dark Gates jest debiutanckim projektem niezależnego studia DFourGames, utworzonego w 2010 roku przez Bartosza Dębskiego. Produkcja stanowi komputerową adaptację popularnej planszówki Citadel of Blood (w Polsce ukazała się jej nielicencjonowana edycja – Labirynt Śmierci) autorstwa Erica Smitha.

Akcja gry osadzona została w realiach fantasy. W mrocznych tunelach, nazywanych Labiryntem Śmierci, zalęgły się złe siły, które przepełniły strachem serca okolicznych mieszkańców. Ludzie czekają na śmiałków, którzy w pogoni za sławą i bogactwem zstąpią w podziemia, by zniszczyć plugawe Czarne Wrota i strzegącego ich potężnego maga...

Gracz kieruje poczynania grupy herosów, pragnących zmierzyć się ze złymi mocami. Zabawa rozpoczyna się od wykreowania drużyny złożonej z sześciu bohaterów. Podobnie jak w planszówkowym pierwowzorze, postaci opisane są prostym zestawem atrybutów psycho-ficznych, a ponadto każda dysponuje określonymi umiejętnościami, których odpowiednie wykorzystanie w zespole może pomóc w odniesieniu zwycięstwa.

Rozgrywka bazuje na dwóch kluczowych elementach – eksploracji losowo generowanego lochu oraz walce z przeciwnikami. Ta ostatnia toczy się w systemie turowym. Kluczem do zwycięstwa w starciu z wrogami zazwyczaj jest odpowiednia taktyka i ustawienie drużyny. Nagrodami za zwycięstwo są doświadczenie, złoto lub losowe przedmioty (broń, pancerz, napoje magiczne itp.).

Dark Gates odznacza się prostą, choć estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika bazuje na ręcznie wykonanych ilustracjach, co w dużym stopniu upodabnia grę do tradycyjnych RPG typu pen&pencil.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dark Gates: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dark Gates Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7/8)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 60 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8