Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2016, 17:14

Wieści ze świata (Humble Bundle, Elite: Dangerous) 26/10/2016

Dziś piszemy m.in. o promocji Humble Gems Bundle i o udostępnieniu dużej aktualizacji 1.7 / 2.2 (Guardians) do Elite: Dangerous z pakietem dodatków Horizons. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bethesda Softworks kończy z przedpremierowymi recenzjami

Bethesda Softworks ostatecznie zdefiniowała swoją politykę wobec recenzowania gier. Firma zamierza kontynuować trend rozpoczęty wraz z Doomem, który miał trafić w ręce krytyków zaledwie jeden dzień przed premierą gry (ale w praktyce mogliśmy zacząć zabawę równo z ogółem graczy, przynajmniej na PC). Oczywiście w jeden dzień nie sposób rzetelnie przetestować – i opisać – prawie żadnej gry, więc skutek tej decyzji jest prosty: recenzje tytułów wypuszczanych przez Bethesdę będą ukazywały się dopiero jakiś czas po ich premierze.

Nic dobrego z tego nie wyniknie, zwłaszcza że ów wydawca nie słynie z udostępniania dopracowanych gier (por. Fallout 4). Może to być niepokojące szczególnie w obliczu zbliżającego się debiutu Dishonored 2, który na pokazie, w jakim miałem okazję uczestniczyć na początku października, sprawiał wrażenie produktu dalekiego od otrzymania finalnego szlifu…

Humble Gems Bundle

Po kilku tygodniach przerwy serwis Humble Bundle wraca z kolejną paczką ciekawych gier do kupienia za grosze. Tym razem – w akcji Humble Gems Bundle – oferowane są tytuły niezależne, które mogą pochwalić się bardzo wysokimi ocenami na Steamie (powyżej 90%). Jak zwykle, sprzedawane pozycje podzielono na kilka progów cenowych:

Od 1 dolara (ok. 4 zł)

Powyżej średniej kwoty wpłat (na tę chwilę 4,27 dolara – ok. 17 zł)

Od 12 dolarów (ok. 47 zł)

Promocja potrwa do 8 listopada do godz. 20:00. Tradycyjnie zakupy wspierają różne organizacje charytatywne.

Elite: Dangerous z łatką 1.7 / 2.2 (Guardians)

Studio Frontier Developments wypuściło na PC i XOne dużą aktualizację 1.7 / 2.2 (Guardians) do symulatora kosmicznego Elite: Dangerous, o której pisaliśmy w sierpniu. Gra została wzbogacona dzięki niej m.in. o kilka nowych statków, w tym pasażerskie, z którymi wiąże się nowy typ misji, a także możliwość wysyłania do walki myśliwców z wielkich jednostek (statków baz). Oprócz tego tonę poprawek mniejszych i większych. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Niestety, nowa zawartość jest przeznaczona w znacznej mierze tylko dla posiadaczy pakietu dodatków Horizons.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: