Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 czerwca 2012, 11:08

autor: Muninn

Powstaje film z Carmen Sandiego - Jennifer Lopez w roli głównej

Wytwórnia Walden Media zajmie się tworzeniem filmu na podstawie edukacyjnej gry z 1985 "Where in the World is Carmen Sandiego?". W glównej roli najprawdopodobniej wystąpi Jennifer Lopez.

Niedawno informowaliśmy o znajdującym się w planach filmie na podstawie produkcji Watch Dogs. Jednakże nie tylko firma Ubisoft pragnie przenieść na duży ekran świat wykreowany w grze. W Internecie pojawiły się informacje na temat tworzenia filmu na podstawie edukacyjnych tytułów z serii Where in the World is Carmen Sandiego?, wydawanych od 1985 roku.

Powstaje film z Carmen Sandiego - Jennifer Lopez w roli głównej   - ilustracja #1
Detektywi szukający Carmen na pewno odwiedzą wiele interesujących miejsc

Wyprodukowaniem filmu zajmie się wytwórnia filmowa Walden Media, znana przede wszystkim z tytułów stworzonych do oglądania w rodzinnym gronie (m.in. trzech części Opowieści z Narnii). Scenariusz napisze Darren Lembke, autor skryptu do popularnego filmu animowanego Shrek Forever. Oprócz tego w rolę głównej bohaterki wcieli się najprawdopodobniej latynoska gwiazda, Jennifer Lopez.

Niestety nie podano informacji, kiedy Where in the World is Carmen Sandiego? wejdzie na ekrany kin. Wiadomo natomiast, że film najprawdopodobniej będzie łączyć w sobie cechy takich produkcji jak Skarb narodów czy Afera Thomasa Crowna, czyli zostanie w nim zawarta ciekawa, wciągająca intryga, pejzaże pochodzące z różnych części świata oraz inteligentny główny bohater, starający się rozwikłać skomplikowaną zagadkę.

Powstaje film z Carmen Sandiego - Jennifer Lopez w roli głównej   - ilustracja #2Carmen Isabella Sandiego to przywódczyni organizacji przestępczej V.I.L.E (Villains' International League of Evil) i najbardziej uzdolniona złodziejka na świecie. Przestępczyni była kiedyś najlepszą agentką agencji detektywistycznej ACME, która teraz stawia sobie złapanie kryminalistki za cel priorytetowy. Doprowadzenie Carmen przed oblicze sprawiedliwości nie jest jednak łatwe: przestępczyni posiada sporą wiedzę na temat metod, którymi posługują się śledczy z ACME, dlatego zawsze udaje jej się uciec przed zaplanowanymi obławami. Jej charakterystycznymi znakami jest długi, czerwony płaszcz i kapelusz z szerokim rondem w tym samym kolorze.

Bohaterka pojawiła się po raz pierwszy w grze edukacyjnej z 1985. Wraz ze wzrostem popularności postaci inteligentnej złodziejki zaczęły ukazywać się kolejne gry (m.in W pogoni za Carmen Sandiego: Skarby światowego dziedzictwa), książki i seriale animowane (w Polsce cztery serie programu były emitowane w latach 1994-1998 na kanale Polsat).