Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2012, 12:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Mass Effect 3, 007 Legends, War Z, Wii U) 17/10/12

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do Mass Effect 3, ekskluzywnej zawartości do gry 007 Legends w wersji na PlayStation 3, żywotności baterii w Pro Controller do Wii U, a także zwolnieniach w studiu Lionhead. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Crusader Kings II

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Crusader Kings II. Dzieło studia Paradox Interactive możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 9,99 euro (ok. 40 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mass Effect 3

Wczoraj w usługach Xbox Live oraz Origin pojawił się dodatek DLC do gry Mass Effect 3, który dzisiaj po południu zostanie udostępniony na łamach europejskiego PlayStation Network. Groundside Resistance wprowadza siedem nowych broni do kampanii dla jednego gracza: Venom Shotgun, Executioner Pistol, Kishock Harpoon Gun, Striker Assault Rifle, N7 Typhoon Assault Rifle, N7 Piranha Shotgun oraz Acolyte Pistol. Rozszerzenie kosztuje 1,99 dolara (ok. 7 złotych), 160 punktów Microsoftu lub 160 punktów BioWare.

Wieści ze świata (Mass Effect 3, 007 Legends, War Z, Wii U) 17/10/12 - ilustracja #1
Groundside Resistance DLC

Lionhead

Firma Microsoft ogłosiła, że niemal 10% osób zatrudnionych w studiu Lionhead (seria Fable) straciło pracę. Amerykański dokłada wszelkich starań, by pomóc zwolnionym specjalistom w „zbadaniu możliwości” znalezienia nowego miejsca pracy w obrębie Microsoft Studios.

War Z

Na forum dyskusyjnym Reddit pojawiła się informacja, jakoby twórcy gry War Z wykorzystali skopiowany z League of Legends zapis EULA, definiujący warunki udzielania liencji końcowemu użytkownikowi oprogramowania. Spekulacje poparto nawet zrzutem ekranowym mającym udowadniać, że umowę skopiowano z oficjalnej strony internetowej League of Legends. Żadna ze stron nie udzieliła komentarza w tej sprawie.

007 Legends

Na europejskim blogu PlayStation pojawiły się szczegóły dotyczące ekskluzywnej zawartości w grze 007 Legends na PlayStation 3. Posiadacze konsoli firmy Sony dostaną dwie niedostępne w innych edycjach postacie do wykorzystania w trybie multiplayer – jest to agentka Eve oraz zabójca Patrice, którzy pojawią się również w nadchodzącym filmie Skyfall. Oprócz tego ogłoszono, że posiadacze gry 007 Legends w wersji na PlayStation 3 otrzymają 9 listopada darmową zawartość dodatkową, wprowadzającą nową misję bazującą na wspomnianym filmie Skyfall. Użytkownicy Xbox Live na premierę rozszerzenia poczekają do 20 listopada.

Dungeon Defenders / Serious Sam

W promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia na platformie Steam znalazła się gra Dungeon Defenders oraz seria Serious Sam. Dzieło studia Trendy Entertainment kosztuje obecnie 2,99 euro (ok. 12 zł), z kolei po szczegóły oferty przeznaczonej dla fanów Serious Sama zapraszamy pod ten adres. Promocja zakończy się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Wii U

Sklepy internetowe GameStop oraz Amazon zamieściły na łamach swoich stron informację, że w pełni naładowana bateria pada Pro Controller do Wii U, przypominającego standardowy kontroler do Xboksa 360, wytrzyma 80 godzin ciągłej rozgrywki. To spora wartość, biorąc pod uwagę fakt, że GamePada do Wii U trzeba będzie ładować co ok. 5 godzin. Firma Nintendo musi jeszcze potwierdzić powyższe dane, ale prawdopodobnie mają one sporo wspólnego z rzeczywistością.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: