Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 sierpnia 2012, 12:06

autor: Aver

Wytwórnia Columbia Pictures stworzy film na podstawie serii Metal Gear Solid

Podczas odbywającej się w Tokio imprezy z okazji 25-lecia serii Metal Gear Solid, jej twórca – Hideo Kojima, zapowiedział powstanie filmu o przygodach Snake’a. Jego producentem ma być Avi Arad, znany z przeniesienia na srebrny ekran komiksów Marvela.

Po raz kolejny zrobiło się głośno o filmie na podstawie serii Metal Gear Solid. Podczas odbywającej się w Tokio imprezy z okazji 25-lecia przygód Solid Snake’a, jej pomysłodawca, Hideo Kojima, zapowiedział powstanie hollywoodzkiej ekranizacji popularnego cyklu gier.

Wytwórnia Columbia Pictures stworzy film na podstawie serii Metal Gear Solid - ilustracja #1
Zdjęcie z oficjalnej zapowiedzi filmu Metal Gear Solid #2

Za jego stworzenie będzie odpowiadać wytwórnia Columbia Pictures, należąca do Sony Pictures, a producentem ma być Avi Arad, który odpowiadał za powstanie m.in. filmów z cyklu Spiderman, X-Men, Hulk, czy też Blade. Wcześniej był on wymieniany jako producent ekranizacji serii Mass Effect oraz Uncharted.

Izraelski biznesmen pojawił się zresztą na scenie w Tokio. Przyznał, że przez wiele lat walczył o przeniesienie komiksów na srebrny ekran. Zapewnił, że historia Solid Snake’a zostanie opowiedziana z należytą dbałością o szczegóły i elementy uniwersum Metal Gear Solid. Dodał także:

Ekranizacje oparte na komiksach to obecnie największa część przemysłu filmowego, a gry komputerowe to współczesne komiksy.

Wytwórnia Columbia Pictures stworzy film na podstawie serii Metal Gear Solid - ilustracja #2
Hideo Kojima i Avi Arad

Podczas wystąpienia Kojima wymienił swoje ulubione filmy (Stań przy mnie i Taksówkarza), aktorów (Matt Damon, Hugh Jackman i Ben Affleck) oraz reżyserów (Nolan nade wszystko). Słysząc to, Arad stwierdził, że nic nie stoi na przeszkodzie zaproponować im uczestnictwo w projekcie Metal Gear Solid. Według niego wielu aktorów bardzo by chciało zagrać w takim filmie z racji głębi postaci, jakie występują w serii gier stworzonej przez Kojimę.

Ostatnio nie brakowało zapowiedzi ekranizacji popularnych gier – od przygód Adama Jensena z Deus Ex: Bunt ludzkości oraz Kratosa z serii God of War po perypetie Carmen Sandiego, projekt Uncharted (który ostatnio stracił kolejnego reżysera) oraz zapowiedź przeniesienia do kina gry Watch Dogs.

Wytwórnia Columbia Pictures stworzy film na podstawie serii Metal Gear Solid - ilustracja #3
Zdjęcie z oficjalnej zapowiedzi filmu Metal Gear Solid #2

Wiadomość o filmie na kanwie serii Metal Gear Solid z pewnością cieszy. Wskazane byłoby jednak wstrzymanie się z nadmiernym entuzjazmem. Warto przypomnieć, że po raz pierwszy o ekranizacji przygód Solid Snake’a mówiono w 2006 roku, a po roku także wskazywano na wytwórnię Columbia Pictures jako jej producenta. Potem jednak słuch o niej zaginął.