Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka Weeping Doll (PS4)

Weeping Doll

Horror wzbogacony elementami zapożyczonymi z gatunku gier logicznych, stworzony przez chińskie studio TianShe Media. Gracz wciela się w rolę pokojówki, której zadaniem jest rozwikłanie zagadki kryjącej się za tajemniczym zaginięciem mieszkańców wiktoriańskiej rezydencji.

Przygodowe | FPP | thriller | horror | elementy logiczne | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Weeping Doll (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PC

27paź2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Weeping Doll wydane na PS4 i PC to połączenie horroru oraz gry logicznej, stworzone z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift i HTC Vive. Producentem tytułu jest chińskie studio TianShe Media z siedzibą w Szanghaju. Jego zespół wyspecjalizował się w rozwijaniu technologii VR, a także rzeczywistości rozszerzonej. Weeping Doll to pierwsze komercyjne dzieło twórców, które trafiło do zachodnich graczy.

Fabuła

Weeping Doll pozwala nam poznać zagadkę opuszczonego wiktoriańskiego domu oraz jego zaginionych w tajemniczych okolicznościach mieszkańców. Gracz, wcielając się w pokojówkę właścicieli rezydencji, musi samodzielnie zrekonstruować fabułę, łącząc informacje ze znajdowanych po drodze informacji i notatek.

Mechanika

Akcję Weeping Doll obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gracze nie mogą jednak swobodnie poruszać się po korytarzach, lecz tylko teleportować się z miejsca na miejsce. Nową pozycje wyznaczamy, przesuwając przezroczystą sylwetkę naszej postaci przy pomocy gałki analogowej pada, po czym zostajemy automatycznie przeniesieni w nowe miejsce. Kamerę kontrolujemy ruchem głowy, natomiast obracamy się dzięki przyciskom pada.

Podczas zabawy zwiedzamy kolejne pokoje i pomieszczenia opuszczonego domu. Po drodze musimy rozwiązać różnego rodzaju zagadki logiczne i układanki, które często stanowią jedyny sposób, by kontynuować rozgrywkę. Poszukujemy również wskazówek dotyczących historii rezydencji oraz jej mieszkańców, a także kluczy otwierających zamknięte drzwi.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Weeping Doll została przygotowana na podstawie silnika Unreal Engine 4. Twórcy z dużą uwagą o detale przygotowali wnętrza domu. Klimat grozy i niepokoju buduje także oświetlenie oraz różnego rodzaju filtry i efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Weeping Doll

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
PS4
PC