Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 października 2012, 14:45

autor: Aver

Wytwórnia Legendary Pictures zmienia scenarzystę filmu Mass Effect

Serwis Variety doniósł o zmianie na stanowisku scenarzysty ekranizacji serii Mass Effect. Marka Protosevitcha zastąpił Morgan Davis Foehl, szerzej nieznany współtwórca scenariuszy m.in. do serialu „Wołanie o pomoc” i filmu „Państwo młodzi: Chuck i Larry”.

Poza zmianą scenarzysty, o ekranizacji serii Mass Effect nie wiadomo zbyt wiele - 2012-10-25
Poza zmianą scenarzysty, o ekranizacji serii Mass Effect nie wiadomo zbyt wiele

EKRANIZACJA SERII MASS EFFECT

  • Za scenariusz będzie odpowiadał Morgan Davis Foehl;
  • Wybrano go ponieważ jest fanem serii Mass Effect;
  • Prawa do ekranizacji ma wytwórnia Legendary Pictures od 2008 roku;
  • Film zapowiedziano w 2010 roku;
  • Produkcją zajmują się m.in. Ari i Avi Aradowie;
  • Nad projektem czuwa Casey Hudson z BioWare.

Zgodnie z doniesieniami serwisu Variety, wytwórnia Legendary Pictures postanowiła zmienić scenarzystę filmowej adaptacji serii Mass Effect. Oznacza to, że Mark Protosevitch, autor pierwszej wersji fabuły obrazu osadzonego w uniwersum gry studia BioWare, nie pracuje już nad projektem. Zastąpił go szerzej nieznany Morgan Davis Foehl.

Jest to zarazem zła i dobra wiadomość. Fanów produkcji studia BioWare z pewnością ucieszy fakt, że prace nad filmem – zapowiedzianym w 2010 roku – posuwają się do przodu. Z drugiej jednak strony, może ich zacząć niepokoić to, że autora scenariusza do takich filmów jak Thor czy Jestem legendą zastąpił mało znany współtwórca fabuły do serialu Wołanie o pomoc – opowiadającego o przygodach nowojorskiego strażaka – lub dwóch komedii z Adamem Sandlerem – Państwo młodzi: Chuck i Larry oraz Klik: I robisz, co chcesz.

Według serwisu Variety, wytwórnia Legendary Pictures zdecydowała się na zatrudnienie Foehla ponieważ „jest fanem serii Mass Effect i napisał kilka scenariuszy do filmów akcji z dużą domieszką elementów szpiegowskich”. Chodzi najprawdopodobniej o niezrealizowany projekt Whatever Gets You Through The Night oraz ekranizację komiksu Crosshair, którą ma w planach wytwórnia Summit Entertainment.

Wytwórnia Legendary Pictures – znana chociażby z filmów o tytanach (Zmierzch tytanów, Gniew tytanów), trylogii Christophera Nolana o Batmanie, czy też spektakularnego 300 – nabyła prawa do ekranizacji serii Mass Effect w 2008 roku. Producentami obrazu są Thomas Tull i Jon Jashni, z którymi współpracują Ari Arad i jego ojciec Avi. Ten ostatni jest zaangażowany m.in. w filmową adaptację cyklu Metal Gear Solid i przeniesienie na srebrny ekran serii Uncharted (pomimo że projekt utracił niedawno reżysera).

Producentem wykonawczym filmu jest Casey Hudson, odpowiadający za serię Mass Effect w BioWare, a najprawdopodobniej także Ray Muzyka i Greg Zeschuk, którzy niedawno odeszli ze studia – ich zaangażowanie w projekt nie zostało oficjalnie odwołane. Według początkowych założeń, fabuła ekranizacji miała skupiać się na wydarzeniach z pierwszej części trylogii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mass Effect 3

Mass Effect 3