Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lipca 2011, 12:00

autor: Kono

Filmowy Mass Effect adaptacją pierwszej części serii BioWare

Mark Protosevich oraz Casey Hudson ujawnili podczas panelu dyskusyjnego na tegorocznym Comic-Con, że zespół pracujący nad filmową adaptacją serii gier Mass Effect tworzy ją na podstawie pierwszej części znakomitego cyklu autorstwa BioWare.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami sprzed kilkunastu dni, Mark Protosevich oraz Casey Hudson pojawili się na konferencji zorganizowanej przez firmę Legendary Pictures w ramach konwentu Comic-Con. Nie ujawnili zbyt wielu informacji dotyczących filmowej adaptacji serii Mass Effect, jednak zdradzili, że zespół skupia swoją uwagę na pierwszej części trylogii.

Informacje przekazane przez Hudsona i Protosevicha przeczą plotkom, mówiącym o tym jakoby filmowy Mass Effect miał się rozgrywać przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej grze. Tym samym są pierwszymi konkretnymi informacjami na temat adaptacji gier autorstwa BioWare.

Filmowy Mass Effect adaptacją pierwszej części serii BioWare - ilustracja #1

Protosevich podzielił się również spostrzeżeniami na temat trudnego związku Hollywood z branżą gier komputerowych. Zauważył, że filmowcy często wpadają w błędne przekonanie, że ciekawa i pełna akcji gra może być równie interesującym oraz dochodowym filmem. Doświadczenie pokazuje jednak, że tak nie jest i to co dobrze sprawdza się jako interaktywna rozrywka nie zawsze daje się przełożyć na taśmę filmową. Protosevich zaznaczył, że uniwersum Mass Effect oferuje zarówno emocjonujące sceny akcji, jak i ciekawą historię. Czynniki te mają się przyczynić do tego, że kinowa adaptacja przygód Sheparda będzie mogła odnieść sukces.

Trzecia cześć cyklu Mass Effect pojawi się 6 marca 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej trzy dni później w Europie. Gra zostanie wydana na pecety, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.