Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2013, 13:55

autor: Sarge

Wieści ze świata (Okami, Destiny, EverQuest Next, Nintendo) 25/4/13

Dziś piszemy m.in. o rychłym ogłoszeniu dotyczącym Okami, technologii SpeedTree w grze Destiny, współpracy zespołu Storybricks z firmą Sony Online Entertainment przy tworzeniu EverQuest Next, a także braku konferencji prasowej koncernu Nintendo na E3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fable III

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Fable III. Dzieło zespołu LionHead Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 9,99 euro (ok. 41 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Okami

Serwis IGN donosi, że firma Capcom zapowiedziała na Twitterze rychłą wiadomość związaną z grą Okami. W tej chwili nie wiadomo, co japoński wydawca może szykować w związku z tym tytułem. Przypomnijmy, że Okami HD jest obecnie dostępne bez dodatkowych opłat dla użytkowników usługi PlayStation Plus.

Co nowego usłyszymy niedługo w temacie Okami? - Wieści ze świata (Okami, Destiny, EverQuest Next, Nintendo) 25/4/13 - wiadomość - 2013-04-25
Co nowego usłyszymy niedługo w temacie Okami?

Mythic Entertainment

Keaven Freeman (jeden z głównych twórców gry Warhammer Online: Age of Reckoning) poinformował na łamach swojego bloga, że opuścił studio Mythic Entertainment. Serwis Polygon donosi, że powodem odejścia jest chęć dalszego rozwijania siebie i swojej kariery. Keaven Freeman pracował w studiu Mythic Entertainment od 2007 roku, a jego dalsze losy zawodowe pozostają nieznane.

Nintendo

Firma Nintendo ogłosiła dość zaskakującą decyzję, że na tegorocznych targach E3 w Los Angeles nie zorganizuje konferencji prasowej z prawdziwego zdarzenia. Japoński koncern zamiast tego zamierza skupić się na przeprowadzaniu „zamkniętych spotkań”, dostępnych prawdopodobnie tylko dla dziennikarzy. Jest to związane z tym, że Nintendo nie zaprezentuje w tym roku żadnego nowego sprzętu, koncentrując się wyłącznie na grach. Można się domyślać, że ma to związek z tym, że firmy Sony i Microsoft planują na tegorocznych konferencjach w Los Angeles wytoczyć ciężkie działa w postaci szerszej prezentacji konsol nowej generacji.

Destiny

Studio Bungie poinformowało, że nadchodząca gra Destiny będzie wykorzystywać popularną technologię SpeedTree. Pozwala ona na realistyczne generowanie naturalnie wyglądającej flory, z dostępnymi setkami modeli drzew, krzaków i innych roślin. Z oprogramowania firmy Interactive Data Visualization korzysta wiele liczących się gier.

Naturalna roślinność w grze Destiny dzięki technologii SpeedTree - Wieści ze świata (Okami, Destiny, EverQuest Next, Nintendo) 25/4/13 - wiadomość - 2013-04-25
Naturalna roślinność w grze Destiny dzięki technologii SpeedTree

EverQuest Next

Zespół Storybricks ogłosił na oficjalnej stronie internetowej, że współpracuje z firmą Sony Online Entertainment przy tworzeniu produkcji MMO EverQuest Next. Nie ogłoszono szczegółów współpracy, ale Storybricks na co dzień zajmuje się sztuczną inteligencją w grach wideo, więc podobnie może być w przypadku tego projektu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.